Włochy

Pałac Quirinale

Quirinale jest najwyższym z 7 wzgórz Rzymu. Wcześniej osiedlali się tu patrycjusze i szlachetni ludzie. Na szczycie wzgórza znajduje się Pałac Quirinale. To pałac Prezydenta Republiki, centrum życia politycznego i publicznego we Włoszech. Przejdź się po placu przed pałacem, spójrz na majestatyczną fontannę i kolumnę, na gwardię prezydencką. Aby odwiedzić pałac, należy umówić się na spotkanie.

Rezydencja Prezydenta Republiki Włoskiej, fot. Martha de Jong-Lantink

Pałac Quirinale (Palazzo del Quirinale) to dwupiętrowy budynek z dużym dziedzińcem, który znajduje się na szczycie wzgórza Quirinale w Rzymie. Nad głównym wejściem znajduje się loggia z flagami: narodowa, z herbem Włoch, Unii Europejskiej. Pałac służył jako rezydencja królów i papieży.

Na placu przed pałacem znajduje się imponująca fontanna Dioscuros (1818) w postaci dwóch gigantów Castor i Pollux. Ogrody Quirinale znajdują się na terytorium pałacu.

Trochę historii

Pałac został zbudowany w 1573 roku, architekt - Domenico Fontana. Była to letnia rezydencja papieża Grzegorza XIII. Kaplica została stworzona przez Carlo Maderna. W 1870 r. Papież stracił władzę. W 1871 r. Rzym został ogłoszony stolicą królestwa Włoch, a Pałac Kwirynalski stał się oficjalną rezydencją królów. W 1946 r. Monarchia została zniesiona. Obecnie pałac jest oficjalną rezydencją prezydenta Republiki Włoskiej.

Cztery Konklawe odbyły się w Pałacu Kwirynalskim: 1823, 1829, 1830-1831, 1846.

Wnętrza pałacu

Jedna z sal pałacu, zdjęcie @@@@@

Pałac Quirinale ma dużą kolekcję obrazów, rzeźb, mebli, gobelinów, zegarków. Budynek ma dużą liczbę pokoi, przedpokojów, pokoi. Wszystkie są niezwykłe i interesujące. We wnętrzu pałacu można zobaczyć freski Melozzo da Forlì i Guido Reni, szklane żyrandole Murano.

Gabinet Prezydenta

Pokój, w którym obecnie mieści się gabinet prezydenta, jest letnią sypialnią papieską. Po przystąpieniu Rzymu do włoskiego królestwa jadalnia była w pokoju. Prezydent jest obecnie w trakcie konsultacji z przedstawicielami Senatu i ministrami w tym gabinecie. Stamtąd prezydent zwraca się do ludzi z noworocznymi pozdrowieniami.

Wnętrze pałacu, fot. Raffaele Nicolussi

Mirror Hall

Sala Lustra powstała podczas okupacji Włoch przez Napoleona. To miała być Sala Tronowa. Wystrój sali obfituje w lustra, na ścianach - biały jedwab. Na początku sala była pusta. Od 1877 roku sala zaczęła być używana jako jadalnia i sala balowa.

Dziś w Sali Lustrzanej odbywają się przesłuchania w ważnych sprawach, a sędziowie konstytucyjni składają przysięgę. Sala jest również nazywana białą.

Kaplica Paolina
Dziedziniec Pałacowy
Pałac Quirinale (Palazzo del Quirinale)
Rezydencja Prezydenta Republiki Włoskiej

Jak się tam dostać

Metrem linii A do stacji Barberini;
autobusem 64, 70, 170, H, nr 7, nr 8, nr 9, nr 15, nr 18 do przystanku Nazionale / palazzo Esposizioni;
71 - do Mediolanu (Nazionale).

Obejrzyj wideo: INSIDE the LUDWIGSBURG RESIDENTIAL PALACE. GERMANY (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej