Ciekawe o Włoszech

10 najbardziej nietypowych zawodów we Włoszech

Mieszkańcy pięknych Włoch mieszkają w różnych częściach świata, gdzie przybyli z nieocenionym doświadczeniem. Istnieje jednak wiele zawodów, z których można korzystać wyłącznie w ojczyźnie Dantego i Michała Anioła. I nie chodzi tylko o gondolierów. Mieszkańcy i goście z Włoch składają hołd wysokiej jakości produktom, od oliwy z oliwek po ser, ale niewiele osób wie, co kryje się za ich ulubionymi towarami, w tym ciężką pracą robotników rolnych i fabrycznych. Zebraliśmy listę dziesięciu zawodów, które można śmiało nazwać „Made in Italy”.

Gwardia Szwajcarska

Pomimo kolorowych mundurów Gwardia Szwajcarska z dumą nosi tytuł „strażników i obrońców wolności Kościoła”. Przybyli do Rzymu, aby bronić Kościoła katolickiego przed zagranicznymi zdobywcami na początku XVI wieku i pozostali na zawsze w Watykanie.

Gondolierzy

Aby otrzymać honorowy status gondoliera, konieczne jest odbycie więcej niż jednego szkolenia w ciągu kilku lat. W godzinach spokoju i spadku liczby turystów, którzy chcą jeździć lokalnym transportem wodnym w Wenecji, silni mężczyźni w pasiastych koszulkach i czapkach chętnie pozują przed kamerą przechodniów.

Słuchacz parmezanu

Sprawdź jakość słynnego na całym świecie parmezanu może nie tylko smakować. Aby upewnić się, że ser ma prawidłowy kształt i skład, specjalnie przeszkoleni ludzie pukają go w głowę srebrnym młotkiem, aby ustalić, czy ser spełnia normę.

Modena Balsamiczny degustator winorośli

Butelki wypełnione słynnym na całym świecie octem balsamicznym z Modeny mogą kosztować setki euro, dzięki czemu produkcja tego produktu jest prawdziwą sztuką. Pięciu degustatorów uważnie studiuje wszystkie sztuczki związane z oceną niezwykłego octu, aby zdecydować, czy ocet trafi do sprzedaży.

Oliwa z oliwek policyjnych

W ramach wzmożonej walki z nielegalnymi dostawami oliwy z oliwek do Włoch utworzono specjalny wydział policji, którego wyszkoleni pracownicy biorą udział w degustacji tego produktu, który ma zapobiegać pogorszeniu wizerunku kraju produkującego poprzez usunięcie podróbek ze sprzedaży. Dopiero po spróbowaniu oliwy pracownicy unikalnego działu mogą ustalić prawdziwe pochodzenie oliwek, a także skład produktu.

Model rzymskiego żołnierza

Aby uzyskać prawo do reprezentowania wojownika rzymskiego setnika, wystarczy czerwono-złoty strój, uroczy uśmiech i przyjazna postać. Dzisiejsi przedstawiciele dzielnego oddziału nie są już zobowiązani do regularnych ćwiczeń fizycznych w celu zachowania formy. Ponadto wolno im palić bezpośrednio w miejscu pracy.

DOCG Recipe Maker

Najbardziej wpływowa organizacja klasyfikacji wina DOCG we Włoszech (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) również musi spełniać określone normy. Dla każdego produktu, który wymaga oceny, przedstawiciel firmy musi napisać specjalną recepturę - listę składników lub opis procesu gotowania.

Tłumacz łaciński

Pomimo tego, że niewielu ludzi może zaskoczyć ten zawód, jest to szczególnie ważne w Watykanie. Ten martwy język jest używany codziennie w sercu Włoch. Łacinę można zobaczyć w rękopisach, dokumentach, a nawet w tweetach papieża. Zawód tłumaczenia języka łacińskiego nigdy nie był tak wymagany w Watykanie, jak podczas odejścia Benedykta XVI w 2013 r. Na przykład wiadomość o jego decyzji rezygnacji z funkcji głowy Kościoła katolickiego została opublikowana bezpośrednio po łacinie.

Mafia Investigator

Zwolennicy ochrony przestępczości zorganizowanej to jedno, ale przeciwstawienie się jej wcale nie jest najbezpieczniejszym zajęciem, zwłaszcza we Włoszech, które są ojczyzną mafii.

Pomimo tego, że ludzie zaangażowani w walkę z mafią są tutaj bardzo popularni, nawet ich podziwiają, codziennie ryzykują własnym życiem dla dobra społeczeństwa. Chodzi o to, że tacy śledczy nie mają zapewnionego bezpieczeństwa. A wrogowie mafii, jak wiecie, często mogą zostać zabici bez specjalnego powodu.

Renesansowy posiadacz flagi

We współczesnej Florencji osoba, która dumnie nosi flagi w centrum miasta, czasami po prostu porywa turystów i przechodniów swoimi umiejętnościami. Zdolność machania flagą nawet w najbardziej wietrzne dni jest kluczowym warunkiem tej niesamowitej pracy.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe o Włoszech, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej