Niemcy

Filharmonia w Kolonii

Filharmonia w Kolonii zbudowana jest w formie amfiteatru, a scena znajduje się prawie w centrum, co pozwala widzom lepiej słyszeć i widzieć muzyków.

Filharmonia w Kolonii

Filharmonia w Kolonii (Kölner Philharmonie) znajduje się w samym centrum miasta, obok muzeów Ludwiga i Wallrafa Richarda. To jedna z najlepszych sal koncertowych w Kolonii.

Filharmonia została otwarta w 1986 roku. Organizowane są tutaj różne koncerty muzyki klasycznej, ludowej, popularnej i jazzowej. Koncerty odbywają się prawie codziennie, a w niedziele i święta trzy razy dziennie.

Sala zbudowana jest w formie amfiteatru, a scena znajduje się prawie w środku, co pozwala widzom lepiej widzieć muzyków.

Harmonogram koncertów można znaleźć w Internecie lub w Music Box w Kolonii obok Muzeum Rzymsko-Niemieckiego.

Widok Filharmonii z góry

Jak się tam dostać

Weź tramwaj 5, 16, 18 do stacji Kölner Hauptbahnhof.

Obejrzyj wideo: Hans Zimmer - Pirates of the Caribbean Medley - Hans Zimmer Live - Köln - (Grudzień 2019).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży
Miasta Włoch

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży

Florencja to miasto sztuki, kolebka renesansu. Miasto jest bardzo dogodnie położone prawie na środku drogi między północą Włoch a stolicą. Dojazd do Florencji nie będzie trudny z żadnego większego miasta, czy to Wenecji, Mediolanu czy Rzymu. Dlatego wielu podróżników do Włoch stara się uwzględnić Florencję w swoim planie podróży, woląc spędzić tutaj tylko 1 dzień.
Czytaj Więcej
Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze
Miasta Włoch

Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze

W rankingu najlepszych muzeów w Rzymie Galeria Borghese jest konsekwentnie jednym z pierwszych miejsc. Tysiące podróżników codziennie spieszą się do starej willi, gdzie wśród ogromnej liczby arcydzieł można zobaczyć tak znane dzieła, jak „Zejście z krzyża” Rubensa, „Dawid z głową Goliata” Caravaggia, „Dama z jednorożcem” Rafaela, a także rzeźby wielkiego Berniniego.
Czytaj Więcej
Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia
Miasta Włoch

Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia

BlogoItaliano pisał już kiedyś o systemie transportu publicznego w Rzymie, ale w ostatnim artykule bardzo krótko rozmawialiśmy o rzymskim metrze. Chociaż metro w Rzymie jest skromne jak na standardy moskiewskie, warto poświęcić temu osobny artykuł. Ponadto w ostatnich latach metro w Rzymie szybko się rozwija.
Czytaj Więcej