Włochy

Drogi Sycylii: w Corleone z Trapani

W sobotę rano wyruszyliśmy na podbój sycylijskich dróg. Nasza ścieżka leżała w stolicy całej mafii - mieście Corleone. Dzisiaj chcę podzielić się z wami, drodzy czytelnicy, scenerią z okna Ford Fusion, uprzejmie przygotowaną na wycieczkę przez naszych przyjaciół Antonellę i Mario.

Wszystkie drogi na Sycylii są podzielone na 4 typy, są to:

  • Autostrady A (Autostrade)
  • E-autostrady (Strade di grande comunicazione)
  • SP-Drogi o znaczeniu regionalnym (Strade di interese regionale)
  • SS-Local Roads (Strade di interesse locale)

Byłem mile zaskoczony jakością dróg. Nasza letnia wyprawa nad Bajkał z Krasnojarska przez Irkuck jest natychmiast odwołana. Nawet na najbardziej opuszczonej wiejskiej drodze czujesz się płynniej niż na rosyjskiej autostradzie (lub ścieżce?). Ale w Rosji droga jest katastrofą i nie można jej zrozumieć umysłem, a na Sycylii jest niezbędnym środkiem komunikacji. Jest dobra droga - jest życie, gospodarka się rozwija.

Ogólnie rzecz biorąc, samochód do relaksu na Sycylii daje pewien stopień swobody.

  • Zalecamy przeczytanie: jak wynająć samochód we Włoszech

Po opuszczeniu Trapani wylądowaliśmy na prawie pustej autostradzie A29. Po postawieniu żony za kierownicą musiałem po prostu uchwycić otaczające piękno. Cała podróż zajęła nam około 2 godzin.

Ponieważ Sycylia jest wyspą wulkaniczną, której wysokość wynosi od 3329 metrów (najwyższy punkt we Włoszech to Etna) do poziomu morza, więc naturalnie często trzeba podróżować tunelami.

Po prawej stronie widzimy piękny most kolejowy.

  

Wyłączając A29 (alias E90) na regionalny SS113, a następnie na SP2 minęliśmy małe jezioro Pago (Lago Poma).

Jedyny 20-metrowy odcinek drogi przypominał mi federalną autostradę Krasnojarsk-Irkuck.

Sycylia to żyzna kraina, nawet pod koniec listopada widać, jak bogata jest jej gleba. Stada krów i owiec stale spotykają się po drodze, a także w pobliżu zawsze możemy zobaczyć pasterza, choć bez lupary (niekompletne cięcie karabinu myśliwskiego, w produkcji którego blok pni jest nieco skrócony, ale czasami kolba pozostaje. Został użyty przez sycylijskich pasterzy do ochrony stada przed wilkami, skąd i nazwa broni się pojawiła (ital. lupo, po sycylijsku -lupu - „wilk”). Następnie stał się wspólną bronią Cosa Nostra).

  

Tradycyjny sycylijski krajobraz - mały dom wiejski pośrodku pól. Nawiasem mówiąc, agroturystyka staje się coraz bardziej popularna, a wielu turystów woli pozostać nie w hotelach, ale w domach wiejskich.

Radzę przeczytać: gdzie mieszkamy na Sycylii

Po lewej są winnice, po prawej starannie posadzone drzewa oliwne.

Redaktor naczelna strony i nasza super-kierowca Yana Yakutsevich.

A teraz, po 100 kilometrach oszałamiająco pięknej drogi, byliśmy w Corleone. Po spacerze po mieście z super uroczymi psami (zobacz wkrótce fotoreportaż) przez około 3 godziny i zatrzymaniu się przy Al Capriccio na lunch, ruszyliśmy w drugą stronę.

Ciemnieje na początku listopada na Sycylii, zmierzch zaczyna gęstnieć około wpół do czwartej. Byliśmy świadkami niesamowicie pięknego zachodu słońca.

Samotne sycylijskie drzewo.

W tunelu przekraczanie prędkości 100 km / h jest zabronione.

Nasza droga na mapie:

Wyświetl większą mapę

Czy podobały Ci się sycylijskie drogi? Jakie drogi są w twoim kraju?

Obejrzyj wideo: Gdzieś na Sycylii 2 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej