Wenecja

Główne atrakcje Wenecji

Dziś turystyka jest dominującym źródłem dochodów Wenecji. Ponad 15 milionów turystów przyjeżdża tu każdego roku, przynajmniej ze względu na zabytki. Wiele budynków to zabytki architektury według statusu, więc turyści mają coś do zobaczenia w Wenecji i jakie są główne atrakcje, które każdy podróżnik musi zobaczyć?

Transport kanałów i wody

Główną atrakcją Wenecji jest transport miejski, który odbywa się kanałami.

Główną arterią komunikacyjną miasta jest Canal Grande, dzielący Wenecję na dwie części.

Długość kanału - 3800 m, szerokość 30-70 m, głębokość - 5 m. Przez Canalazzo wzniesiono cztery mosty (jak Wenecjanie nazywają Kanał Grande) i wpada do niego 45 mniejszych kanałów, których szerokość może wynosić 4-5 metrów i poruszać się wzdłuż nich wyłącznie na gondolach. Spacer gondolami lub autobusami wodnymi jest bardzo popularny, ponieważ wszystkie fasady frontowe wychodzą na powierzchnię wody Grand Canal.

W dzielnicy Cannaregio na Grand Canal znajduje się Ca 'd'Oro lub Palazzo Santa Sofia, zwane Złotym Domem. Nazwa pałacu zawdzięcza fasadzie, wcześniej zdobionej cennymi materiałami. Pałac został zbudowany w XV wieku w stylu weneckiego gotyku. Dziś mieści się w nim kolekcja średniowiecznej rzeźby i malarstwa.

Zalecamy przeczytanie: historia miasta na wodzie

Plac Świętego Marka

Na szczególną uwagę zasługuje wizyta na Placu Świętego Marka (Piazza San Marco), na którym znajduje się tytułowa katedra. Na placu turystów witają liczne gołębie, które zgodnie z legendą zostały przywiezione z Egiptu specjalnie jako prezent dla żony Dożów.

Wpadła tu Campanila (dzwonnica) - najwyższy budynek w Wenecji, z którego otwiera się piękny widok.

  • Polecamy wycieczkę po Wenecji o świcie bez turystów.

Pałac Dożów

Na Placu Świętego Marka można również zobaczyć Pałac Dożów (Palazzo Ducale) - gigantyczny kompleks pałacowy wielkości Republiki Weneckiej.

Most Westchnień

Z Pałacu Dożów do dawnego budynku więzienia można przejść przez Most Westchnień (Ponte dei Sospiri), który wisi nad Rio del Palazzo. Barokowy most ma wiele różnych nazw, ale jest to najbardziej znany. Przez most więźniowie zostali zabrani na egzekucję. Dlatego słowo „wzdycha” wskazuje na smutek i smutek ludzi skazanych na zagładę.

Most Rialto

Jednym z symboli Wenecji jest Most Rialto (Ponte di Rialto), położony wzdłuż Grand Canal. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Wenecji. Do XVI wieku budowano tu drewniane mosty, które niezmiennie się zawalały lub spłonęły. W swojej obecnej formie Rialto to zakrzywiony marmurowy łuk o długości lotu 48 m. Został zbudowany w 1591 roku według projektu Antonio da Ponte.

Galeria Akademii

Na południowym brzegu Canalazzo znajduje się Galeria Akademii (Gallerie dell'Accademia), muzeum sztuki, które posiada największą kolekcję malarstwa weneckiego z XIV-XVIII wieku. Odwiedzający mogą zobaczyć prace wielu wybitnych malarzy.

Kościół Santa Maria della Salute

U ujścia Grand Canal znajduje się jedna z najbardziej uderzających atrakcji - Santa Maria della Salute (Bazylika Santa Maria della Salute). Jest to kościół zwieńczony wieżami w stylu renesansowym. Został zbudowany w 1631 roku na cześć uwolnienia Matki Boskiej od zarazy. Słowo „pozdrawiać” oznacza zarówno zdrowie, jak i zbawienie.

Jeśli chcesz odpocząć nie tylko ciałem, ale także duszą, przyjedź do miast Włoch, otwartych na światową turystykę: Wenecję, Florencję, Weronę i oczywiście Wieczne Miasto Rzym.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Wenecja, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej