Florencja

Florencja dla dzieci - gdzie pójść z dzieckiem

Wycieczka do Florencji w formacie rodzinnym z dziećmi może być naprawdę magiczną przygodą dla młodych podróżników i ich rodziców. Jest coś, co można podziwiać i być zaskoczonym.

Jedno z najpiękniejszych miast na świecie, ucieleśniające całą esencję historii, kultury i nauki Europy Zachodniej, będzie przydatne i ekscytujące widzieć dziecko w każdym wieku zarówno w celach estetycznych, edukacyjnych, jak i rozrywkowych.

Aby zapoznać się z „kolebką renesansu” i właśnie tak słusznie nazywa się Florencję, najlepiej wcześniej pomyśleć o planie działania.

Muzeum wynalazków Leonarda da Vinci

Wizyta w małym, ale bardzo interesującym interaktywnym muzeum Leonarda da Vinci (Museo Leonardo da Vinci) wzbudzi entuzjazm u każdego dziecka. Nowoczesna wystawa z informacyjnymi wyświetlaczami multimedialnymi mieści się w średniowiecznym budynku. Goście zapoznają się z modelami wynalazków wykonanych na podstawie rysunków genialnego naukowca.

Młodzi badacze i technicy docenią fakt, że większość układów można dotknąć, przekręcić w dłonie i dokładnie przestudiować, składając i rozkładając mechanizmy zgodnie z zasadą konstruktora Lego. Oto kopie różnych samolotów, konstrukcji i sprzętu wojskowego. Dzieci będą zaskoczone, gdy dowiedzą się, że takie cechy współczesnego życia, jak rowery, sprzęt do nurkowania, kombinezony do nurkowania, samoloty i wiele innych rzeczy zostały wynalezione przez wielkiego Leonarda kilka wieków temu.

Muzeum znajduje się w centrum miasta, pod adresem: Via dei Servi, 66 / r, strona mostredileonardo.com

Koszt standardowego biletu wynosi 7 euro. Dla dzieci od 7 do 17 lat - 6 euro. Małe dzieci w wieku 6 lat i młodsze są bezpłatne. Godziny otwarcia:

10:00 - 17:00 (od kwietnia do października);
10:00 - 18:00 (od listopada do marca).

Drugie podobne muzeum znajduje się na Via Cavour 21, stronie museoleonardodavincifirenze.com

Muzeum Galileo

Muzeum Historii Nauki (Museo di Storia della Scienza), ostatnio przemianowane na Muzeum Galileo Galileo (Museo Galileo), zainspiruje nastolatków, którzy lubią technologię i naukę przyrodniczą. Dla dzieci, które nie są szczególnie zainteresowane historią naturalną, zwiedzanie zabytków będzie świetną okazją, aby spojrzeć na pozornie nudne przedmioty szkolnego programu nauczania i dokonać wielu nowych odkryć dla siebie.

Ekspozycja znajduje się na dwóch piętrach budynku średniowiecznego pałacu Castellani, pochodzącego z XI wieku. W 18 salach tematycznych gromadzona jest najcenniejsza kolekcja wszelkiego rodzaju starożytnych wynalazków, instrumentów naukowych i aparatów eksperymentalnych, które wpłynęły na rozwój fizyki, chemii, astronomii, medycyny i geografii. Większość eksponatów została zachowana dzięki przedstawicielom dwóch wielkich dynastii florenckich: Medyceuszy i Lotaryngii. Interesujące jest również zobaczenie rzeczy, które należały do ​​samego Galileusza Galilei. W muzeum znajduje się teleskop, za pomocą którego wielki naukowiec odkrył księżyce Jowisza.

Atrakcja znajduje się pod adresem: Piazza dei Giudici 1. Drzwi muzeum są otwarte dla zwiedzających codziennie od 9:30 do 18:00. Koszt standardowego biletu wynosi 10 euro. Dla gości od 6 do 18 lat - 6 euro. Dzieci poniżej 6 lat są bezpłatne.

Oficjalna strona muzeum: www.museogalileo.it

Pałac Davanzati

Dzieci w każdym wieku uwielbiają fascynujące opowieści o nieustraszonych rycerzach i pięknych księżniczkach. Najlepszym sposobem na zaszczepienie dziecku miłości do historii jest wizyta w Palazzo Davanzati, która wymownie świadczy o życiu i sposobie życia szlachetnych, bogatych rodzin florenckich. Majestat i luksus wnętrz pałacu, zbudowanego w XIV wieku, niewątpliwie podbije serca młodych gości: w salach znajdują się masywne dębowe meble, stare rzeźbione skrzynie, antyczne naczynia. Bardzo pouczające jest, aby powoli badać i studiować dziwne artykuły gospodarstwa domowego, doskonale zachowane freski, wystrój sypialni, łazienki i pokoju dziecięcego, czując atmosferę minionych dni.

Palazzo znajduje się przy Via Porta Rossa 13. Muzeum jest otwarte dla zwiedzających codziennie, w dni powszednie od 8:15 do 13:50 oraz w weekendy od 13:15 do 18:30. Koszt standardowego biletu wynosi 2 euro, preferencyjna cena to 1 euro. Strona internetowa: www.bargellomusei.beniculturali.it

Palazzo Vecchio

Zewnętrznie lakoniczny i monumentalny budynek średniowiecznego Palazzo Vecchio, tzw. Stary Pałac, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli architektonicznych na świecie. Ciekawa atrakcja dla rodzinnych wizyt pozostawi żywe wspomnienia zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Luksusowe malowidła ścienne i sufitowe, arcydzieła rzeźby i malarstwa, wykonane przez takich renesansowych mistrzów, jak Giorgio Vasari, Michelangelo, Leonardo di Vinci i Donatello, olśniewające wnętrze i meble czyta bogatą historię życia politycznego i kulturalnego Florencji - wszystko to powoduje prawdziwą przyjemność estetyczną i pomoże zaszczepić dziecku poczucie piękna.

Przy zamawianiu wycieczek krajoznawczych zapraszamy do udziału w fantastycznym spektaklu teatralnym. Odwiedzających muzeum zaprasza się do tajnego pokoju, aby obejrzeć stare kostiumy i maski oraz poznać wszystkie tajemnice ukryte za ścianami pałacu.

Dzieci w wieku powyżej 6 lat mogą wraz z dorosłymi wspinać się na wieżę widokową o wysokości ponad 90 metrów z zegarem, który nieprzerwanie odlicza czas od 1667 roku. Z góry otwiera się zapierająca dech w piersiach panorama całego miasta i okolicy.

Pałac znajduje się w samym centrum, na placu Senoria (Piazza della Signoria). Możesz także dotrzeć tutaj przez Via dei Gondi. Czas pracy:

 • 9:00 - 19:00 (wszystkie dni tygodnia oprócz czwartku) od października do marca;
  9:00 - 23:00 (wszystkie dni tygodnia oprócz czwartku) od kwietnia do września;
  9:00 - 14:00 (w czwartki), niezależnie od sezonu.

Maksymalny koszt biletu, łącznie z wizytą w wieży, wynosi 17,50 euro. Studenci otrzymują zniżki.

Muzeum Zoologii i Nauk Przyrodniczych

Trekking do florenckiego muzeum zoologii i historii naturalnej (Museo di Storia Naturale - La Specola, www.msn.unifi.it) będzie niezapomnianym i bardzo cennym doświadczeniem dla dzieci w wieku szkolnym. Tutaj znajduje się imponująca kolekcja eksponatów flory i fauny, imponująca w swojej ogromnej skali, w Europie: kilka tysięcy gatunków owadów, ryb, ptaków i ssaków. Wizyta w muzeum pomaga zrozumieć, w jaki sposób wiedza o strukturze człowieka rozwijała się w ciągu historii. Kolekcja anatomicznych wosków obejmuje rzadkie modele wykonane prawie 4 wieki temu. Szczególnie interesująca jest paleontologiczna część wystawy ze szkieletami dinozaurów znalezionymi we Włoszech.

Muzeum znajduje się przy Via Romana 17. Unikalne eksponaty można oglądać przez wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem poniedziałków. Godziny otwarcia:

9:00 - 17:00 wtorek - niedziela (od września do czerwca);
9:00 - 17:00 wtorek - czwartek, 9:00 - 13:00 piątek - niedziela (od lipca do sierpnia).

Koszt standardowego biletu wynosi 6 euro, dzieci otrzymują 50% zniżki. Wizyta w hali z modelami woskowymi odbywa się wyłącznie w ramach grup turystycznych i jest dodatkowo płatna.

Przydatne artykuły przed wyjazdem do Florencji:

 • Jak dostać się do Florencji z Rzymu
 • Jak wybrać hotel we Florencji
 • Jak się dostać z Piza do Florencja
 • Jak dostać się z Mediolanu do Florencji
 • Gdzie wypróbować prawdziwy florencki stek

Cachine Park

Przybywając z dziećmi do Florencji, zdecydowanie powinieneś odwiedzić park Parco delle Cascine, który rozciąga się wzdłuż prawego brzegu rzeki Arno. To miejsce spodoba się szczególnie osobom preferującym zajęcia na świeżym powietrzu. Tutaj możesz wypożyczyć rolki lub rowery, a następnie spędzić wspaniały czas, ciesząc się pięknem natury w malowniczych miejscach specjalnie przystosowanych do pikników. Entuzjaści sportu docenią bezpłatny sprzęt fitness i odkryty basen Le Pavoniere.

Małe dzieci będą zachwycone małym placem zabaw.

W XVI wieku terytorium obecnego parku należało do potężnej dynastii Medyceuszy i było wykorzystywane jako grunty rolne i tereny łowieckie. Dwa wieki później, wraz z nadejściem mody projektowania krajobrazu, dokonano znaczących zmian: zbudowano amfiteatr, zbudowano altany, kwietniki, zainstalowano fontanny, zniszczono wąskie alejki drzew, posadzono rzadkie, a nawet egzotyczne rośliny, z których wiele przetrwało do dziś. Przez długi czas park pozostawał miejscem spoczynku szlachty florenckiej, a na początku XIX wieku był otwarty dla szerokiej publiczności.

Wstęp jest bezpłatny w dowolnym momencie. Nieustannie odbywają się tutaj różne imprezy rozrywkowe i sportowe, a atmosfera sprzyja rodzinnym wakacjom.

Ogrody Boboli

Starożytne Ogrody Boboli (Giardino di Boboli), położone na zboczu wzgórza, to wspaniałe miejsce dla miłośników długich spacerów z dziećmi. Jako część kompleksu pałacowego Palazzo Pitti ucieleśniają renesansowy standard sztuki krajobrazowej. Okolica ozdobiona fantazyjnymi posągami, stawami, fontannami i grotami stanowi doskonałe tło dla uroczych rodzinnych zdjęć.

Spokojna promenada wzdłuż ścieżki Cypress Alley, położona w pierwszej połowie XVII wieku, pomoże odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się chłodnym cieniem. W ogrodach Boboli często organizuje się ciekawe wystawy, imprezy muzyczne i teatralne. Na szczycie wzgórza znajduje się ozdobny taras ze wspaniałym widokiem na „kwitnącą” Florencję.

Wejście do parku jest płatne, koszt biletu dla dorosłych wynosi 10 euro, a bilet dla dziecka - 6 euro. W miesiącach letnich można się tu dostać codziennie od 8:15 do 19:00. W okresach zimowych i półsezonowych ogrody Boboli zamykane są godzinę wcześniej. Adres: Piazza dei Pitti, 1.

Florence Rose Garden

Mały ogród Garden of Roses (Giardino delle Rose) - prawdziwy raj na relaksujący czas z dziećmi. Został zaprojektowany przez architekta Giuseppe Poggi w 1865 roku, a po 30 latach stał się dostępny dla ogółu społeczeństwa.

Fantastyczne róże różnych odmian, irysów i drzew cytrusowych sadzi się na 1 ha ziemi. Od 2011 r. Terytorium ogrodu, podzielone na kilka poziomów, zaczęto dekorować brązowymi posągami belgijskiego rzeźbiarza i artysty Jeana-Michela Folona. Tutaj możesz odpocząć z dzieckiem i duszą i ciałem, beztrosko leżeć na trawie, słuchać szmeru strumieni i wdychać boski aromat kwiatów i podziwiać wspaniałe widoki Florencji.

Wstęp jest bezpłatny. Ogród Różany znajduje się w pobliżu Piazzale Michelangelo, Viale Giuseppe Poggi 2. Od maja do września można tu przyjechać od 8:00 do 20:00.

Plac Republiki

Plac Republiki (Piazza della Repubblica) jest bardzo popularną atrakcją turystyczną we Florencji, a to miejsce powoduje szczególną radość i dreszczyk emocji wśród dzieci: jasna karuzela z kolorowymi końmi działa przez cały rok. Cena biletu to tylko 1 euro. Wraz z nadejściem zmierzchu, gdy włącza się oświetlenie i muzyka, atrakcja wydaje się po prostu magiczna. Z przyjemnością jeżdżą nie tylko dzieci, ale także dorośli. Naprzeciwko znajduje się sklep, w którym oprócz bzdur można znaleźć maski - fantastyczną pamiątkę, która pozwala poczuć się jak uczestnik prawdziwego weneckiego karnawału. Wieczorem życie na placu toczy się pełną parą: wędrujący muzycy i aktorzy wydają się, że zabawa nigdy się nie skończy jak ruch karuzeli. Ceny w kawiarniach i restauracjach są dość wysokie.

Fontanna „Dzik z brązu”

W odległości spaceru od Placu Republiki, obok małego nowego targu (Mercato Nuovo), znajduje się jedno z najbardziej znanych i atrakcyjnych zabytków: fontanna z Brązowego Dzika (Fontana del Porcellino), której kopie można znaleźć w różnych krajach świata.

Na pewno powinieneś tu przyjechać ze swoimi dziećmi. Duński pisarz Hans Christian Anderson odwiedził Florencję w 1834 roku i był tak nasycony dziełem włoskiego rzeźbiarza Pietro Tacca, że ​​kilka lat później napisał bajkę poświęconą cudownemu posągowi.

Młodzi podróżnicy z entuzjazmem słuchają legend, którymi owinięty jest posąg, iz przyjemnością pragną cennego pożądania, pocierając i tak już genialny nos dzika zgodnie z tradycją florencką.

Charakterystyczny florencki deser „Gelato”

Wszystkie dzieci uwielbiają słodycze. Przybywając z rodziną do Florencji, zdecydowanie powinieneś spróbować pysznego lokalnego deseru gelato, przypominającego lody do smaku. Przygotowuje się go bezpośrednio przed użyciem ze świeżego mleka krowiego, śmietany i cukru. Dodatkowe składniki to jagody, owoce, orzechy, imbir lub czekolada. Gelato ma bardzo delikatną, kremową konsystencję i powoli topi się w ustach. Specjalność deseru nie oznacza produkcji przemysłowej i możesz cieszyć się jego niezapomnianym smakiem w specjalnych kawiarniach - gelateria. Oto nazwy i adresy najpopularniejszych placówek:

 1. „Gelateria Santa Trinita” Piazza De 'Frescobaldi 11/12 / r, (Ponte Santa Trinita);
 2. „Gelateria la Carraia” Piazza Nazario Sauro, 25;
 3. „Perche nie!” Via dei Tavolini, 19R;
 4. „Gelateria dei Neri” Via dei Neri, 9 / 11R.

Sklepy z zabawkami dla dzieci

 • Najlepszy sklep z zabawkami we Florencji nazywa się Dreoni Giocattoli i znajduje się pod adresem Cavour 31/33 R.
 • Jeśli dzieci uwielbiają filmy i bohaterów Disneya, polecam odwiedzić sklep Disneya na Calzaioli 69/71

Wycieczki dla dzieci

Rodzinom polecam zwiedzanie indywidualnych wycieczek z przewodnikami ITALY FOR ME, które będą interesujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych:

 • Sekrety Palazzo Vecchio - ulubiona wycieczka naszych rodzinnych podróżników.
 • Zadanie wycieczkowe Inferno

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Florencja, Następny Artykuł

Pałac Bisdorf
Niemcy

Pałac Bisdorf

Bisdorf to skromny pałac, bardziej jak opuszczona posiadłość. Kompensuje skromną wieżę z tarasem widokowym. Park pałacowy jest przyjemny na spacery i refleksje. Schloss Biesdorf (Schloss Biesdorf), fot. Riesebusch Schloss Biesdorf (Schloss Biesdorf) wygląda jak opuszczony dwór, a tak naprawdę jest, mimo że jest uznawany za historyczny i kulturalny zabytek Berlina.
Czytaj Więcej
Wieża telewizyjna w Berlinie
Niemcy

Wieża telewizyjna w Berlinie

Wieża telewizyjna jest najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem Berlina, symbolem stolicy. Trzeba go odwiedzić z trzech powodów: jest to najwyższy budynek w stolicy; oferuje wspaniałe widoki na miasto; na górze znajduje się obrotowa restauracja dla romantyków. Wieża telewizyjna w Berlinie (Berliner Fernsehturm), fot. Arnaud Martinez Wieża telewizyjna w Berlinie (Berliner Fernsehturm) znajduje się w centrum miasta w pobliżu Alexanderplatz.
Czytaj Więcej
Zakupy w Kolonii
Niemcy

Zakupy w Kolonii

Kolonia to prawdziwy labirynt ulic handlowych zaprojektowanych tylko dla pieszych. Będąc w tym labiryncie, na pewno coś kupisz, a potem chcesz szybko się stąd wydostać. W Kolonii znajdziesz sklepy na każdy gust i każdą kieszeń - od wielkich domów towarowych po małe butiki i ekscentryczne sklepy z instrumentami muzycznymi.
Czytaj Więcej
Park Babelsberg
Niemcy

Park Babelsberg

W parku Babelsberg jest zwykle niewiele osób. Spokojny, romantyczny, medytacyjny i piękny widok na rzekę. W tym zamku i parku nakręcili klip Du Riechst So Gut Rammsteina. Park Babelsberg, fot. Gertrud K. Park Babelsberg położony jest na północno-wschodnich obrzeżach Poczdamu.
Czytaj Więcej