Jak się tam dostać

Jak dostać się z Mediolanu do jeziora Garda

Odległość z Mediolanu do jeziora Garda (Lago di Garda) wynosi 119 kilometrów. Możesz dostać się z Mediolanu do miasta Desenzano del Garda pociągiem w ciągu godziny lub wybrać się na wycieczkę samemu, wynajmując samochód po przybyciu na jedno z lotnisk. Rozważ szczegółowo cechy każdej metody.

Pociągiem

Istnieją stacje kolejowe nad brzegiem jeziora Garda tylko w miastach Peschiera del Garda i Desenzano del Garda, a my tam dotrzemy.

Z głównego dworca kolejowego w Mediolanie (Milano Centrale) do Desenzano kursują pociągi regionalne i szybkie. Jeśli to możliwe, radzę przyjaciołom i wszystkim podróżnym, aby kupowali bilety z wyprzedzeniem tylko dla firmy Italotreno - nowoczesne i wygodne pociągi praktycznie się nie spóźniają.

Podróż do jeziora Garda będzie tylko 51 minut, wylot z Mediolanu trzy razy dziennie: o 08:34, 13:34, 16:34.

Bilet w drugiej klasie kosztuje od 12 do 20 euro, w firmie od 16 do 30 euro. Jeśli zajmiesz się biletami z wyprzedzeniem, możesz je kupić za jedyne 10 euro.

Trener kieruje również swoje pociągi z Mediolanu do Desenzano w odstępach około 1 raz na godzinę.

Najtańszym sposobem jest przejazd pociągiem regionalnym do Mediolanu z Mediolanu za 9,20 euro. Zwykle w takich pociągach nie ma wyboru miejsca, weź dowolny wolny. Szacowany czas podróży to 1 godzina 22 minuty, ale leżeć 2 godziny, ponieważ często się opóźniają.

Bilet na pociąg regionalny można kupić w dniu wyjazdu na dworcu - koszt jest zawsze taki sam.

Bardziej zaawansowani podróżni mogą zarezerwować bilety do wszystkich miejsc we Włoszech online w aplikacji www.omio.ru - ceny są dokładnie takie same jak w Trenitalii, tylko bez usterek i po rosyjsku.

Samochodem

Jedź z Mediolanu do jeziora Garda przez około półtorej godziny. Możesz natychmiast po przyjeździe odebrać wcześniej zarezerwowany samochód i wybrać się na wycieczkę. Przeczytaj wskazówki dotyczące wynajmu samochodu we Włoszech na auto.italy4.me. Niektóre odcinki torów A35 i A4 są płatne, przygotuj 9,10 euro. Możesz wyznaczyć trasę przez Bergamo i zaplanować spacer tam od dwóch do trzech godzin lub przejść przez Treviglio - tam możesz też zatrzymać się na zwiedzanie miasta.

Jestem pewien, że teraz możesz łatwo dostać się do jeziora Garda z Mediolanu. Jeśli potrzebujesz porady na temat trasy, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Lotnisko w Bergamo - praktyczne porady (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej