Najbardziej we Włoszech

Jakie włoskie imiona żeńskie i męskie są obecnie popularne?

Pewnego razu w słonecznych Włoszech istniała tradycja nazywania noworodków jednym z „rodzinnych” imion. W tych czasach niemowlęta często otrzymywały imiona na cześć zmarłych lub najbardziej czczonych krewnych. Jednak ten zwyczaj jest nadal zachowany w niektórych częściach Półwyspu Apenińskiego.

Ale co roku radośni Włosi, wybierając nazwiska dzieci, wykazują wielką kreatywność, a nawet poczucie humoru. Które włoskie imiona żeńskie i męskie są teraz najbardziej popularne?

Niektórzy rodzice nie mają niechęci do nazywania swoich dzieci cyframi: te matki i ojcowie z wieloma dziećmi, którzy po prostu nie mają wystarczającej wyobraźni, wybierając imię przyszłości (na przykład dziewiąte) potomstwo, podejmują tę decyzję.

Quinta (Quinta - „piąta”), Sesto (Sesto - „szósta”) lub Settima (Settima - „siódma”) są całkiem akceptowalne, a nawet nazwy wspólne dla Włoch.

Kilka dekad temu nazwiska noworodków zostały wybrane wyłącznie z pewnych powodów, które do pewnego stopnia można nazwać regułami. Pierworodny męskie należy nazwać na cześć dziadka po stronie ojca młodszy brat o nazwie na cześć dziadka po stronie matki trzecie dziecko nosił imię jego ojca, a jeśli się urodził czwarty chłopiec - był przeznaczony do dumnego noszenia imię pradziadka w linii ojca.

  

Z dziećmi było to również bardzo trudne: pierwsza dziewczyna dał imię matki ojca, druga córka musiał nosić imię babci mamy, trzecia siostra mam imię matkioraz czwarty - imię ojca babci. I wszystkie inne potomstwo dużych rodzin otrzymało imiona innych dziadków od obojga rodziców.

Włoski zwyczaj podawania dzieciom zmarłych krewnych jest doskonałym dowodem na to, że mieszkańcy tego niesamowitego kraju bardzo szanują pamięć o zmarłych bliskich.

Jeśli jeden z krewnych umierał, jego imię zostało przekazane noworodkowi, który wkrótce się pojawił. W ten sposób dziecko czciło pamięć zmarłego tylko przez swoje istnienie, nieustannie przypominając rodzicom o innym członku rodziny, który wyjechał na świat.

Współcześni i zaawansowani Włosi preferują teraz wszystko, co amerykańskie.

Nie mogli uniknąć takiej tendencji w wyborze imion dla własnych dzieci. Dziś w kraju mieszka ogromna liczba dzieci i dzieci o dziwacznych nazwiskach. Często noworodki są nazywane popularnymi gwiazdami filmowymi i muzycznymi lub wszystkie są nazywane obcymi imionami. Jednak pomimo faktu, że oryginalne włoskie nazwy powoli wychodzą z mody, rzymskokatolicy niewątpliwie pozostają na pierwszym planie.

Dziś imiona męskie są szczególnie popularne. Luke (Luca), Mario (Mario), Marco (Marco), Matteo (Matteo), Alessandro (Alessandro), Lorenzo (Lorenzo) i Simone (Simone). Dziewczyny nazywane są najczęściej Maria (Maria), Francesca (Francesca), Martina (Martina) i Chiara (Chiara).

Wiele włoskich nazwisk jest bardzo długich, więc znajomi i krewni zwykle je skracają, gdy się odnoszą. Tajemnicze imiona, takie jak Felice (Felice - szczęśliwy), Benvenutta (Benvenuta - od ben venuto - witamy) lub Angelo (Angelo - anioł) nie są rzadkie we Włoszech.

Obejrzyj wideo: Imię dla królika - 36 Super Imion. Imionowo (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Najbardziej we Włoszech, Następny Artykuł

Corniglia - mały raj włoskich winiarzy
Liguria

Corniglia - mały raj włoskich winiarzy

Corniglia to najmniejsze miasto w Parku Narodowym Cinque Terre. Różni się od reszty miast Pyatiemelye tym, że nie znajduje się na samym brzegu Morza Liguryjskiego, ale na wysokości około 100 metrów nad jego poziomem. Dlatego nie będzie można dostać się do niego drogą morską - tylko lądowymi środkami transportu.
Czytaj Więcej
Portovenere - raj we Włoszech
Liguria

Portovenere - raj we Włoszech

Porto Venere to małe miasteczko we Włoszech, obok Parku Narodowego Cinque Terre. Imię, które dosłownie znaczy „Port Wenus” (lub „Schronienie Wenus”), otrzymał na cześć rzymskiej bogini miłości, której świątynię wzniesiono tutaj w starożytności. Miasto łączy trzy małe wioski: Portovenere, Fezzano i Le Grazie - oraz trzy wyspy: Tino (Tino), Tinetto (Tinetto) i Palmaria (Palmaria).
Czytaj Więcej
Monterosso - wspaniałe Włochy z naszych snów
Liguria

Monterosso - wspaniałe Włochy z naszych snów

Monterosso (Monterosso al Mare, Monterosso al Mare) - największe miasto włoskiego Parku Narodowego Cinque Terre (Cinque Terre). Oto największa piaszczysta plaża w „Pięciu Ziemiach”, gigantyczny posąg Neptuna, symbol Monterosso - wieża Aurora, dzieląca miasto na stare i nowoczesne dzielnice oraz wiele innych ciekawych zabytków.
Czytaj Więcej
Manarola - starożytne i wspaniałe Włochy
Liguria

Manarola - starożytne i wspaniałe Włochy

Manarola jest najstarszym z pięciu małych miast Parku Narodowego Cinque Terre, który obejmuje również miasta Riomaggiore, Vernazza, Corniglia i Monterosso. Jasne, kolorowe budynki Manaroli przyciągają uwagę turystów, a między nowoczesnymi budynkami na ulicach miasta zachowały się starożytne budowle architektoniczne, których wiek miał ponad pięćset lat.
Czytaj Więcej