Niemcy

Monachium

Jeśli zdarzy ci się podróżować do Niemiec, to z pewnością jednym z punktów podróży, na pewno będzie stolica Bawarii, miasto Monachium. Jedno ze starożytnych miast Europy. Położony nad rzeką Isar, w południowych Niemczech.

Monachium, fot. Mirlos25

Monachium pochodzi z 1158 roku, kiedy to miasto zostało po raz pierwszy wymienione w dokumentach historycznych. Ta data była punktem wyjścia dla mieszkańców Monachium. Dzięki niemu miasto prowadzi swoją chronologię. Chociaż status miasta Monachium otrzymał dopiero w 1175 r. Historia Monachium jest tak bogata, że ​​napisano na niej więcej niż jedno dzieło. Nawet wymienienie głównych wydarzeń historycznych zajęłoby ponad godzinę. Monachium stało się księstwem, a następnie krajem związkowym.

Nawet cała Bawaria podzieliła się na dwa państwa. A samo Monachium zawsze było i pozostaje jednym z głównych kulturalnych, gospodarczych i historycznych miast Europy. W jego historii było wiele smutnych stron. Przypomnijmy, że król Bawarii został obalony w Monachium Ludwig III ogłoszono utworzenie Republiki Bawarskiej (w 1918 r.). Następnie nowe powstanie doprowadziło do powstania Bawarskiej Republiki Radzieckiej. Chociaż to nie trwało długo. A najsmutniejsze dla wszystkich Bawarczyków jest to, że niemiecki faszyzm podniósł tu głowę. To z monachijskiej piwnicy Hitler rozpoczął swoją krwawą procesję. Monachium, uważaj to za najczarniejszą starszą kobietę w historii miasta.

Jak dojechać do Monachium

Jadąc z Berlina do Monachium, wolałbym podróżować szybkim pociągiem. Ale aby w pełni cieszyć się podróżą, musisz wziąć bilet na przejeżdżający pociąg Norymberga. I oto dlaczego. Z Norymbergi w kierunku Monachium prawie w połowie będziesz latał z prędkością 300 km / h. Jazda z prędkością samolotu śmigłowego na ziemi, to nie jest nawet podróż, ale atrakcja. W pozostałej części prędkość będzie mieścić się w zakresie 160-250 km / h. Tylko na małych obszarach prędkość pociągu spada poniżej 160 km / h.

Atrakcje w Monachium

Warsztaty lotnicze Schleissheim - cała historia lotnictwa niemieckiego
Angielski park. Monachium
Arcade of Generals - symbol militarnej chwały Bawarii
Bawarskie Muzeum Narodowe w Monachium.
Glyptotek i Propyleje - fragment starożytnej Grecji w Monachium
Galeria miejska w domu Lenbacha (Monachium)
Pałac Nymphenburg w Monachium
Kompleks pałacowy Schleissheim - wspaniały zespół epoki baroku
Jak się dostać z lotniska w Monachium do centrum
Jak dojechać z Memmingen do Monachium
Muzeum Brandhorst w Monachium
Muzeum Durkheim w Monachium. „Palace Pinakothek”
Muzeum Zabawek w Ratuszu Staromiejskim (Monachium)
Rezydencja w Monachium
Muzeum BMW w Monachium
Muzeum Piwa w Monachium i Oktoberfest. Bawarska tradycja piwowarska. Historia festiwalu
Muzeum Porcelany w Monachium
Stary dziedziniec w Monachium
Niemieckie Muzeum Osiągnięć Nauk Przyrodniczych i Technologii (Monachium)
Niemieckie muzeum łowiectwa i rybołówstwa (Monachium)
Nowy Pinakoteka w Monachium - dziedzictwo Ludwika Bawarskiego
Nowy Ratusz w Monachium
Monachium Olympic Park and Museum w Monachium
Piwiarnia Hofbräuhaus w Monachium
Wycieczka do Monachium (raport Olgi)
Popularne galerie sztuki w Monachium: Stara i nowa Pinakoteka
Alliance Arena Stadium - unikalny kompleks sportowy w Monachium
Old Pinakothek w Monachium - nieoceniona kolekcja obrazów
Ratusz Starego Miasta w Monachium
Transport w Monachium
Frauenkirche - Katedra w Monachium
Kościół braci Azamów w Monachium
Kościół św. Gaetana w Monachium
Kościół św. Michała w Monachium
Kościół Świętego Piotra - najstarszy kościół w Monachium

Nowy Ratusz (Neues Rathaus), fot. Suvad Sulic

Po przyjeździe do Monachium turyści najczęściej wybierają się na Stare Miasto, w centrum którego znajduje się plac Marienplatz. Plac ma swoją nazwę od marmurowej figury Matki Boskiej, która jest uważana za patronkę miasta. Wtedy twoje oczy ujrzą centralny spektakl miasta - to ratusz. Rozciągający się wzdłuż placu, ponad sto metrów, budynek ratusza, na całej długości, ozdobiony jest postaciami książąt, królów, świętych. I jak korona, główna wieża ma 85 metrów wysokości. Tutaj musisz wiedzieć, jak pożądane jest przebywanie na placu, w pobliżu ratusza. Na wieży znajdują się zegary miejskie. O jedenastej rano, w południe i o piątej wieczorem rozwija się cały program. Gdy zegar wybija, mechaniczne postacie zaczynają się poruszać, wystawiając cały spektakl. Nawiasem mówiąc, wyglądają na małe tylko ze względu na wysokość, na której znajdują się kuranty. Ogólnie wysokość postaci, wysokość osoby dorosłej. Po przybyciu do Monachium staraj się nie przegapić tego widoku.

Po podziwianiu możesz skierować się na południe, w kierunku katedry Święty Piotr. Nie będziemy rozwodzić się nad opisem katedr. Tylko po obejrzeniu tych zabytków na własne oczy możesz je ocenić. Warto dodać, że katedra jest najstarszym kościołem w mieście. Został zbudowany w XIV wieku. Niedaleko jest kościół ducha świętego, zbudowany w tym samym czasie. Ale obecny wygląd uzyskał po przebudowie po czterech wiekach w stylu barokowym.

Po drugiej stronie placu są stare Brama Isar , z dwiema wieżami. Poruszając się po ulicach wokół placu, zobaczysz wszystkie najwspanialsze budynki Starego Miasta. Nie będziesz w stanie przejść obok pięknej katedry Asamkirche. Następnie powinieneś udać się na plac Frauenplatz. Jest dwie wieże Kościół Najświętszej Maryi Panny. Należy zauważyć, że ta monumentalna budowla ze swoimi wymiarami została zbudowana bardzo szybko. W ciągu zaledwie 26 lat. Dla średniowiecza bardzo dobry wskaźnik.

Nie można opisać wszystkich zabytków Monachium. Ale pałac powinien znaleźć się na liście miejsc priorytetowych Erzbischofliches palaispałac CennikKatedra Frauenkirche. Z tym ostatnim wiąże się niesamowita legenda. Podobno sam szatan postanowił zniszczyć katedrę. Tak, Frauenkirche przeżyła. Wszyscy święci stanęli w obronie. Szatan pokaże nawet ślad pozostawiony przez jego pazury i ogon. To, czy wierzysz w prawdziwość legendy, zależy od ciebie.

Bawarskie piwo

Oczywiście nie można obejść tak znanej na całym świecie atrakcji, jak wielkie bawarskie piwo. Najsłynniejsze piwo Hofbräuhaus Zostało założone w XVI wieku.

I nie próbuj piwa w Monachium Paulaner, Hacker-Pschorr, Spaten, Lowenbrau, Hofbrau i Augustiner, to popełnianie przestępstwa i obrażanie mieszkańców miasta. Ale bądź ostrożny. Jeśli wyznaczysz sobie cel wypróbowania wszystkich rodzajów piwa w ciągu jednego dnia, zakończy się to utratą orientacji w przestrzeni. Jest ich tak wiele, że każdy najbardziej wyrafinowany miłośnik spienionego napoju może śmiało powiedzieć: „Próbowałem tak niewielu piw w moim życiu”. Ale ogrom nadchodzi podczas Oktoberfest, największy festiwal piwa. Jeśli jesteś wielkim fanem tego, powinieneś pojechać do Monachium, choćby po to. To jak pielgrzymka do piwnego raju.

Transport w Monachium

Dodaj jeszcze kilka słów na temat transportu publicznego w Monachium. Przybywając do miasta. Musisz jasno określić trasę podróży po mieście.

Do Twojej dyspozycji cały zestaw transportu publicznego:

  • metro
  • Pociągi miejskie S-Bahn
  • Tramwaj
  • autobus.

Opłata za transport w Monachium różni się znacznie od naszej. Istnieją bilety jednorazowe, codzienne, na które można podróżować przez cały dzień, a także bilet dla turystów München CityTourCard. Miasto podzielone jest na cztery strefy. Na przykład, kupując bilet jednorazowy, możesz podróżować tam iz powrotem. Cena zależy od tego, ile stref jeździsz. Ogólnie rzecz biorąc, po przyjeździe do Monachium spróbuj natychmiast pomyśleć o tym, dokąd chcesz pojechać i co zobaczyć. Pozwoli ci to uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Po natknięciu się na zabytki Monachium, zmęczony ruchem ulicznym i miastem, odwiedź Angielski park. Zaczyna się od centrum miasta i rozciąga na obrzeża miasta. Jest uważany za największy park miejski na świecie. Tutaj możesz się zrelaksować, spojrzeć na oswojone łabędzie, po prostu podziwiać piękno krajobrazu.

Obejrzyj wideo: Jak TANIO zwiedzać MONACHIUM? (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej