Miasta Włoch

Co warto odwiedzić w Rzymie: TOP-8 starożytnych rzymskich miejsc w stolicy Włoch. Część II

Kontynuując pierwszą część, dzisiaj będziemy kontynuować symboliczną ocenę najciekawszych miejsc związanych ze starożytnym Rzymem, które warto odwiedzić, jeśli twoja ścieżka prowadzi przez stolicę Włoch. I chociaż druga część rankingu to miejsca od 5 do 8, jesteśmy pewni, że są one nie mniej interesujące niż te rozważane wcześniej. Ostatecznie nasza ocena jest czysto symboliczna.

Navona nr 5

Zbudowany w pierwszym wieku na zawody sportowe i wyścigi rydwanów, Piazza Navona jest dziś pełna luksusowych kawiarni i służy jako przystań dla trzech legendarnych rzymskich fontann barokowych.

Barokowy plac Navona

Plotka głosi, że właśnie tutaj wymyślono słynne lody Tartufo, które wciąż można wypróbować w kawiarniach na placu. Przy okazji Plac Navona odnotowane w rewelacyjnym filmie Anioły i demony.

Palatyn 6

Według legendy Romulus i Remus byli karmieni przez wilczycę na Palatynie. Historia wzgórza nie ogranicza się jednak do tej legendy. Palatyn był jednym z najmodniejszych obszarów starożytnego Rzymu. Pod koniec Republiki przynależność do mieszkańców Palatynu pozwoliła starożytnym Rzymianom osądzić status osoby.

Przez 300 lat Palatyn był uważany za dzielnicę cesarską.

Później legendarne wzgórze zostało również wybrane przez cesarzy, którzy zbudowali tu łącznie 5 rezydencji: Augusta, Tyberiusza, Kaliguli, Domicjana i Północy, zapewniając chwałę dzielnicy cesarskiej przez ponad 300 lat. Oprócz pałaców cesarskich na Palatynie aktywnie budowano także świątynie. I chociaż wielu z nich nie przetrwało do dziś, na wzgórzu nadal można zobaczyć ruiny sanktuariów Cybele, Wiktorii i Apollina.

Nr 7 Łaźni Dioklecjana

Łaźnie Dioklecjana zajmowały kiedyś powierzchnię 32 akrów i były największymi łaźniami publicznymi w starożytnym Rzymie, mogącymi pomieścić do 3000 osób. Same łaźnie były ozdobione fontannami i pawilonami, ale w kompleksie mieściła się także biblioteka, sale konferencyjne i ćwiczenia.

Chociaż większość oryginalnych budynków nie przetrwała do dziś, część kompleksu nadal przetrwała i dziś jest częścią Muzeum Narodowego w Rzymie. Niektóre elementy budynku zostały zrekonstruowane, a sam kompleks jest otwarty na wizyty codziennie oprócz poniedziałku.

№8 Terme Caracalla

Położone między Aventinem i Celiusem, warunki Caracalli już w epoce starożytnego Rzymu uważane były za jeden z cudów Wiecznego Miasta. Ukończone w 217 roku - po śmierci cesarza - warunki były bardzo popularne wśród Rzymian. Kompleks był tak ogromny, że mógł pomieścić jednocześnie do 1600 osób.

Ruiny Therm Caracalla są dobrze zachowane do dziś

Podobnie jak w przypadku warunków Dioklecjana, w kompleksie znajdowały się również sale gimnastyczne, galerie, ogrody i sklepy do sprzedaży żywności i napojów. Jego oryginalna funkcja warunki Caracalla kontynuowano do VI wieku, ale projekt był tak doskonały, że ich ruiny są dobrze zachowane do dziś.

Nawiasem mówiąc, spacery po Rzymie są znacznie bardziej interesujące, w towarzystwie przewodnika. BlogoItaliano napisał swoją recenzję próby zatrudnienia przewodnika w Rzymie i co z tego wyniknęło w artykule Przewodnik po Rzymie: jego człowiek w Wiecznym Mieście.

Co jeszcze odwiedzić w Rzymie:

Obejrzyj wideo: Rzym -starożytne zabytki Most Famous Ancient Roman Monuments (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu
Wakacje we Włoszech

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu

Trudno wyobrazić sobie Włochy zimą bez wakacji, festiwali i festiwali. Wszyscy wiedzą, że mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego uwielbiają, a co najważniejsze, wiedzą, jak się bawić, zarażać wszystkich wokół żywym nastrojem, organizować zawody, ale nie tylko po to, aby znaleźć najlepszych, ale po prostu dobrze się bawić. Z roku na rok odbywa się wiele festiwali w krainie słońca i wina, poświęconych różnym tematom, muzyce, ludziom i różnym kulturom.
Czytaj Więcej
Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu
Wakacje we Włoszech

Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Jadąc do Rzymu na wakacje lub na wakacje, nie zapominaj, że w odległości 25 kilometrów od Wiecznego Miasta rozchodzą się fale Morza Tyrreńskiego (Mare Tirreno). Pół godziny pociągiem - i już jesteś na plaży. A wokół Rzymu jest wiele jezior ogrzewanych przez gorące włoskie słońce. A jeśli podczas spaceru wzdłuż rzymskich ulic istnieje chęć pływania - zawsze można to spełnić, a dżin nie jest do tego wymagany.
Czytaj Więcej
Wyspy Włoch na wakacje na morzu
Wakacje we Włoszech

Wyspy Włoch na wakacje na morzu

Ulubione trasy turystyczne we Włoszech przebiegają przez słynne duże miasta. Popularne są także wakacje na plaży na dużych wyspach, takich jak Sycylia (Sycylia) i Sardynia (Sardynia). Ale nie mniej interesująca jest znajomość wysp tego kraju, nie tak aktywnie rozwijanych przez turystów i oferująca spotkanie z dziewiczą przyrodą i naturalnym przebiegiem życia Włochów.
Czytaj Więcej