Watykan

Jak kupić bilety do Muzeów Watykańskich przez Internet, bez pośredników?

Dziś nauczymy się, jak kupować bilety do Muzeum Watykańskiego przez Internet, bez pośredników i kolejek, oraz kolejki w kasie tam w godzinach szczytu przez trzy lub cztery godziny.

Jeśli 4 godziny spędzone w kolejce kosztują 4 euro za rezerwację online, możesz zaoszczędzić 5 minut, czytając ten podręcznik.

Oczywiście rezerwujemy z wyprzedzeniem (na 3-4 tygodnie) na oficjalnej stronie internetowej kasy muzeów Watykańskich - inne strony lub agencje są obciążone dodatkową opłatą za usługę. Wybieramy angielski i przechodzimy do tej strony.

Aby odwiedzić Kaplicę Sykstyńską i muzea, wybierz BILETY WSTĘPNE

Przejdź do strony w sekcji INFORMACJE ostrzegamy, że biletów nie można zwrócić. Wybierz WATYKAŃSKIE MUZEA ANS SISTINE CHAPEL (WATYKAŃSKIE MUZEA I SISTINE CAPELLA).

Od 2018 r. Pełny bilet kosztuje 17 euro, za rezerwację każdego biletu niezależne Watykan naliczy 4 euro. Zniżka 50% dotyczy dzieci w wieku od 6 do 18 lat oraz studentów w wieku do 25 lat, którzy muszą okazać międzynarodową kartę studencką (nie nadaje się w języku rosyjskim).

W sekcji WYBIERZ OKRES I UCZESTNICY wybierz miesiąc wizyty i liczbę uczestników. Kliknij Dalej.

Dla określonej liczby biletów wybierz bezpłatny termin wizyty (podświetlony na zielono). Jak zauważyłeś, nie możesz dostać się do muzeów nie codziennie, zwłaszcza jeśli kupisz bilet w ciągu kilku dni lub tygodni. Radzę zarezerwować bilety i zaplanować wizytę przez co najmniej miesiąc - będzie więcej opcji.

Wybierz odpowiedni czas.

Ważne: przed zakupem biletów uzgodnij z przewodnikiem datę i godzinę rozpoczęcia wycieczki. Zwykle zalecamy czas od 08: 30-09: 00, jeśli przejdziesz do naszego programu autorskiego Cały Watykan w 6 godzin i 13: 30-14: 00, jeśli chcesz odwiedzić tylko muzea. Nie spiesz się, poczekaj na odpowiedź przewodnika, a następnie zarezerwuj.

W naszym przykładzie rozważamy proces zakupu dla 2 osób, odpowiednio wybierz Bilet pełnej ceny (pełny bilet) i umieść 2 w sekcji ILOŚĆ. Jeśli masz przy sobie dzieci lub studentów, wybieramy bilet ze zniżką ulgową za 8 euro. Ostrzegamy, że jeśli nie możesz przedstawić dokumentu potwierdzającego wiek dziecka (myślę, że nie będzie pytań z 10-letnim studentem) lub legitymacji studenckiej, zostaniesz poproszony o opłacenie pełnego kosztu biletu lub odmowę wizyty. Po raz kolejny na tym etapie ostrzegają, że biletów nie można zwrócić i wymienić.

W sekcji USŁUGI DODATKOWE cena wynosi 4 euro za usługę przedsprzedażową (wczesna rezerwacja) - tak, to zarabia Watykan, a dla tych, którzy chcą oszczędzać, zawsze należy mieć bilety w kasie, do której należy wyżej wymieniona kolejka. Kliknij Dalej.

Ponownie sprawdzamy datę i godzinę wizyty, pokazujemy całkowity koszt (ogółem) 40 euro za 2 bilety, z czego bilety - 32 euro, a rezerwacja - 8 euro. Visa lub Mastercard są akceptowane do płatności. Wybierz typ karty, klikając ikonę.

Zostanie wyświetlone okno DANE REFERENCYJNE, w którym wprowadzamy dane płatnika. Na przykład, możesz kupić bilety do znajomych, tak jak ja w tym przykładzie. Poniżej w części LISTA UCZESTNIKÓW piszemy imiona i nazwiska alfabetem łacińskim, dla których kupujesz bilety.

BARDZO UWAŻNIE WYPEŁNIJ POLE E-MAIL. WATYKAN NAWET PROSZĘ ZROBIĆ TO 2 razy. BILETY ZOSTANĄ WYSŁANE E-MAILEM.

W sekcji OGÓLNE NORMY ZAKUPU zaznacz pole, że akceptuję Warunki. W sekcji KOD BEZPIECZEŃSTWA wprowadź kod z obrazka. Naciśnij przycisk Zaakceptuj kosztorys i kontynuuj rezerwację (Zgadzam się, daj mi bilety jak najszybciej).

Ostrzegamy Cię na czerwono, że musisz rozpocząć rezerwację w ciągu najbliższych 5 minut, w przeciwnym razie musisz zacząć od nowa. Kliknij zielony przycisk Zakończ rezerwację.

Wreszcie dochodzimy do kasy, wprowadzamy dane karty zgodnie z przykładem z poniższego zdjęcia. I kliknij poniżej Zapłać.

W innym oknie ostrzegawczym kliknij POTWIERDŹ.

Tutaj, w zależności od banku:

 • lub płatność minie natychmiast;
 • lub, tak jak w moim przypadku, musisz poczekać na SMS, aby potwierdzić płatność z Tinkoff Bank.

Masz do 30 minut na zrealizowanie płatności. Zwykle SMS przychodzi za minutę. Klikam Potwierdź.

Brawo, nasza transakcja została pomyślnie zakończona! Kliknij Wróć do sprzedawcy.

Widzimy potwierdzenie, że nasza płatność się powiodła, otrzymano prośbę o rezerwację, specjalnie wyszkoleni mnisi (żart) ręcznie sprawdzą wszystkie szczegóły iw ciągu godziny wyślemy ci kupon na określoną skrzynkę pocztową, którą musisz wydrukować i pokazać przy wejściu. Na wszelki wypadek zapisz ten długi kod.

Idziemy na pocztę elektryczną. Natychmiast po dokonaniu płatności otrzymałem powiadomienie z [email protected] o przeniesieniu.

Tak wygląda list. Jeśli nie ma takiej wiadomości, sprawdź folder SPAM. List jest generowany automatycznie, musi koniecznie nadejść, nie musisz na nie odpowiadać.

W moim przypadku po 5 minutach gołębie watykańskie wysłały list z kasy biletowej online.

W liście znajduje się kod rezerwacji, aw załączonym pliku PDF upragniony kupon na wizytę w muzeach, które musisz wydrukować. Gratulacje!

Jak widać, samodzielne kupowanie biletów do Muzeów Watykańskich nie jest skomplikowane. Chyba że musiałem spędzić 10 minut na wypełnianiu danych. Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Co zrobić, jeśli nie ma biletów na wymaganą datę

Jeśli bilety na termin, którego potrzebujesz, już wygasły, to znaczy, że jest trochę za dużo, aby dostać je przez agencję. Dobry przewodnik z pewnością doradzi ci właściwą opcję, ale jeśli sam wybierasz się do muzeów, Polecam niezawodne strony internetowe agencji www.getyourguide.rui www.tiqets.com

Koszt biletu do muzeów zaczyna się od 27 euro. Opcja z audioprzewodnikiem kosztuje 40 euro. Również na stronach są wycieczki grupowe. Zwykłe bilety na pominięcie linii są zwykle nazywane Skip The Line.

Lub bilety last minute - taki bilet za 33 euro można uzyskać nawet w najbliższych dniach.

Popularne pytania

 • Jak długo trwa zwiedzanie muzeów? W muzeach możesz spędzić cały dzień. Tak, większość turystów słyszała i chodziła do muzeów tylko ze względu na możliwość zobaczenia Kaplicy Sykstyńskiej, aby „na pokaz” mieć wystarczająco dużo godzin. Radzimy zaplanować wizytę na co najmniej 4 godziny i wstępnie przeczytać przynajmniej o zwrotce Raphaela i innych informacjach o muzeach - naprawdę jest coś do zobaczenia!
 • Czy możesz polecić profesjonalnego, a nie nudnego przewodnika? Tak, zalecamy licencjonowanych przewodników WŁOCHY DLA MNIE - Marina Bogacheva, Elena Vyaznikova i Irina Krawczenko, których uważamy za najlepszych przewodników Rzymu. Oto opis indywidualnej wycieczki.
 • Plany uległy zmianie, ponieważ nie można zwrócić biletu, czy można go przekazać / sprzedać innym turystom? Tak, teoretycznie możliwe. Oczywiście mogą poprosić o twój dokument tożsamości, ale w praktyce jest to rzadkie.
 • Jeśli przyjdę wcześniej czy później, pozwolę sobie odejść? Tak, z naszego doświadczenia wynika, że ​​można przybyć wcześniej lub później o 29 minut, ale lepiej nie spóźniać się.
 • Co zrobić, jeśli kupiłeś bilety przez pomyłkę w niewłaściwej dacie lub godzinie? Nie martw się Musisz przejść do sekcji zmiany rezerwacji, wprowadzić adres e-mail, numer rezerwacji i datę urodzenia wskazane w momencie rezerwacji - nowe bilety zostaną wysłane na twoją pocztę w ciągu 72 godzin, a stare zostaną anulowane. Wybierz nową datę i godzinę, poczekaj na nowy kupon na pocztę.
 • Co zrobić, jeśli nie dotarły bilety na pocztę? Dokładnie sprawdź ponownie swoją pocztę, w tym folder SPAM. Jeśli bilety naprawdę nie przyjechały, napisz na oficjalny adres e-mail Muzeów Watykańskich [email protected]
 • Jak dostać się do Watykanu: Zobacz instrukcje krok po kroku.
 • Jak wspiąć się na kopułę katedry: Zobacz instrukcje krok po kroku.
 • Czy dobrze jest mieszkać w pobliżu Watykanu: przestudiuj artykuł.
 • Jak dostać się do katedry św. Piotra po wizycie w muzeach: Od 1 lipca 2019 r. Wszyscy turyści (w tym dzieci od 6 lat), którzy wchodzą z przewodnikiem do katedry św. Piotra natychmiast z muzeów (bez kolejki)są zobowiązani do uiszczenia opłat watykańskich. Zwykle przewodnik lub firma turystyczna kupuje takie przepustki z wyprzedzeniem dla swoich klientów. Niezależni turyści po zwiedzeniu muzeów udają się na Plac Świętego Piotra i wchodzą do katedry w kolejności kolejki na żywo, która trwa od 30 minut do 4 godzin.
 • Jak odwiedzić Ogrody Watykańskie: Inspekcja „ogrodów” jest możliwa tylko z okna specjalnego autobusu. Musisz wybrać opcję Visite Guidate Singoli.
  oraz w drugiej zakładce OPEN BUS GIARDINI VATICANI

  Przez 45 minut zostaniesz zabrany autobusem elektrycznym wzdłuż torów. Bilet kosztuje 37 euro, a po ogrodach można pozostać w muzeach na niezależną wycieczkę. Nie polecam tej opcji, ponieważ w Rzymie jest bezpłatny, znacznie większy i piękny park Villa Borghese.

Popularne Wiadomości

Kategoria Watykan, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej