Sławni Włosi i Włosi

Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo (Salvatore Ferragamo) - słynne włoskie buty projektantów mody, stworzyły rękodzieło dla wielu gwiazd Hollywood: Lillian Gish (Lillian Gish), Marilyn Monroe (Marilyn Monroe), Rudolph Valentino (Rudolph Valentino), John Drew Barrymore (John Drew Barrymore (John Drew Barrymore) ) i inne. Wymyślone kwadratowe i klinowe szpilki, założyciel marki o tej samej nazwie.

  • Oficjalny Instagram: @ferragamo - ponad 4 miliony subskrybentów.

Biografia

Przyszły światowy szewc urodził się we włoskiej wiosce Bonito (Bonito) w regionie administracyjnym Kampania w prowincji Avellino (Provincia di Avellino) w dniu 5 czerwca 1898 r.

Dzieciństwo

Małżonkowie Ferrogamo wychowali 14 dzieci, a Salvatore był 11 z nich. Rodzice starali się związać koniec z końcem, domowi często brakowało jedzenia i odzieży, a dzieciom wolno było nosić buty tylko w weekendy. Od wczesnego dzieciństwa Salvatore marzył o własnych butach, które mógł nosić na co dzień.

Szkolenie

Od ósmego roku życia zaczął uczyć się pracy jako nóż szewca i dratva. W wieku dziewięciu lat był w stanie zrobić pierwszą parę butów i zaprezentować jako prezent dla swojej siostry. W wieku 11 lat rodzice oddali syna na studia w warsztacie obuwniczym profesjonalnego szewca z Neapolu (Neapol).

W wieku 15 lat Salvatore jedzie do Stanów, aby zostać pracownikiem bostońskiej fabryki obuwia.

Jego starszy brat pomógł mu się tam dostać. Po dziesięciu latach służby w fabryce młody człowiek przenosi się do Kalifornii (Santa) w mieście Santa Barbara, gdzie pracuje w sklepie swojego brata, sprzedaje buty, naprawia i produkuje buty. Później otwiera własny sklep z butami.

Pierwsi klienci

W Ameryce młody człowiek zaczął zastanawiać się, jak uczynić buty bardziej idealnymi, modnymi i wygodnymi. Modele, które stworzył, były piękne, stylowe, ale niewygodne i potarły stopy. Ciągle szukał nowych metod i sposobów dostosowywania produktów.

Pierwszy kupiec hurtowy, Salvatore, zostaje reżyserem Cecil Blount De Mill (Cecil Blount DeMille), złożył zamówienie na 100 par kowbojskich butów do filmu. Kiedy zamówienie było gotowe, reżyser uszył wszystkie buty do zdjęcia tylko tutaj.

Po DeMille takie gwiazdy jak Rudolph Valentino, Douglas Thomas Fairbanks, Mary Pickford, Gloria Swanson, John Barrymore Jr. (John Barrymore Jr.) zaczęli zwracać się do Ferragamo . W 1923 roku mistrz Salvatore, który zyskał popularność, przeprowadził się do Hollywood.

Droga do sukcesu

Utrzymując przez całe życie chęć ulepszania tworzonych modeli, Salvatore studiuje na uniwersytecie w Los Angeles, gdzie uczęszcza na wykłady z matematyki, inżynierii i anatomii. Znajomość budowy stopy pozwala projektantowi opracować unikalne podkładki, które są optymalne dla rozkładu masy ciała. Noszenie butów na wysokim obcasie z takimi podkładkami staje się wygodne i łatwe.

Po podzieleniu podeszwy i wkładki z metalowym wspornikiem „Gelenk” mistrz otrzymuje na to patent.

Wymyślając podparcie łuku, metalowe ćwieki, buty na platformie, kliny, siatkę na pięcie, Ferragamo otrzymało ponad trzysta patentów przez cały okres pracy. Ozdabiał swoje wyroby cennymi i półszlachetnymi kamykami, iskierkami, lustrami, perłami, koronkowym haftem, muszlami, piórami ptaków, a nawet łuskami ryb. Jako podszewkę użył skóry węża, skór antylopy, lampartów.

Warsztaty włoskie

W 1927 r. Nieznana kobieta o zamkniętej twarzy odwiedziła projektanta mody. Miała niestandardową stopę i żałowała, że ​​Salvatore nie zaprojektował specjalnie dla niej butów na wysokim obcasie. Przez dziesięć dni mistrz pracował nad zamówieniem, tworząc buty, które ukrywają wszystkie niedoskonałości nogi. Pani tak lubiła wygodne i piękne buty, że później zamówiła serię butów. To była żona bogatego Maharaja z Indii.

Pieniądze otrzymane od zamożnej kobiety wystarczyły, by zrealizować od dawna marzenie - zorganizować sieć własnych warsztatów z indywidualnym krawiectwem i personelem sześćdziesięciu rzemieślników. W 1927 r. Maestro ponownie wrócił do ojczyzny.

W 1928 roku Florencja (Firenze) stała się podstawą marki Salvatore Ferragamo.

Wielki kryzys stał się przeszkodą dla wzrostu gospodarczego firmy, aw 1933 r. Ogłoszono jej upadłość. Salvatore nadal wierzył w swoją pracę, aw 1935 roku udało mu się zdobyć dwa opuszczone zamki w Weronie i Florencji. Stały się miejscem dwóch nowych warsztatów, w których pracowało 43 rzemieślników.

Po wojnie

Gdy rozpoczęła się druga wojna światowa, Salvatore Ferragamo zaczął mieć trudności z pozyskiwaniem materiałów do szycia butów. Zastosowano tańsze materiały, podeszwa zaczęła być wykonana z drewna balsa, a wierzch został wykonany z materiałów tekstylnych, filcowych tkanin, gumy i plastiku. W 1947 r. Na rzece Arno projektant zobaczył rybaka i zainteresował się jego nylonowymi sieciami. Tej samej nocy Salvatore odtworzył innowacyjne nylonowe buty z obcasami w kształcie klina. W przypadku tego wynalazku projektant był pierwszym producentem obuwia, który otrzymał nagrodę mody Neiman Marcus.

W 1952 roku Salvatore ponownie zaskoczył swoich fanów, tworząc stalowe szpilki zwane „styletto”, nie tracąc dziś swojej oryginalności. W latach pięćdziesiątych w imperium Ferragamo pracowało ponad siedemset pracowników, którzy produkowali 350 par butów każdego dnia.

Rodzina

Wanda Miletti Ferragamo (Wanda Miletti Ferragamo), córka lekarza i żony Salvatore, pochodziła z rodzinnej wioski projektanta mody. Stała się jego główną ideologiczną inspiracją, przyjaciółką, wsparciem i wsparciem dla jej utalentowanego małżonka. Pobrali się w 1940 roku, a kiedy jej mąż skończył 43 lata, jego żona urodziła pierwsze dziecko.

W sumie para miała sześcioro dzieci, trzy córki i trzech synów: Fiamma, Giovanna, Falvia, Ferruccio, Massimo i Leonardo. Ciągłe zatrudnienie projektanta nie przeszkodziło mu zostać wspaniałym ojcem. Nigdy nie spóźniał się na rodzinne obiady, podczas których dzieci opowiadały rodzicom o swoich sprawach, a jego ojciec dawał im kaprysy gwiezdnych klientów.

Śmierć

7 sierpnia 1960 roku Salvatore Ferragamo zmarł na raka, a jego żona została zmuszona albo sprzedać firmę, albo ją prowadzić. Wanda postanowiła zostać szefową firmy rodzinnej, angażując wszystkie dzieci w swoją pracę. Dzięki delikatnemu biznesowemu talentowi firma zajęła pierwsze miejsce w świecie mody.

Marka Salvatore Ferragamo dzisiaj

Wanda rozpoczęła ekspansję firmy rodzinnej. Teraz w 450 butikach marki Ferragamo sprzedawane są nie tylko butyale także perfumy, jedwabne szale, gotowe ubrania, okulary, torby, zegarki, krawaty, ramki, biżuteria.

Obroty firmy wynoszą 950 milionów dolarów rocznie.

Perfumy i woda toaletowa Salvatore Ferragamo Signorina są uważane za najbardziej znane zapachy; w tej linii produkowane są również żele i płyny. W Rosji zapach można kupić w sklepach L'Etoile.. Ceny perfum wahają się od 900 rubli do 10 tysięcy rubli. Innym popularnym zapachem jest Salvatore Ferragamo Incanto. Z włoskiego nazwa lekkich, letnich, ciepłych i egzotycznych perfum jest tłumaczona jako „urok”.

Nie mniej znany zapach Attimo Salvatore Ferragamo jest przeznaczony dla wyrafinowanych kobiet, zawiera nuty kwiatowych odcieni. Dostępny w przezroczystej butelce o złamanym kształcie.

Oficjalny sklep internetowy marki www.ferragamo.com jest dostępny do zakupów dla mieszkańców Europy, Azji, Ameryki. W Rosji produkty marki można kupić online tylko za pośrednictwem pośredników.

W Moskwie otwarto 3 oficjalne butiki Ferragamo. Znajdź najbliższy butik na store.ferragamo.com

Muzeum i Fundacja

W 1995 r. Otwarto Muzeum Salvatore Ferragamo w dużym florenckim pałacu średniowiecza - Spini Ferroni Firenze na placu Republiki (Piazza della Repubblica). Zawiera ponad 10 000 par butów uszytych przez projektanta mody, dokumenty dokumentujące pracę firmy, akcesoria i ubrania powstałe po latach 50. XX wieku.

Fundacja Salvatore Ferragamo została założona w marcu 2013 r. Na koszt firmy.

Jego działania mają na celu dotacje dla początkujących projektantów i projektantów mody pracujących w obszarach Salvatore.

Ciekawe fakty

  1. Salvatore mógł dowiedzieć się, jaki charakter ma jego klient, właśnie widział jej nogę. Wszystkie kobiety podzielił według wielkości ich nóg na trzy kategorie: Kopciuszek, Wenus i Arystokraci.
  2. Aktorka Greta Garbo kupiła kiedyś siedemdziesiąt par butów jednocześnie w butiku Ferragamo. Dla Marilyn Monroe projektant uszył ponad czterdzieści par butów.
  3. Dla siebie projektant stworzył jedyny model męskich butów SALVATORE.
  4. Pod marką Ferragamo zostały uszyte modele wielu filmów: Siedmioletni Itch Billy'ego Wildera, Dżentelmeni preferują blondynki Howarda Winchester Hawksa, „Śniadanie u Tiffany'ego” Blake'a Edwardsa, „A Cinderella Story” Marka Rosmana, „Australia” Baza Luhrmanna ), „The Devil Wears Prada” („The Devil Wears Prada”) Davida Frankela, „The Departed” Martin Scorsese i inni.
  5. Z każdym swoim klientem Salvatore dokonywał pomiarów i zbierał ogromne kolekcje elektrod.

Obejrzyj wideo: Salvatore Ferragamo. Spring Summer 2019 Full Fashion Show. Exclusive (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Sławni Włosi i Włosi, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej