Niemcy

Katedra w Dreźnie

Katedra Świętej Trójcy jest głównym kościołem katolickim w Dreźnie. Jest to trójnawowy barokowy budynek z dwiema wieżami, w którym zachował się oryginalny organ dzieła Zilbermanna. Przedstawiciele dynastii Vettinów są pochowani w krypcie.

Hofkirche, fot. Andreas Grahl

Katolicka Katedra Świętej Trójcy (Katholische Hofkirche) w Dreźnie to dawny kościół dworski, który jest połączony zadaszonym przejściem galerii z Zamkiem Rezydencji. Hofkirche znajduje się na Starym Mieście na skarpie Elby. Jest to jeden z największych kościołów w Saksonii.

Historia katedry sięga 1697 roku. W tym roku elektor Saksonii Fryderyk August I przyjął chrześcijaństwo katolickie. Surowy, ale sprawiedliwy władca zdecydowanie postanowił zbudować kościół katolicki, ale nie mógł zrealizować swojego pomysłu.

Pomysł ten zrealizował jego syn August II z Saksonii. Projekt kościoła powierzono włoskiemu architektowi Gaetano Chiaveri. Budynek został zbudowany w stylu barokowym w latach 1739-1755.

Nawa centralna, fot. Rex Harris

Podczas bombardowania Drezna Hofkirche został mocno uderzony. Ale usługi rozpoczęły się już w 1947 roku. Prace konserwatorskie zakończono w 1962 r.

Hofkirche stał się katedrą w 1964 roku, a katedrą w 1980 roku. W 1973 r. Pobożna porcelanowa pobożność w Miśni została ustawiona w bocznej kaplicy, poświęcona „ofiarom z 13 lutego 1945 r. I wszystkim niewinnie zabitym”.

W krypcie znajduje się grobowiec rodzinny 49 władców saskiego klanu Vettin, z wyjątkiem Augusta Mocnego. Oto jego serce w specjalnej miedzianej kapsułce.

Jak się tam dostać

Wsiądź do tramwaju 4.8.9 do przystanku Theaterplatz.

Obejrzyj wideo: Z tej biednej ziemi - Katedra w Dreźnie (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Biopark w Rzymie
Włochy

Biopark w Rzymie

Terytorium Bioparku jest duże, ale zwierząt jest niewiele, a park wymaga naprawy. Rośliny w zoo zapewniają zwierzętom komfort i nie jest gorąco spacerować. Około 2 godzin bez pośpiechu możesz obejść wszystko. Bioparco di Roma, Rzym, fot. Rzymskie zoo Fabio-Pierboni - Bioparco di Roma, położone w północnej części słynnej willi Borghese.
Czytaj Więcej
Wyspa Capri
Włochy

Wyspa Capri

Wyspa Capri to przytulny zakątek, który oferuje relaksujące wakacje i opóźnia wszelkie problemy. Szczególnie kochali go przedstawiciele świata sztuki i literatury. Lista sławnych ludzi, którzy odpoczywali i żyli w różnych czasach na Capri, wygląda imponująco. Capri, fot. Ruud-Onos O wyspie Wyspa Capri (Isola di Capri) na Morzu Tyrreńskim to niezwykle malownicze miejsce, fascynujące swoim pięknem.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Aventin Hill
Włochy

Aventin Hill

Aventin to dobre miejsce dla tych, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta. Tutaj znajdziesz Różaniec, Ogród Pomarańczowy i widok Rzymu z tarasu widokowego. Koniecznie zajrzyj do kościoła i dziurki od klucza siedziby Zakonu Maltańskiego, stojąc w kolejce. Aventin Hill, fot. Aleksandra Piechorowska Aventin (wł .: Aventino, lat.
Czytaj Więcej