Kultura

Festiwal kolorów Indian Holi przybywa do Rzymu

Światowej sławy festiwal kolorów FESTIWAL KOLORÓW HOLIwreszcie odbędzie się w Rzymie 14 czerwca 2014 r. Czy jesteś gotowy na wybuch kolorów?

W Indiach tradycyjnie obchodzi się jedno z najstarszych świąt hinduskiej mitologii. W dniach po pierwszym pełni księżyca miesiąca Phalgun (lub Phalgun), zwykle w lutym-marcu, odbywa się prawdziwy karnawał, w którym główną rolę odgrywają wielokolorowe sztuczne chmury wykonane z farb i wody. Zgodnie z tradycją Holi (zgodnie z legendą, nazwa święta pochodzi od imienia Holiki, złej siostry demonicznego króla Hiranyakaśipu), świętuj przez szesnaście dni po ostatniej zimowej pełni księżyca.

Celem obchodów jest wyznaczenie początku „sezonu kolorów”, czyli wiosny, kiedy kwiaty kwitną ponownie po ostrej zimie.

Zasady festiwalu są proste: chodzić po mieście, bawić się kolorami i wymieniać symbole pokoju z rodziną i przyjaciółmi. „Holi” oznacza także „palić”: podczas festiwalu symbol „zła” koniecznie płonie w ogniu.

Do tej pory Holi Festival of Colours zyskał uznanie i popularność na całym świecie, wraz z amerykańskim festiwalem LIC (Life in Color, Life in Color) i wyścigiem Kolor runodbędzie się 10 maja 2014 r. w Turynie. W 2012 roku dosłownie podbił mieszkańców Berlina, Drezna, Hanoweru i Monako, którzy doświadczyli niespotykanego dotąd poczucia jedności i euforii w wielobarwnej mgle.

Wszystko zaczęło się 29 lipca 2012 r. W Berlinie, gdzie około 3500 osób zgromadziło się, aby świętować pierwszy Holi Festival of Colours w Europie.

Tworzyli niesamowitą atmosferę. Grupa festiwalowa na Facebooku zaczęła się powiększać, media zainteresowały się tym pomysłem, duch festiwalu opanował cały kraj. Nic dziwnego, że podobne wydarzenia miały miejsce w Dreźnie, Hanowerze i Monako w tym samym roku 26 sierpnia, 1 i 9 września. Natychmiast wyprzedano 11 000 biletów na wydarzenia. Tak więc azjatycki festiwal kolorów Holi przyjechał do Europy. Oto, co mówią o nim uczestnicy:

  • „To fantastyczne. Życie zawsze powinno być pełne kolorów”.
  • „Powiem o tym wnukom!”
  • „Ten dzień stał się jednym z najjaśniejszych w moim życiu”.
  • „Atmosfera pacyfikacji jest fantastyczna. O ile pamiętam, wciąż mam gęsią skórkę”.
  • „To nie do opisania. W chwili, gdy nic nie widać, wszyscy wokół są kolorowi i tańczą…”

A w tym roku w Rzymie odbędzie się festiwal kolorów Holi! Niezapomniane, tętniące życiem wydarzenie zaplanowane na sobotnie południe 14 czerwca 2014 r.

Znajdź tani hotel w Rzymie

Miejscem uroczystości był Hipodrom Kappannelle. Sprzedaż biletów rozpocznie się 30 marca o godzinie 12:00. Koszt jednego biletu wynosi 24,99 €. Bilet z pięcioma torbami farby kosztuje 32,99 €. A jeśli za to chcesz również kupić markową koszulkę festiwalu, przygotuj się na zapłatę 37,99 €. Więcej informacji na temat organizacji festiwalu kolorów Roman Holi można znaleźć w grupie na Facebooku www.facebook.com/HoliFestivalOfColoursRome, a także na stronie www.holifestival.com

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Umberto Tozzi
Sławni Włosi i Włosi

Umberto Tozzi

Umberto Antonio Tozzi to popularny włoski kompozytor, piosenkarz pop i aktor. Mając doskonałe umiejętności wokalne od wczesnego dzieciństwa, zasłynął kompozytorem w wieku 22 lat. Dziś, uznany za najbardziej poszukiwanego włoskiego artystę poza ojczyzną, od momentu wydania swoich albumów Tozzi sprzedał około 45 milionów.
Czytaj Więcej
Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych
Sławni Włosi i Włosi

Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych

Nazwisko wybitnego włoskiego naukowca Galileo Galilei (Galileo Galilei) jest dobrze znane nawet osobom, które są dalekie od fizyki, matematyki i astronomii. Jego podstawowe dzieła i wynalazki miały znaczący wpływ na rozwój myśli naukowej XVI - XVII wieku i kolejnych epok. Biografia Galileo Galilei był przekonanym racjonalistą, który wierzył, że wszystkie zjawiska i prawa natury mają swoje własne wyjaśnienia i podlegają ludzkiemu umysłowi.
Czytaj Więcej
Adriano Celentano
Sławni Włosi i Włosi

Adriano Celentano

Kreatywna kariera światowej sławy włoskiego Adriano Celentano jest bogata i różnorodna. U utalentowanego idola kobiet charyzmatyczny wygląd łączy się z wyrazistym charakterem. Niski, ochrypły głos piosenkarza uzupełnia zdolność aktora do nadania unikalnej charakterystyki każdej odgrywanej roli.
Czytaj Więcej