Kultura

Clooney i „zakazane” zdjęcie na tle „Ostatniej wieczerzy” Leonarda

George Clooney i obsada Treasure Hunters otrzymali osobiste pozwolenie na robienie zdjęć na tle fresku Ostatniej Wieczerzy Leonarda od głównego tropiciela.

Niezapomniane zdjęcie, na które nie stać wszystkich turystów: George Clooney i większość obsady jego nowego filmu „Poszukiwacze skarbów” na tle „Ostatniej wieczerzy” Leonarda Da Vinci w kościele Santa Maria delle Grazie w Mediolanie. Popularny aktor i reżyser przybył do Włoch na prezentację w kinie Uci Cinemas w Pioltello swojego filmu, który opowiada o zbawieniu dzieł sztuki podczas II wojny światowej, które były zagrożone zniszczeniem przez niemieckich żołnierzy. W kręceniu filmu oprócz samego Clooneya uczestniczyli Matt Damon, Bill Murray, Jean Dujardin, John Goodman.

Po premierze filmu na festiwalu filmowym Berlinale w poniedziałek po południu aktorzy polecieli do Mediolanu i nie przegapili okazji, by podziwiać Ostatnią Wieczerzę niezrównanego Leonarda. Zrób kilka zdjęć.

Wysokie pozwolenie

Dla zwykłych turystów fotografowanie w świątyni jest surowo zabronione, ponieważ lampa błyskowa może uszkodzić stary fresk. Aby zostać sfotografowanym na tle obrazu, musisz uzyskać pozwolenie od szefa obiektu architektonicznego, jak to miało miejsce w lipcu 2010 r., Kiedy Silvio Berlusconi został tam sfotografowany wraz z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.

W tym samym czasie aktorzy nie napotkali żadnych przeszkód: głowa Alberto Artioli osobiście odprowadził ich do refektarza kościoła, w którym znajduje się fresk, i udzielił pozwolenia na strzelanie.

„Z mojego punktu widzenia te zdjęcia są rodzajem narzędzia komunikacyjnego, które jednoczy odwiedzających z całego świata”, skomentował Artioli. „Te zdjęcia promują Ostatnią Wieczerzę na poziomie globalnym i przynoszą korzyści włoskiemu systemowi kultury”.

Uzasadnienie

Film Clooneya przede wszystkim niesie idea konieczności zachowania dzieł sztuki. „W obliczu fresku przypomniałem sobie scenę z filmu, w którym Milanese ryzykują życie, aby uratować Ostatnią Wieczerzę. Zastanawiałem się, jak ważna była ta ofiara” - powiedział dziennikarzom Matt Damon, bliski przyjaciel Clooney. „Hitler nie tylko obrabował, starał się zniszczyć każde dzieło sztuki, aby pozbawić ludzi ich kultury. Wiemy, skąd się wzięli, dzięki malowidłom jaskiniowym - i musimy o tym pamiętać w trudnych czasach”.

Odwiedź

Reżyser i jego grupa aktorska byli w pokoju przez około pół godziny. Rozmawiali z autorem książki, według której powstał film, oraz ostatnim żyjącym prawdziwym „poszukiwaczem skarbów”.

Podczas strzelania przestrzegano wszystkich niezbędnych środków ostrożności, w tym wystarczająco dużej odległości od muralu i filtrów na oprawach oświetleniowych.

Zwykły turysta nie będzie w stanie zapewnić takiego poziomu bezpieczeństwa. Nawiasem mówiąc, pozwolenie na kręcenie Ostatniej Wieczerzy jest udzielane dziesięć razy w roku osobom fotografującym różne artykuły, książki o historii sztuki, filmy dokumentalne i inne.

Obejrzyj wideo: POWRÓT BENA spot 30 sek (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej