Nowości projektowe

Druga wycieczka do Rzymu dla czytelników „Włochy dla mnie”

Głównym bohaterem naszego drugiego spotkania z czytelnikami był chłopiec Leva, którego matka Niny przyprowadziła, aby pokazać Rzym z Brescii. Tatyana z Moskwy dołączyła do tej wesołej rodziny. Podobnie jak na pierwszym spotkaniu, kilka osób, które zapisały się i zajęły miejsca innych przybyłych, zniknęło gdzieś bez ostrzeżenia. Nie bardzo zdenerwowani, dziś rano poszliśmy dowiedzieć się o naszym Rzymie, który jak zawsze o świcie był tylko dla nas.

Fakt, że w Rzymie już w III wieku naszej ery było 1156 fontann do picia, zaskoczył nawet Lwa.


Spacerując po porannych ulicach, wśród zabytków natrafiliśmy na przykłady współczesnej sztuki ulicznej.


Oczywiście głównym mężczyzną na tej wycieczce była Leva, który w towarzystwie dwóch pięknych kobiet był pewny swojego wieku.

Zazwyczaj nasza trasa jest raczej przybliżona, ponieważ nie jesteśmy ograniczeni przez określony czas lub ilość informacji. Ale w drodze z Forum Romanum do Panteonu zawsze staramy się zaglądać do legowiska kotów. Jak zawsze czują się bardzo zrelaksowani na Argentina Square i prawie nie zwracają uwagi na turystów.

Kara za pływanie w rzymskich fontannach wynosi 100 euro, a w Fontannie di Trevi aż 500, ale nikt nie zabrania siedzenia na nich, szczególnie młodym ludziom.

Co i dlaczego skłoniło tego Włocha do przyjścia do najpopularniejszej fontanny w Rzymie z prosiakiem, nie jest znane nikomu. We Włoszech wszystko jest możliwe. Natychmiast przypomniałem sobie przypadek, w którym w ubiegłym roku mężczyzna jechał z dzikiem w rzymskim tramwaju. Może pochodzą z tej samej sekty?

Dziś rano na Schodach Hiszpańskich rozlegała się jakaś rakieta - za każdym razem prowadzili kupców. Trudno nazwać nalot, powiedziałbym, zapobieganie, ponieważ nikt nie został zatrzymany.

Wspinając się po schodach i idąc 500 metrów we właściwym kierunku, byliśmy na tarasie widokowym w Villa Borghese. Moim zdaniem najlepszy widok na Rzym otwiera się stąd.

Willa ma setki zabytków znanych ludzi. Nie ma wątpliwości, że gdy nauczyciel fizyki lub matematyki zobaczy to zdjęcie z Archimedesem w Levie, wszystko będzie z nim w porządku.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Nowości projektowe, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej