Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Wenecji

Odległość z Mediolanu do Wenecji wynosi 269 km, a droga zajmie Ci około 3-4 godzin, w zależności od środka transportu.

Najwygodniejszym sposobem jest pociąg, jeśli chcesz tanio z Mediolanu do Wenecji, wybierz autobus i kup bilety z wyprzedzeniem, a jeśli chcesz zobaczyć miasta po drodze lub zadzwonić do jeziora Garda, wynająć samochód.

Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim opcjom:

Pociągiem

Z Mediolanu do Wenecji szybkie i regionalne pociągi kursują Trenitalia, a także ItaloTreno.

ItaloTreno

Od marca 2019 r. Moje ulubione szybkie pociągi ItaloTreno kursują do Wenecji z Mediolanu co 2 godziny! Pierwszy pociąg odjeżdża o godz. 06:34 i przyjeżdża do Wenecji o 08:34. Radzę wyjść o 11:34 i zameldować się w hotelu po 14:00, co jest wygodne, jeśli planujesz spędzić kilka dni w Wenecji.

Możesz złapać taryfę LowCost z góry za jedyne 9,90 euro lub przejść do klasy biznesowej (Prima) za 18,90 euro.

Obejrzyj szczegółową instrukcję wideo na temat dojazdu do Wenecji z Mediolanu w pierwszej klasie za 50 euro:

Trenitalia

Pociągi dużych prędkości Frecce odjeżdżają do Wenecji ze stacji Milano Centrale od godz. 06:45. Do Wenecji przyjedź na dworzec główny Venezia Santa Lucia. Bilety kosztują od 34,9 euro. Czas podróży 2 godziny 25 minut - to najszybszy i najwygodniejszy sposób na dotarcie.

Jeśli zajmujesz się biletami przez kilka miesięcy, możesz znacznie zaoszczędzić i znaleźć tanie opcje za jedyne 14,90 euro.

Jeśli bilety na pociąg dużych prędkości nie są już w sprzedaży lub istnieją opcje, na które nie możesz sobie pozwolić, możesz dojechać do Mediolanu z Wenecji pociągami regionalnymi, jednak musisz zmienić pociągi w Weronie. Jeśli pociąg z Mediolanu jest opóźniony, możesz opuścić następny pociąg. Taka podróż zajmie co najmniej 3,5 godziny. Koszt biletów jest stały - 20,70 euro, nie ma zniżek.

Jeśli planujesz podróż z Mediolanu do Wenecji tylko na jeden dzień, optymalnie opuścisz Mediolan o 07:45, w Wenecji będziesz o 09:40. Możesz odejść o 18:20, 19:20 lub o 19:50.

  • Aby spędzić dzień w Wenecji tak efektywnie i skutecznie, jak to możliwe, radzę wcześniej zarezerwować indywidualne wycieczki autorskie.

Przy planowaniu wakacji w Wenecji znajdziesz przydatne artykuły:

Samochodem

Jeśli podróżujesz samochodem, to w drodze z Mediolanu do Wenecji warto zadzwonić do Werony, Brescii, Vicenzy, Bergamo - każde z tych miast jest warte spędzenia w nim przynajmniej jednego dnia. Nie zapomnij o jeziorze Garda i jednym z największych parków rozrywki we Włoszech, Gardaland.

  • Radzę przeczytać o: najlepsze apartamenty i hotele nad jeziorem Garda

W oparciu o koszt benzyny wynoszący około 1,6 euro / litr i średnie zużycie paliwa około 7 litrów na kilometr, droga do Wenecji z Mediolanu z postojami będzie kosztować 300 km x 1,6 x 0,07 = 33,6 euro. Przeczytaj o funkcjach wynajmu samochodów we Włoszech i wybierz najlepszą opcję, którą doradzam w naszym projekcie auto.italy4.me

Autobusem

Mniej więcej raz na godzinę wygodne autobusy FlixBus kursują z Mediolanu do Wenecji. Czas podróży wynosi około 3,5-4 godzin.

W Wenecji autobusy przyjeżdżają na dworzec w dzielnicy Mestre, skąd trzeba dojechać do Wenecji pociągiem regionalnym lub autobusem.

Jestem pewien, że ta instrukcja będzie przydatna, pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze i nerwy. Jeśli potrzebujesz porady, jak dostać się do Wenecji z Mediolanu, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Wenecja 2015 Włochy - kilka porad : (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej