Milan

Ciekawe fakty o Mediolanie

Bardzo popularna jest opinia, że ​​Mediolan jest modnym i finansowym centrum Włoch. Ale za wszystkimi bankami i butikami miasta kryją się tajemnice i atrakcje charakterystyczne dla Mediolanu. Warto zauważyć, że wiele sekretów i cech tego miejsca trudno nazwać włoskim. Niemniej jednak, zanim udasz się na wycieczkę do tego pięknego miasta, spróbuj dowiedzieć się o nim więcej. Wybraliśmy pięć najbardziej przydatnych, a także niezwykłych i niesamowitych faktów na temat miasta mody.

Wszystkie drogi prowadzą z Rzymu

Pomimo tego, że Rzym jest uważany za Wieczne Miasto, jest to swego rodzaju rywalizacja z Mediolanem. Podczas gdy Rzym jest głównym politycznym centrum kraju, wiele banków, giełd i oczywiście domów mody koncentruje się w Mediolanie. Rzymianie często mówią, że najlepszą rzeczą w Mediolanie jest pociąg do Rzymu. Ta nieco stronnicza opinia nie powstrzymuje ich jednak przed przyjazdem na wakacje do Mediolanu.

Restauracje często zamykają się wcześnie

Mediolan znajduje się na północy Włoch, a to oznacza, że ​​życie toczy się normalnym tokiem i według innych zasad, które często nie pokrywają się z południowymi i środkowymi regionami kraju. Restauracje, w przeciwieństwie do wielu butików i klubów, mogą stosować nietypowy tryb działania, często oferując lunch dopiero po 13:30, a obiad po ósmej wieczorem. Mieszkańcy Mediolanu są bardzo punktualni, więc jeśli zarezerwujesz stolik, postaraj się przyjść na czas.

Mniej espresso, więcej Lungo


Jeśli masz dość niekończących się filiżanek kawy z popularnych kawiarni, Mediolan wydaje się rajem. Nie należy jednak oczekiwać filiżanki mocnego, typowego włoskiego espresso o gorzkim smaku. Milanese wolą pić kawę z dużą ilością wody. Niewątpliwie pomaga im to w pełni cieszyć się ciastami.

Happy Hour - Aperitif Hour

Mediolan to miasto, w którym musisz pić niesamowite i eleganckie koktajle. Popularnym napojem jest tutaj tak zwana „strzykawka” („spritz”) - napój o niskiej zawartości alkoholu, który jest mieszanką wina musującego („prosecco” - „prosecco”), wody sodowej i aperitifu o nazwie Aperol.

Basso Bar (Via Plinio 39, +39 2 29 40 05 80) - miejsce, w którym Negroni Zbagliato (Negroni Sbagliato) został po raz pierwszy przypadkowo przygotowany. Lokalny barman pomieszał składniki koktajlu Negroni, przypadkowo dodając sprumante zamiast dżinu.

At Armani Bamboo Bar (Via Manzoni 31, +39 2 88 83 87 03) tradycyjne dania kuchni włoskiej zamieniają się w koktajle. Caprese Mary składa się z wódki, soku pomidorowego, bazylii i mozzarelli. I to jest dalekie od jedynego niezwykłego miksu, którego możesz spróbować tylko tutaj.

Navigli jest królem nocy

Navigli to najmodniejsza dzielnica Mediolanu, w której koncentruje się całe życie towarzyskie. To tutaj wieczorem gromadzą się młodzi ludzie. I jest ku temu powód: liczne restauracje, bary i kawiarnie regularnie oferują nowe programy i rozrywkę.

Obejrzyj wideo: Soy Luna - Oficjalny polski wywiad z My3 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Milan, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej