Jak się tam dostać

Jak dostać się do Sieny na własną rękę

Siena znajduje się w regionie Toskanii, 100 km na południe od Florencji. Możesz dostać się do Sieny pociągiem z Florencji lub autobusem z Rzymu - są to najszybsze i najtańsze opcje. Jak zwykle rozważymy wszystkie sposoby.

  • Zalecamy przeczytanie o zabytkach Sieny

Z Florencji

Droga samochodem z Florencji do Sieny zajmie około półtorej godziny, ale ta metoda jest odpowiednia tylko dla osób posiadających prawa i chcących przestać fotografować krajobrazy po drodze.

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Sieny z Florencji jest transport pociągiem.

Pociągiem

Pociąg regionalny kursuje co godzinę ze stacji Siena Novella we Florencji do Sieny. Cena biletu 9,10 euro, czas podróży 1 godzina 28 minut.

  • Przydatne dla Ciebie: pociągi Trenitalia

Z Rzymu

Z Rzymu do Sieny do transportu publicznego można dojechać autobusem lub pociągiem. Droga zajmie około 3-4 godzin.

Autobusem

Autobusy FlixBus kursują z Rzymu do Sieny - jest to najtańszy, najszybszy i najwygodniejszy sposób dotarcia na miejsce. Bilety kosztują od 5 euro, jeśli zostaną zakupione z wyprzedzeniem. Autobusy mają internet, polecam. Rozkład jazdy autobusów z Rzymu do Sieny przedstawiono poniżej:

Pociągiem

Dojazd z Rzymu do Sieny pociągiem zajmie 2-3 transfery. Bilety kosztują od 16,9 do 44 euro, a podróż zajmie Ci około 4 godzin.

Samochodem

Odległość z Rzymu do Sieny samochodem wynosi 235 kilometrów, czas podróży to około 3 godziny.

Zalecamy wynajęcie samochodu na auto.italy4.me

Z Piza

Odległość z Pizy do Sieny wynosi 130 kilometrów.

Pociągiem

Z Pizy do Sieny pociągiem należy wsiąść do pociągu Empoli. Bilety kosztują 10,70 euro, a podróż zajmie Ci około 2 godzin.

Z Mediolanu

Najwygodniej jest podróżować z Mediolanu do Sieny autobusem bezpośrednim lub dostać się do Florencji, a stamtąd pociągiem regionalnym.

Jak dostać się z Mediolanu do Rzymu

Autobusem

Podróż autobusem z Mediolanu do Sieny zajmie Ci około 6 godzin, tanie bilety można kupić z góry za jedyne 9 euro. Autobusy FlixBus kursują 3 razy dziennie.

Z Moskwy

Najszybszym sposobem na dostanie się z Moskwy do Sieny są bezpośrednie loty Alitalia lub Aeroflot do Rzymu, a stamtąd wynajem samochodu bezpośrednio na lotnisku Fiumicino i wyjazd na wycieczkę do Toskanii.

Obejrzyj wideo: Co zobaczyć w Toskanii? Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Toskanii (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Giuseppe Garibaldi
Sławni Włosi i Włosi

Giuseppe Garibaldi

Giuseppe Garibaldi (Giuseppe Garibaldi) - narodowy bohater włoski, legendarna osobowość ruchu wyzwoleńczego Risorgimento (Risorgimento). Imię rewolucjonisty zamieniło się w symbol wolności i jedności. Włoski dowódca został nazwany bohaterem „dwóch światów”, wielu polityków cieszyło się jego sławą.
Czytaj Więcej
Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Sophia Loren - perła włoskiego kina
Sławni Włosi i Włosi

Sophia Loren - perła włoskiego kina

„Istnieje źródło młodości: to twój umysł, twój talent, kreatywność, którą wnosisz do swojego życia i życie ukochanej osoby. Kiedy nauczysz się pić z tego źródła, naprawdę zwyciężysz wiek”. - Sophia Loren Nadal piękna Sophia Loren, która niedawno wymieniła dziewiętnaście lat, wciąż cieszy oko fanów i wielbicieli.
Czytaj Więcej
Raphael Santi
Sławni Włosi i Włosi

Raphael Santi

Raffaello Santi (Raffaello Santi) - włoski artysta, mistrz grafiki i rozwiązań architektonicznych, przedstawiciel umbryjskiej szkoły malarstwa renesansu. Biografia Rafael Santi urodził się o trzeciej nad ranem w rodzinie artysty i dekoratora 6 kwietnia 1483 r. We włoskim mieście Urbino. Jest kulturalnym i historycznym centrum regionu Marche we wschodnich Włoszech.
Czytaj Więcej