Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Wenecji

Odległość z Mediolanu do Wenecji wynosi 269 km, a droga zajmie Ci około 3-4 godzin, w zależności od środka transportu.

Najwygodniejszym sposobem jest pociąg, jeśli chcesz tanio z Mediolanu do Wenecji, wybierz autobus i kup bilety z wyprzedzeniem, a jeśli chcesz zobaczyć miasta po drodze lub zadzwonić do jeziora Garda, wynająć samochód.

Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim opcjom:

Pociągiem

Z Mediolanu do Wenecji szybkie i regionalne pociągi kursują Trenitalia, a także ItaloTreno.

ItaloTreno

Od marca 2019 r. Moje ulubione szybkie pociągi ItaloTreno kursują do Wenecji z Mediolanu co 2 godziny! Pierwszy pociąg odjeżdża o godz. 06:34 i przyjeżdża do Wenecji o 08:34. Radzę wyjść o 11:34 i zameldować się w hotelu po 14:00, co jest wygodne, jeśli planujesz spędzić kilka dni w Wenecji.

Możesz złapać taryfę LowCost z góry za jedyne 9,90 euro lub przejść do klasy biznesowej (Prima) za 18,90 euro.

Obejrzyj szczegółową instrukcję wideo na temat dojazdu do Wenecji z Mediolanu w pierwszej klasie za 50 euro:

Trenitalia

Pociągi dużych prędkości Frecce odjeżdżają do Wenecji ze stacji Milano Centrale od godz. 06:45. Do Wenecji przyjedź na dworzec główny Venezia Santa Lucia. Bilety kosztują od 34,9 euro. Czas podróży 2 godziny 25 minut - to najszybszy i najwygodniejszy sposób na dotarcie.

Jeśli zajmujesz się biletami przez kilka miesięcy, możesz znacznie zaoszczędzić i znaleźć tanie opcje za jedyne 14,90 euro.

Jeśli bilety na pociąg dużych prędkości nie są już w sprzedaży lub istnieją opcje, na które nie możesz sobie pozwolić, możesz dojechać do Mediolanu z Wenecji pociągami regionalnymi, jednak musisz zmienić pociągi w Weronie. Jeśli pociąg z Mediolanu jest opóźniony, możesz opuścić następny pociąg. Taka podróż zajmie co najmniej 3,5 godziny. Koszt biletów jest stały - 20,70 euro, nie ma zniżek.

Jeśli planujesz podróż z Mediolanu do Wenecji tylko na jeden dzień, optymalnie opuścisz Mediolan o 07:45, w Wenecji będziesz o 09:40. Możesz odejść o 18:20, 19:20 lub o 19:50.

  • Aby spędzić dzień w Wenecji tak efektywnie i skutecznie, jak to możliwe, radzę wcześniej zarezerwować indywidualne wycieczki autorskie.

Przy planowaniu wakacji w Wenecji znajdziesz przydatne artykuły:

Samochodem

Jeśli podróżujesz samochodem, to w drodze z Mediolanu do Wenecji warto zadzwonić do Werony, Brescii, Vicenzy, Bergamo - każde z tych miast jest warte spędzenia w nim przynajmniej jednego dnia. Nie zapomnij o jeziorze Garda i jednym z największych parków rozrywki we Włoszech, Gardaland.

  • Radzę przeczytać o: najlepsze apartamenty i hotele nad jeziorem Garda

W oparciu o koszt benzyny wynoszący około 1,6 euro / litr i średnie zużycie paliwa około 7 litrów na kilometr, droga do Wenecji z Mediolanu z postojami będzie kosztować 300 km x 1,6 x 0,07 = 33,6 euro. Przeczytaj o funkcjach wynajmu samochodów we Włoszech i wybierz najlepszą opcję, którą doradzam w naszym projekcie auto.italy4.me

Autobusem

Mniej więcej raz na godzinę wygodne autobusy FlixBus kursują z Mediolanu do Wenecji. Czas podróży wynosi około 3,5-4 godzin.

W Wenecji autobusy przyjeżdżają na dworzec w dzielnicy Mestre, skąd trzeba dojechać do Wenecji pociągiem regionalnym lub autobusem.

Jestem pewien, że ta instrukcja będzie przydatna, pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze i nerwy. Jeśli potrzebujesz porady, jak dostać się do Wenecji z Mediolanu, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Wenecja 2015 Włochy - kilka porad : (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Galeria Uffizi we Florencji
Florencja

Galeria Uffizi we Florencji

We wspaniałym mieście Florencja znajduje się wiele atrakcji, które zachwycają oczy turystów, a także pielęgnują ich poczucie piękna. Jedna z tych budowli - Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) - znajduje się w centrum Florencji między Piazza della Signoria i mostem Ponte Vecchio, przyciągając wielu turystów dobrowolnie i mimowolnie, zaczynając od tych, którzy przypadkowo tu wędrowali, i kończąc na tych, którzy przybyli do tego niesamowitego miasta specjalnie po to, aby w pełni cieszyć się arcydziełami światowej sztuki wystawionej tutaj.
Czytaj Więcej
Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Most Ponte Vecchio we Florencji
Florencja

Most Ponte Vecchio we Florencji

Jedną z głównych atrakcji Florencji można bezpiecznie nazwać mostem Ponte Vecchio (Ponte Vecchio), co w języku włoskim oznacza „Stary Most”. Jest to nie tylko prom z jednego brzegu Arno do drugiego, ale także unikalny zabytek architektury, który niewiele się zmienił od XIV wieku. Historia Przyczyną budowy mostu w tym miejscu jest minimalna szerokość rzeki Arno.
Czytaj Więcej
Rzeka Arno we Florencji
Florencja

Rzeka Arno we Florencji

Nie można sobie wyobrazić Florencji bez głównej drogi wodnej - rzeki Arno, która przecina miasto i tworzy wyjątkową przestrzeń miejską. To z jego nasypów otwierają się wspaniałe widoki na starożytne budowle, pałace i katedry, a spacery po rzece pod słynnymi mostami na łodziach barchetto (barchetto) są szczególnie popularne wśród turystów.
Czytaj Więcej