Wakacje we Włoszech

Najlepsze plaże Włoch

Jak powiedział kiedyś francuski pisarz Jean-Claude Izzo: „Nad morzem szczęście przychodzi samoistnie”. To powiedzenie jest tym bardziej prawdziwe, jeśli morze myje piękną plażę miękkim białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, aby cieszyć się wspaniałymi plażami i najczystszym morzem, nie trzeba lecieć na Karaiby lub na skraj świata. We Włoszech istnieje również wiele takich miejsc i co roku są przyznawane przez organizację ekologiczną Legambiente odznaką Bandiera Blu (włoska niebieska flaga). W tym roku w klasyfikacji miejsc wartych wymienienia na poziomie międzynarodowym zarejestrowano rekordową liczbę plaż z kryształową wodą - 269 nazw, czyli o 21 więcej plaż w porównaniu do ubiegłego roku. Ale wybraliśmy dziesięć spośród nich, w oparciu o kryteria piękna i spektakularnej scenerii.

Marche

Plaża Two Sisters w Ankonie (Due Sorelle - Ankona)

Symbol Riviera del Conero (Riviera del Conero) i głównej plaży po południowej stronie góry Conero. Nazwa plaży pochodzi od dwóch bliźniaczych klifów wystających z morza. Na plażę można dostać się łodzią, codziennie wypływając z portu Numana lub idąc długą i stromą ścieżką wzdłuż wybrzeża.

Ten odcinek wybrzeża jest wciąż dziką i nietkniętą cywilizacją: tylko kamyki, skały i skały.

Idziesz z dzieckiem do morza we Włoszech? Poznaj nasz specjalny przewodnik z lokalnymi wskazówkami.

Toskania

Zatoka Cala Violina w Grosseto (Cala Violina - Grosseto)

Jedna z najpiękniejszych plaż w prowincji Maremma: czysty piasek, czyste morze i dziewicza przyroda obszaru chronionego między miejscowościami Follonica i Punta Ala, który jest częścią rezerwatu przyrody Scarlino (Riserva Naturale delle Bandite di Scarlino). Nazwa zatoki pochodzi od dźwięków wydawanych przez piasek, gdy człowiek idzie wzdłuż niej: plaża jest pokryta drobnymi ziarnami kwarcu.
Można się tu dostać na dwa sposoby: rowerem od bardzo męczącej wioski Puntone lub samochodem z Pian d'Alma jechać lokalną autostradą 158, a następnie około kilometra wzdłuż wiejskiej drogi.

Plaża Fetovaia na wyspie Elba (Fetovaia - Isola D'Elba)

Dzika i imponująca plaża, wypełniona zapachem kolc krzewów, znajduje się na południowo-zachodnim zboczu wyspy Elba. Nazwa Fetovaya (feto - włoski. „Stench”), przypisana mu w XVI wieku, ma niejednoznaczne pochodzenie.

Według najpopularniejszej wersji cuchnący aromat na plaży wydzielał nagromadzenie glonów Posidonia oceanica.

Lacjum

Chiaia di Luna Beach na wyspie Ponza (Chiaia di Luna - Isola di Ponza)

Niedaleko Rzymu na wyspie Ponza znajduje się naturalny amfiteatr, nieosiągalny ze względu na swoje piękno.

Skalista naturalna zatoka z czystą wodą oferuje turystom zapierający dech w piersiach widok, naprawdę przypominający księżycowy krajobraz.

Kampania

White Bay in Camerota (Cala Bianca - Camerota)

W Parku Narodowym Cilento i Vallo di Diano (Parco nazionale del Cilento e Vallo di Diano) zatoka ta jest uważana za „wyjątkową i niepowtarzalną”.

Oto prawdziwy raj na ziemi z nieopisanym pięknem krajobrazu, kryształową wodą, białym piaskiem i kamieniami. W 2013 r. Zatoka wygrała konkurs Legambiente „Najpiękniejszy jesteś” („La più bella sei tu”).

Apulia

Zatoka Orange w Gargano (Baia delle Zagare - Gargano)

Pomiędzy popularnymi kurortami Mattinata i Vieste (Mattinata, Vieste) na terenie Parku Narodowego Gargano (Parco Nazionale del Gargano) znajduje się cudowna zatoka, której nazwa pochodzi od pachnących kwiatów zimozielonego drzewa pomarańczowego.

To miejsce jest po prostu stworzone na relaksujące wakacje, relaks i cieszenie się krystalicznie czystym morzem. Wysokie klify Zatoki Pomerantseva są tak piękne i rozpoznawalne, że stały się jednym z symboli naturalnego piękna całej Apulii.

Kalabria

Wybrzeże wyspy w Tropei (Marina dell'Isola - Tropea)


Czysty biały piasek i turkusowe morze wyróżniają tę plażę między innymi lokalnymi plażami Isola Bella i Le roccette.

Ze względu na wyjątkową kamienistość plaży woda tutaj jest bardzo czysta i przejrzysta: tworzy piękny widok, który można podziwiać przez długi czas z wysokości starożytnego miasta.

Sycylia

Red Bay at Favignana (Cala Rossa - Favignana)


Na północno-zachodnim zboczu wyspy Favignana znajduje się jej najpiękniejsza i najbardziej znana plaża. Prawdziwy amfiteatr z klifów, łagodnie opadający w niezwykle czyste, błękitne wody morskie.

Linia brzegowa wyróżnia się dużą liczbą dużych płaskich podwodnych klifów. Na plażę można dotrzeć zarówno drogą morską, jak i lądową, pokonując długi zjazd.

  • Znajdź hotel na wyspie Favignana 
  • Wskazówki dotyczące wyboru hotelu na wyspie Favignana
  • Jak dostać się na wyspę Favignana

Sardynia

Spiked Cove in Santa Teresa Gallura (Cala Spinosa - Santa Teresa di Gallura)

Mała, ale malownicza plaża położona w głębokiej zatoce na północy Cape Capo Testa, jest otoczona wysokimi klifami, które wystają daleko w morze.

Granitowy masyw, na przestrzeni tysiącleci istnienia, zamieniony przez morze i wiatr w nagromadzone zaokrąglone naturalne rzeźby, chroni miniaturową piaszczystą plażę. Aby się tam dostać, musisz podążać w kierunku latarni morskiej Capo Testa i oddalać się od niej stromą ścieżką.

Zatoka Goloritze w Ogliastra (Cala Goloritze - Ogliastra)


W 1993 r. Zatoka otrzymała tytuł „Pomnik przyrody” regionu Sardynii, aw 1995 r. - „Pomnik narodowy Włoch”. Znajduje się w gminie Baunei w południowej części Zatoki Orosei (Golfo di Orosei). Jest to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych zatok Morza Śródziemnego, przyciągająca turystów jasnoniebieską wodą i marmurowymi skałami wypolerowanymi przez czas.

Jeszcze bardziej wyjątkowy jest słynny łuk rozciągający się nad morzem i gigantyczny szczyt skały Punta Goloritzè, który jest cenionym celem wielu wspinaczy. Na plażę można dotrzeć łodzią z zatoki Cala Gonone lub z plaży St. Maria Navarrese lub wzdłuż drogi zaczynającej się od płaskowyżu Vauneya w pobliżu Golgo.

Mapa najlepszych plaż we Włoszech z opcjami hoteli

Zobacz najlepsze plaże we Włoszech na większej mapie

Obejrzyj wideo: Włochy - Najpiękniejsze Wybrzeża i Plaże - Inspiracje na Wakacje (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wakacje we Włoszech, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej