Społeczeństwo

Włoski działacz aresztowany w Soczi za propagandę gejowską

Pierwszy otwarty poseł transpłciowy we włoskim parlamencie, Vladimir Luxuria, wylądował dziś na lotnisku w Soczi, jak natychmiast powiedziała jej na swojej stronie na Twitterze, popierając słowa zdjęciem, na którym uśmiechnięty aktywista machający flagą pomalowany we wszystkich kolory tęczy.

Jednak już wieczorem zwolennik LGBT został aresztowany przez lokalną policję za propagowanie nietradycyjnych stosunków seksualnych, co jest surowo zabronione przez niedawno zaktualizowane przepisy. Według źródeł w tej chwili włoska aktorka i osoba publiczna jest tymczasowo aresztowana.


Imma Battaglia, prezes włoskiego ruchu DìGayProject, wyjaśniła reporterom, że Vladimir udał się do Soczi, aby monitorować sukcesy drużyny narodowej, a także protestować przeciwko ustawie antygejowskiej.

Luxuria niosła tęczową flagę z napisem: „Bycie gejem jest normalne”.

Przypomnijmy, że latem 2013 r. W ustawodawstwie Rosji wprowadzono klauzulę zakazującą promowania homoseksualizmu i pedofilii wśród nieletnich. Naruszenie tego przepisu może skutkować wysokimi karami pieniężnymi.


Według Battaglii, gdy tylko miejscowa policja zobaczyła, jak Luxuria macha flagą, działacz został natychmiast schwytany i wysłany do więzienia. Teraz kobieta jest w pokoju z neonem, w którym odbywa się przesłuchanie. Prezydentowi DiGayProject udało się skontaktować z więźniem. Ona z kolei powiedziała, że ​​została zamknięta w pokoju, a okoliczni funkcjonariusze mówili wyłącznie po rosyjsku, więc cudzoziemiec nie ma pojęcia, w jaki sposób zostanie rozstrzygnięty jej los.

Tymczasem Battaglia skontaktowała się z włoską ambasadorką Emmą Bonino, która obiecała udzielić wszelkiej niezbędnej pomocy i wsparcia, a także dowiedzieć się, gdzie jest teraz zatrzymana Luxuria.


Natychmiast zareagowała reakcja na aresztowanie włoskiego działacza LGBT. Rzeczniczka Gay Center, Fabrizio Marrazzo, powiedziała, że ​​jego rodak prawdopodobnie znajdzie się w trudnych warunkach, i wezwała Bonino do natychmiastowej interwencji. W Luxurii, która była wcześniej członkiem włoskiego parlamentu, grozi 15-dniowe aresztowanie i deportacja.

Jej koleżanka Paola Concia napisała na Twitterze: „Właśnie rozmawiałem z Bonino. Wszystko będzie dobrze. ”

Tymczasem senator Sergio LoGiudice zdecydowanie wzywa ambasadora Włoch do interwencji i wypowiedzenia się przeciwko „arogancji Putina”. „Niesforny, wolny i nie bojący się żandarmów moralności państwa. Dziękuję, Vladimir ”- napisał polityk Nichi Vendola. Alessandro Zan, członek parlamentu, powiedział, że jest gotowy, by natychmiast polecieć do Rosji. „Ta sytuacja świadczy o braku poszanowania przez Putina praw człowieka i obywatela. Wszyscy włoscy przyjaciele Putina mają coś do przemyślenia. Jeśli Luxuria nie zostanie zwolniona w ciągu kilku godzin, pojadę do Rosji i będę zadowolony z wszystkich posłów, którzy zdecydują się do mnie dołączyć. ”

Obejrzyj wideo: Fan Breivika aresztowany we Francji (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej