Abruzja

Pescara - co zobaczyć, gdzie się zatrzymać

Pescara (Pescara) - miasto prowincjonalne, leżące 155 km od Rzymu po przeciwnej stronie „włoskiego buta” - wybrzeża Adriatyku. To miasto stało się węzłem komunikacyjnym, bramą do regionu Abruzji. Międzynarodowy port lotniczy Pescara (Aeroporto Internazionale d'Abruzzo), dworzec kolejowy (Stazione Pescara Centrale) i dworzec autobusowy łączą region z głównymi punktami komunikacji w Europie, we Włoszech, a także z małymi gminami samej prowincji Pescara.

W sezonie letnim można stąd dotrzeć do chorwackich kurortów Split i Hvar drogą morską. Dlatego wielu przybywa tranzytem do miasta Pescara. Ale ci, którzy zostaną tutaj przez kilka dni lub wybiorą to miejsce na długi odpoczynek, nie będą rozczarowani:

  • 20 km złotego piaszczystego wybrzeża stanowi doskonałą okazję na wakacje na plaży;
  • Zabytki samego miasta i okolic ujawnią wiele interesujących cech Włoch;
  • Liczne sklepy zamieniły Pescarę w ulubione miejsce zakupów turystycznych.

Historia miasta

W czasach starożytnych miasto nosiło nazwę rzeki, na której znajdowała się Aterno. Był to port handlowy przeładunku między zachodnią i wschodnią częścią Cesarstwa Rzymskiego. Po jego upadku w V wieku. n e. głównym zajęciem mieszkańców było rybołówstwo z XII wieku. miejscowość została przemianowana na Piskaria (od tego. Pesce - ryby). Całe wybrzeże zamieniło się w „kraj trabocchi”. Tak zwane urządzenia połowowe w postaci cienkościennych mostów pająków, które są daleko od morza. W przeszłości służyły jako miejsce do wędkowania chatek i wrzucania sieci do morza, a teraz są charakterystyczną cechą krajobrazu wybrzeża Adriatyku w Abruzji.

Średniowiecze nie było łatwym okresem w życiu miasta: barbarzyńcy, Normanowie, Saraceni, władcy neapolitańscy i hiszpańscy, a weneccy kupcy starali się je przejąć. W czasach współczesnych był to kamień niezgody między Neapolem a Austrią, a pod koniec XVIII wieku. został schwytany przez wojska napoleońskie.

W 1807 r. Francuzi podzielili miasto na dwie części. Historyczna część pozostała na południowym brzegu rzeki Pescara, a nowe miasto Castellammare zostało odbudowane przez Francuzów na północy. W tym czasie zbudowano dworzec kolejowy, a następnie pas startowy dla myśliwców - początek obecnego lotniska. W 1927 r. Miasto połączyło się ponownie, a podczas II wojny światowej zostało poważnie zniszczone przez bombardowanie.

Obecnie populacja Pescary i mieszkańców podmiejskich wynosi 350 tysięcy osób. Zbudowany w 1988 r. Nowy dworzec kolejowy imponuje swoją wielkością i jest jednym z najnowocześniejszych dworców w Europie. Wraz z tym Pescara pozostaje głównym ośrodkiem wypoczynkowym, w którym można odpocząć nad brzegiem morza.

  • Zalecamy przeczytanie o pociągach we Włoszech

Wakacje na plaży

Komfort wakacji na plaży zależy w dużej mierze od pogody i klimatu ośrodka.

Funkcje pogodowe

Klimat na wybrzeżu Adriatyku w regionie Abruzji jest śródziemnomorski: gorące lata, ciepłe zimy, niewielkie opady deszczu. Ale pogoda w kurorcie Pescara to nie tyle reżim temperaturowy, co wiatry: morska bryza i morska bryza, suszarki do włosów. Przez cały dzień od 9:00 do 21:00 z morza wieje chłodny, wilgotny wiatr, zapobiegając wzrostowi temperatury powyżej 35 °. Ale ze szczytów Maelli (Maiella) i Gran Sasso suszarka do włosów może szybko się uwolnić - suchy gorący wiatr z wybrzeży Afryki. Przy prędkości 100 km / h pęka na wybrzeżu, powodując suchość i wyjątkowo wysokie ciepło. Dlatego ośrodek jest zawsze wietrzny, a temperatura powietrza może się zmieniać co godzinę.

Pory roku

Pod koniec maja temperatura powietrza spada do + 21 ° - + 24 °, a woda w morzu - do + 20 °. Warunki do opalania są dość wygodne, ale niewielu ma odwagę pływać w morzu. W połowie czerwca może być całkiem fajnie.

W lipcu i wrześniu rozpoczyna się sezon, woda w morzu jest ciepła + 26 °, temperatura powietrza + 25 ° - + 30 °, wszystkie plaże i hotele w kurorcie są otwarte.

Widoki plaż

Piaszczyste plaże Pescary rozciągają się na dwa tuziny kilometrów; woda morska jest czysta i czysta, delikatnie odkłada się na półkę, co jest wygodne do pływania z dziećmi. Ale bezpłatne podejście do wody nie jest dostępne wszędzie.

Plaża publiczna

Ulica Corso Umberto I z centrum miasta prowadzi do bezpłatnej publicznej plaży, tylko tutaj wstęp jest bezpłatny. Wybrzeże ma szerokość 80 mi długość 100 m. Cały serwis plażowy to kran z wodą pitną. Szarawy piasek z fragmentami muszli może zranić nogi, a na plaży jest również dużo śmieci.

Plaże należące do hotelu

Hotele położone wzdłuż wybrzeża na północ i południe od publicznej plaży mają własne tereny krajobrazowe, z których korzystanie jest wliczone w cenę. Podczas rejestracji klient otrzymuje numer plaży z prawem do korzystania z leżaka i leżaka. Na północy wzdłuż Viale della Riviera takie plaże mają hotele Maja, Carlton, Regent; na południu, wzdłuż Viale Primo Vere - pensjonat Appartamento Pescara Fronte Mare itp.

Prywatne plaże

Wybrzeże Pescary jest własnością gminy, która jest wynajmowana przez mieszkańców miasta i tworzy tam prywatne plaże - kluby plażowe. Ich terytorium jest starannie ogrodzone, możesz udać się na wybrzeże, płacąc opłatę za wstęp (do 20 €). Kluby plażowe mają całą infrastrukturę plażową, wypożyczalnię sprzętu wodnego, a także kawiarnię lub pizzerię. Sieć prywatnych plaż rozciąga się na północ do Montesilvano, na południe do Francavilla al Mare w prowincji Chieti.

Zabytki

Dwie wojny światowe zniszczyły większość zabytków kultury miasta. Główne atrakcje znajdują się w części płaskiej: w historycznym centrum, przy promenadzie, w starej dzielnicy Caserma. Osiedla wzgórz zbudowane po wojnie.

Corso Umberto I - ulica turystyczna

Corso Umberto I to główna ulica zabytkowej Pescary. Zaczyna się od głównego dworca kolejowego i prowadzi do nadmorskiej promenady Lungomare Giacomo Mateotti. Strefa dla pieszych z hotelami, kawiarniami, restauracjami, wieloma sklepami to dobre miejsce na spacery i relaks. Niedaleko stacji znajduje się kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa - Parrocchia „Sacratissimo Cuore di Gesu”. Czas jego powstania to koniec XIX wieku. Świątynia zbudowana w stylu neogotyckim stanowiła próbę stworzenia „drugiego Paryża” nad brzegiem morza.

Caserma - obszar historyczny

Caserma jest jedynym starożytnym regionem, który przetrwał po bombardowaniu Pescary w latach 1943–1944. Tutaj możesz zobaczyć kilka zabytków.

Katedra - Cattedrale di San Cetteo

Katedra św. Cetteo, patrona miasta, została zbudowana w XX wieku. z udziałem poety Gabriele d'Annunzio, rodem z Pescary, który znajduje się obok swojego rodzinnego domu. Budynek wzniesiono z elementami typowymi dla stylu romańskiego Abruzji. Świątynia ma trzy kaplice, w jednej z nich znajduje się kaplica św. Cetteo, w innym - marmurowy grobowiec matki poety G. d'Annunzio. Podczas mas brzmi tutaj muzyka organowa.

Museo Casa Natale di Gabriele d'Annunzio

Muzeum poety Gabriele d'Annunzio, która odrestaurowała swój rodzinny dom ku pamięci swojej matki. W 1963 r. Otwarto tu muzeum z eksponatami dotyczącymi życia i twórczości samego poety. Odtworzono atmosferę przełomu XIX i XX wieku, meble tamtych czasów zostały zachowane. Rozsądna cena i szlachetna atmosfera przyciągają tu turystów.

Museo delle genti d'abruzzo

Małe muzeum Museo delle Genti d'Abruzzo ujawnia szczegóły życia, działalności, zwyczaje mieszkańców regionu Abruzji. Ekspozycje znajdują się w budynku XVI-wiecznego więzienia, które później popularnie nazywano „Łaźnią Bourbon”. Podczas powodzi za panowania Francuzów w Pescara zginęli tutaj wszyscy więźniowie.

Nabrzeża

Lungomare giacomo mateotti

Lungomare Giacomo Mateotti to centralna promenada miasta.

Na samym początku znajduje się dziwny pomnik budowlany „Statek Cascella”. Jest wykonany w abstrakcyjnym stylu i przedstawia więźniów-wioślarzy na łodzi rybackiej. W połowie XIX wieku. w mieście panował zwyczaj używania więźniów w miejscowym więzieniu jako wioślarzy.

U ujścia rzeki. Pescara, na końcu promenady, znajduje się oryginalny most Ponte del Mare, który wielu turystów uważa za najciekawszą atrakcję kurortu. Krążąc nad rzeką, rozdziela się na części dla pieszych i rowerzystów i otwiera cudowną panoramę miasta.

Lungomare Colombo

Lungomare Colombo to południowa promenada prowadząca do gaju Pineta d'Avalos. Wśród sosen znajdują się wille i domki w stylu wolności (włoska secesja). Najbardziej znanym z nich jest Aurum, budynek w kształcie podkowy. Aurum to nazwa brandy nasyconej skórkami pomarańczy; przez długi czas była produkowana w ścianach tego budynku.

Starożytne kościoły

Lokalnie czczone kościoły znajdują się z dala od szlaków turystycznych.

Bazylika Madonna dei Sette Dolori

Bazylika Matki Boskiej Siedmiu Boleści została zbudowana w XVII wieku w miejscu ukazania się chłopom obrazu Matki Boskiej z ciałem Chrystusa na rękach i siedmioma mieczami przeszywającymi pierś. Scena zejścia z krzyża została uchwycona na kamieniu. Bazylika pojawiała się w tym miejscu, co roku 1 czerwca, gromadzą się tutaj wierzący z całego regionu, aby uhonorować cudowny obraz.

Madonna of Fire

Posąg Madonny Ognistej (Madonna Del Fuoco) znajduje się w górskim kościele, w którym znajdowała się świątynia strażnika ofiarnego ognia Westy. Rozwój chrześcijaństwa przekształcił pogańską boginię w Ognistą Madonnę.

Kościół św. Sylwestra

Kościół św. Sylwestra (Chiesa di San Silvestro) znajduje się w pagórkowatej części miasta. W trudnych czasach służył mieszkańcom jako schronienie przed ogniem, powodzią i atakami wrogów.

Święta lokalne

Dzień Rybaka

Festa di Sant'Andrea - święto św. Andrzeja, patrona żeglarzy i rybaków, tradycyjnie odbywa się pod koniec lipca. Procesję z posągiem z kościoła prowadzi biskup Pescara. Na łodzi admirała procesja trwa na morzu, gdzie czczą pamięć o wszystkich zmarłych. Degustacja potraw i win, fajerwerki dopełniają uroczystości.

Festiwal jazzowy

Pescara Jazz - coroczny międzynarodowy festiwal jazzowy organizowany w Pescara od prawie 50 lat. Ma wielki autorytet w Europie i na świecie. W lipcu przybywają tu miłośnicy jazzu, aby wystąpić na scenie Teatru Gabriele d'Annunzio.

Turniej rycerza Sulmon

Sulmona (Sulmona) - miasto ukryte w górach. Akwedukt tego okresu, znany jako miejsce narodzin rzymskiego poety Owidiusza, został zachowany. To także stolica słodyczy ślubnych, które są znane w całych Włoszech: confetti di Sulmona. Słodycze drażetki powstają w postaci kwiatów i innych ciekawych kształtów. Pod koniec lipca - na początku sierpnia odbywa się tu tradycyjny turniej potyczek: La Giostra Cavalleresca di Sulmona. Rycerze w zbroi w całym galopie muszą trafić w cel włócznią. Po wyścigach - parada kostiumów, festyny.

Zakupy

Nie tylko obcokrajowcy robią zakupy w Pescara, ale także sami Włosi. Od 1 stycznia do 5 marca - czas sprzedaży zimowej; od 1 lipca do 30 sierpnia - lato.

Outlet Città Sant'Angelo Village

Outlet Citta Sant'Angelo - zamieniony w prawdziwą Mekkę dla turystów. Znajduje się 10 km od historycznych miejsc Pescary, są tam regularne autobusy dobrze znane taksówkarzom. Città Sant'Angelo Village oferuje 4 tysiące bezpłatnych miejsc parkingowych dla osób podróżujących samochodem.

Wszędzie jest wszystko: ubrania, kosmetyki, akcesoria, sprzęt AGD, elektronika prawie wszystkich włoskich marek światowych. Do dyspozycji klientów jest około stu punktów sprzedaży detalicznej, kawiarni, placu zabaw. Godziny otwarcia:

  • Wrzesień - czerwiec: od 10:00 do 20:00 w dni powszednie; do 21.00 - w weekendy.
  • 15 czerwca - 17 sierpnia centrum jest czynne do 22.00.

Adres: Via Moscarola 65013 CITTÁ SANT'ANGELO (PE)

Outlet Maxa Mara

Centrum znajduje się na przedmieściach Pescary - Montesilvano. Produkty marki sprzedawane są tutaj nie z etykietami firmowymi, ale z tagami Diffusione Tessile. Jak wiele sklepów we Włoszech, sklep Max Mara pracuje z przerwą na sjestę: od 13:00 do 15.30. Godziny otwarcia: 9.30 - 20.00. Adres: Corso Umberto 434, Montesilvano (Pescara).

Ulice handlowe

Dwie piesze obszary turystyczne kurortu: Corso Vittorio Emanuele II i Corso Umberto I - miejsce, w którym koncentruje się duża liczba butików i małych punktów sprzedaży. Wybór w nich jest mniejszy niż w dużych centrach, ceny są wyższe, ale dla tych, którzy nie są chorzy na zakupy, będą interesujące.

Hotele

4 gwiazdki

Te hotele zawierają opłatę za plażę.

Hotel Carlton

Hotel Carlton znajduje się rzut kamieniem od plaży, w odległości spaceru od wszystkich atrakcji Pescary. Oferuje obfite śniadanie, restaurację.

B & B i apartamenty

Villa l'aurora

Villa L'Aurora znajduje się nad brzegiem morza, w odległości spaceru od plaży. Oferuje on pokoje z prysznicem, czajnik i wypożyczalnię rowerów. Rano - bufet.

Mieszkanie w centrum Pescara

Apartament Pescara Center znajduje się bardzo blisko brzegu, pokoje wyposażone są w klimatyzację, prysznic. W całym domu można bezpłatnie korzystać z WiFi.

Jak się tam dostać

Do Pescary z głównych miast we Włoszech można dojechać pociągiem lub autobusem. W tym kierunku nie ma szybkich pociągów, więc na przykład podróż z Rzymu potrwa do 4 godzin. Trenitalia zapewnia dzieciom w wieku do 12 lat 50% zniżki. Bilet dla dorosłych z Rzymu do Pescary kosztuje 13-15 EUR.
Różne firmy wykonują loty autobusem w tym kierunku:

  • Regionalna firma ARPA zapewnia rabaty, które można znaleźć tutaj: www.arpaonline.it;
  • Autobusy FlixBus są najbardziej ekonomiczną opcją;
  • Difebo Capuani;
  • Prontobus to najdroższa opcja podróży.

Wynajem samochodów można zorganizować na stronie internetowej auto.italy4.me.

Bilety na lokalne autobusy kosztują 1,1-1,3 €, kupowane w automatach na przystankach autobusowych lub w kioskach sprzedających kioski. Bilet jest ważny przez 1,5 godziny od daty sprzedaży. Miejscowi niechętnie mówią po angielsku, ale wszyscy sprzedawcy rozumieją „bilet na jeden autobus”.

Podróżujący przez Włochy pozostaną w Pescara i nie będzie żałować czasu spędzonego tutaj.

Obejrzyj wideo: WAKACJE Z DZIEĆMI WE WŁOSZECH. TOSKANIA Z DZIEĆMI (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Abruzja, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej