Kultura

Festiwal kolorów Indian Holi przybywa do Rzymu

Światowej sławy festiwal kolorów FESTIWAL KOLORÓW HOLIwreszcie odbędzie się w Rzymie 14 czerwca 2014 r. Czy jesteś gotowy na wybuch kolorów?

W Indiach tradycyjnie obchodzi się jedno z najstarszych świąt hinduskiej mitologii. W dniach po pierwszym pełni księżyca miesiąca Phalgun (lub Phalgun), zwykle w lutym-marcu, odbywa się prawdziwy karnawał, w którym główną rolę odgrywają wielokolorowe sztuczne chmury wykonane z farb i wody. Zgodnie z tradycją Holi (zgodnie z legendą, nazwa święta pochodzi od imienia Holiki, złej siostry demonicznego króla Hiranyakaśipu), świętuj przez szesnaście dni po ostatniej zimowej pełni księżyca.

Celem obchodów jest wyznaczenie początku „sezonu kolorów”, czyli wiosny, kiedy kwiaty kwitną ponownie po ostrej zimie.

Zasady festiwalu są proste: chodzić po mieście, bawić się kolorami i wymieniać symbole pokoju z rodziną i przyjaciółmi. „Holi” oznacza także „palić”: podczas festiwalu symbol „zła” koniecznie płonie w ogniu.

Do tej pory Holi Festival of Colours zyskał uznanie i popularność na całym świecie, wraz z amerykańskim festiwalem LIC (Life in Color, Life in Color) i wyścigiem Kolor runodbędzie się 10 maja 2014 r. w Turynie. W 2012 roku dosłownie podbił mieszkańców Berlina, Drezna, Hanoweru i Monako, którzy doświadczyli niespotykanego dotąd poczucia jedności i euforii w wielobarwnej mgle.

Wszystko zaczęło się 29 lipca 2012 r. W Berlinie, gdzie około 3500 osób zgromadziło się, aby świętować pierwszy Holi Festival of Colours w Europie.

Tworzyli niesamowitą atmosferę. Grupa festiwalowa na Facebooku zaczęła się powiększać, media zainteresowały się tym pomysłem, duch festiwalu opanował cały kraj. Nic dziwnego, że podobne wydarzenia miały miejsce w Dreźnie, Hanowerze i Monako w tym samym roku 26 sierpnia, 1 i 9 września. Natychmiast wyprzedano 11 000 biletów na wydarzenia. Tak więc azjatycki festiwal kolorów Holi przyjechał do Europy. Oto, co mówią o nim uczestnicy:

  • „To fantastyczne. Życie zawsze powinno być pełne kolorów”.
  • „Powiem o tym wnukom!”
  • „Ten dzień stał się jednym z najjaśniejszych w moim życiu”.
  • „Atmosfera pacyfikacji jest fantastyczna. O ile pamiętam, wciąż mam gęsią skórkę”.
  • „To nie do opisania. W chwili, gdy nic nie widać, wszyscy wokół są kolorowi i tańczą…”

A w tym roku w Rzymie odbędzie się festiwal kolorów Holi! Niezapomniane, tętniące życiem wydarzenie zaplanowane na sobotnie południe 14 czerwca 2014 r.

Znajdź tani hotel w Rzymie

Miejscem uroczystości był Hipodrom Kappannelle. Sprzedaż biletów rozpocznie się 30 marca o godzinie 12:00. Koszt jednego biletu wynosi 24,99 €. Bilet z pięcioma torbami farby kosztuje 32,99 €. A jeśli za to chcesz również kupić markową koszulkę festiwalu, przygotuj się na zapłatę 37,99 €. Więcej informacji na temat organizacji festiwalu kolorów Roman Holi można znaleźć w grupie na Facebooku www.facebook.com/HoliFestivalOfColoursRome, a także na stronie www.holifestival.com

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej