Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry. Łącząc brzegi rzeki Adige, z jednej strony dosłownie opiera się na starej strażnicy.

Historia

Ponte Pietra jest pierwszym kamiennym mostem zbudowanym na terytorium współczesnej Werony około 89 roku naszej ery. Składał się z pięciu przęseł wykonanych w formie łuków i pierwotnie nazywał się Pon Marmoreus (Pon Marmoreus) - Marmurowy Most, oparty na głównym materiale użytym do budowy. W starożytności droga Postumiev biegła wzdłuż niej, łącząc handlowe miasto Genua i przełęcz Brenner w Alpach.

Ze względu na dużą liczbę rekonstrukcji Pont Marmoreus zmienił nazwisko (i odpowiednio główny materiał murarski) i stał się znany jako Ponte Pietra. Obok zbudowano podobny łukowaty most - Ponte Postumio (Ponte Postumio). Razem oprawili starożytny Teatr Rzymski w jeden zespół architektoniczny, częściowo zachowany do dziś.

Pod koniec II wojny światowej Niemcy, wycofując się ze zrujnowanej Werony, wysadzili w powietrze wszystkie mosty w mieście, w tym starą Ponte Pietra. Na szczęście zachowały się zdjęcia i specyfikacje techniczne konstrukcji. Dzięki temu pod koniec wojny udało się podnieść fragmenty z dna Adige i odbudować je, prawie całkowicie zachowując swoją pierwotną formę. To prawda, że ​​marmurowy mur musiał zostać częściowo zastąpiony innymi materiałami, w tym z czerwonej cegły. W rezultacie Ponte Pietra zyskał raczej oryginalny wygląd, który jest znany obecnym mieszkańcom i gościom Werony.

Miejsca w pobliżu Ponte Pietra

Inne ciekawe zabytki Werony znajdują się w pobliżu Ponte Pietra. Najważniejszym z nich jest starożytny Teatr Rzymski (Teatro Romano), zbudowany na początku I wieku naszej ery. Do dziś zachowały się fragmenty orkiestry, w której znajdowały się miejsca dla szlachetnych widzów, scena i część starożytnej świątyni, która była częścią kompleksu teatralnego.

Niedaleko od rzymskiego teatru jest klasztor San Girolamo (San Girolamo) interesujący przede wszystkim dlatego, że mieści się w nim muzeum archeologiczne, które ma dość bogatą ekspozycję.

Po drugiej stronie rzeki znajduje się kościół św. Szczepana - jednego z najbardziej czczonych niebiańskich patronów w całej Europie, a zwłaszcza we Włoszech. Według niektórych wersji był to kościół św. Szczepana, który kiedyś służył jako kościół miejski w Weronie. Razem z mostem atrakcje te tworzą niesamowicie piękny kompleks architektoniczny, który można podziwiać niemal bez końca.

Obejrzyj wideo: Ponte Pietra - Inside Verona (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Werona, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej