Miasta Włoch

Rzym w listopadzie

Listopad w Rzymie to prawdziwa jesień z chmurami, deszczami, wiatrami, opadłymi liśćmi i rzadkimi słonecznymi dniami. Ale nudna pogoda w listopadzie w Rzymie wcale nie przeraża turystów, ponieważ w mieście jest tyle pięknych i interesujących miejsc, że nawet niesprzyjające warunki pogodowe nie mogą zepsuć przyjemności ich odwiedzania. A jeśli chodzi o wycieczki do muzeów rzymskich, katedr i bazylik, pogoda wcale nie jest przeszkodą.

Listopad w Rzymie jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku, przez większość czasu niebo jest pokryte szarymi chmurami lub chmurami ponurymi.

Pogoda w Rzymie w listopadzie

Deszcze w tym okresie są już długie i zimne jesienią, często występują wiatry, które odrywają ostatnie żółte liście z drzew i próbują zabrać przechodniom parasole i czapki. Zdarzają się również dni wolne, choć nierzadko.

Solar pogoda w Rzymie w listopadzie Warto je wykorzystać do zwiedzania na świeżym powietrzu - fontanny, place, parki oraz pochmurne i deszczowe dni, które można poświęcić na zwiedzanie muzeów, wystaw, galerii lub zakupów.

Autobusy wycieczkowe są bardzo wygodne przy deszczowej pogodzie, której trasa ma na celu pokrycie głównych atrakcji stolicy Włoch.

Listopad w Rzymie - najbardziej deszczowy miesiąc w roku

Wybierając się w podróż, weź ze sobą wodoodporny płaszcz przeciwdeszczowy lub kurtkę, parasol, wygodne ciepłe buty. Podczas wieczornych spacerów przydatny będzie ciepły sweter, a także przytulny szalik lub stuła.

  • Średnia dzienna temperatura w Rzymie w listopadzie + 16 ° C
  • Średnia temperatura nocna w Rzymie w listopadzie + 9 ° C
  • Liczba dni deszczowych - 11

Program kulturalny

Rzym w listopadzie wydaje się gościom miasta dokładnie tak, jak go widzą mieszkańcy - spokojny, majestatyczny, bez pośpiechu, zamieszania, tłumów turystów i licznych autobusów wycieczkowych. Pogoda w ostatnim miesiącu jesieni nie oddaje się cieple i słońcu, ale jest odpowiednia na wycieczki i wydarzenia kulturalne.

1 listopada Rzym wraz z całymi Włochami obchodzi Dzień Wszystkich Świętych. Ognissanti lub Tutti i santi - oficjalny dzień wolny. Większość instytucji publicznych - sklepy, restauracje, muzea i inne instytucje nie działają w tym dniu, z wyjątkiem tylko dużych centrów handlowych.

Słoneczne dni są szczególnie dobre na zwiedzanie.

We włoszechDzień Wszystkich Świętych - To jest dzień upamiętnienia zmarłych, piękne uroczyste nabożeństwa odbywają się w kościołach, które przychodzą jako całe rodziny. Ale Halloween, w formie, w jakiej obchodzone jest w USA, nie jest tak popularne we Włoszech, chociaż na ulicach, w barach i klubach można spotkać młodych ludzi w strojach złych duchów z tradycyjnymi lampami z dyni.

2 listopada Włosi nadal upamiętniają zmarłych krewnych, udając się z kwiatami na cmentarze. Na jednym z cmentarzy miejskich papież odprawia mszę pamiątkową tego dnia.

4 listopada całe Włochy, w tym Rzym, obchodzą Dzień Jedności Narodowej i Sił Zbrojnych, poświęcony pamięci żołnierzy poległych w bitwach o ojczyznę. Przy grobach żołnierzy składają się kwiaty i wieńce oraz pomnik bezimiennego żołnierza, w wydarzeniu biorą udział pierwsze osoby kraju i zwykli obywatele.

W listopadzie w Rzymie trwa festiwal muzyki sakralnej Festiwal Internazionale di Musica e Arte Sacra, który rozpoczął się pod koniec października. To wydarzenie jest popularne zarówno wśród profesjonalistów, jak i melomanów. W wielu świątyniach Rzymu dzieła największych kompozytorów wykonują najlepsze orkiestry i zespoły chóralne, które przybyły do ​​Włoch z całego świata.

Listopad - Otwarcie sezonu zimowego w rzymskiej operze

W ramach festiwalu organizowane są wystawy sztuki. Wpływy z imprezy wykorzystywane są do renowacji i konserwacji zabytków kultury i religii, dzieł sztuki i konstrukcji architektonicznych.

Listopad to czas otwarcia sezonu zimowego w rzymskiej operze. Z reguły Teatro dell'Opera di Roma inauguruje sezon premierowym występem - jest wielu, którzy chcą się do niego dostać, więc bilety należy zamówić z wyprzedzeniem. Możesz to zrobić, w tym na tej stronie.

Zebrali się fashionistki i fashionistkiRzym w listopadzie na pokazy mody, na których prezentowane są sukienki znanych projektantów, stworzone na nadchodzący sezon wiosna-lato.

Co jeszcze można zrobić w Rzymie w listopadzie

Listopad jest uważany za niski sezon w Rzymie, ale według rzymskich standardów jest zepsuty przez turystów. Rzym jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie, dlatego nie trzeba oczekiwać, że będzie pusty na ulicach, w muzeach i innych atrakcjach.

Ponadto, ponieważ ceny hoteli i przeloty tradycyjnie spadają w tym okresie, Listopad do Rzymu pędzący strumień oszczędnych podróżników. I choć jest ich jednak mniej niż wiosną lub wczesną jesienią, w kolejkach do głównych atrakcji wciąż można stracić kilka godzin.

Watykańska Biblioteka Apostolska (XV wiek)

Dotyczy to szczególnie najpopularniejszych miejsc. Takie jak Koloseum lub Watykan, a także te muzea, w których istnieją ograniczenia dotyczące liczby odwiedzających codziennie (na przykład Galeria Borghese).

Dlatego jeśli Twoja wizyta w Rzymie jest krótka i chcesz zobaczyć wiele rzeczy, lepiej wcześniej kupić bilety na najciekawsze zabytki - przez Internet. Możesz to zrobić, korzystając z poniższych łączy:

Rzym w listopadzie oferuje duży wybór wycieczek. Bogactwo ich asortymentu może dezorientować wielu podróżników. Ponadto, często goniąc za ankietami, turyści tracą z oczu nie mniej interesujące, ale o wiele bardziej niezwykłe i bogate wrażenia. Czym jest na przykład wycieczka do Tivoli lub rzymskich zamków w regionie metropolitalnym Lacjum.

Aby w jakiś sposób pomóc podróżnym chętnie czerpać więcej korzyści z ich podróży, wraz z Rome Guide Lela, BlogoItaliano opracowało listę najciekawszych wycieczek po Rzymie i okolicy, które warto odwiedzić. Taki zaimprowizowany TOP-5 opublikowaliśmy tutaj.

Jeśli pozwala na to czas, możesz poszerzyć geografię wrażeń, wybierając się na jeden dzień do Florencji lub Pompejów. Oba kierunki są niezwykle interesujące. Bardziej urozmaicone doświadczenie i wycieczka do Florencji jest łatwa do samodzielnej podróży. Chociaż jest to prawie 300 km od Rzymu, szybki pociąg pokonuje ten dystans w 1,5 godziny, a gęstość ich tras pozwala zaplanować podróż tak, jakby nuty. Dodatkowo, zarówno dworzec kolejowy - zarówno w Rzymie, jak i we Florencji - znajdują się w centrum miasta, co znacznie upraszcza ruch.

Halloween w Rzymie

Jedyną trudność może wynikać z biletów. Chociaż do Florencji jest wiele pociągów, znajdują się tutaj najczęściej odwiedzane muzea we Włoszech, a ta trasa jest bardzo popularna wśród odwiedzających. Nawet poza sezonem nie oszczędza. Faktem jest, że w listopadzie tradycyjnie wiele europejskich szkół zabiera uczniów do Florencji, aby dołączyć do sztuki wysokiej.

Tak więc w kasie na dworcach kolejowych bardzo często można wpaść na ogon takiej linii, a wtedy gwarantowana jest utrata cennej godziny lub dwóch. Można tego uniknąć, korzystając z tej witryny: portal zawsze ma aktualny rozkład jazdy pociągów do Florencji, a także możliwość rezerwacji biletów online.

Moor Fountain - jedna z trzech na Piazza Navona

Istnieją inne sposoby dotarcia do Florencji poza pociągiem, ale pociąg jest najszybszy i najwygodniejszy. Bardziej szczegółowo BlogoItaliano poświęcił osobny artykuł na ten temat: Jak dostać się z Rzymu do Florencji i z Florencji do Rzymu. Jeśli masz okazję spędzić więcej niż jeden dzień we Florencji, tutaj zbierany jest najlepszy wybór hoteli w mieście ze zdjęciami, opiniami gości i możliwością natychmiastowej rezerwacji.

Jeśli chodzi o wycieczkę z Rzymu do Neapolu i Pompei, można to zrobić zarówno niezależnie, jak i jako część zorganizowanej jednodniowej wycieczki. Napisaliśmy tutaj o szczegółach na temat Pompei i jak udać się na rosyjskojęzyczną wycieczkę do tego starożytnego miasta z Rzymu.

Rzym w listopadzie. Podsumowanie

Listopad w Rzymie jest naprawdę niskim sezonem, który cieszy turystów dzięki bardzo przystępnym cenom podróży lotniczych i zakwaterowania w hotelach. Mimo, że nie zawsze sprzyja pogoda w Rzymie w listopadzieTen miesiąc jest odpowiedni na zwiedzanie, wycieczki, zwiedzanie muzeów, koncertów i innych wydarzeń. Szczególnie zadowolony z braku ciepła charakterystycznego dla włoskiej stolicy latem i wczesną jesienią.

Noworoczne towary pojawiają się już w sklepach i na rynkach miasta, więc część rzymskich świąt można poświęcić na kupowanie prezentów i pamiątek na nadchodzące święta. Ani zimna pogoda, ani deszcz, ani wiatr nie mogą zepsuć radości z przyjemnych zakupów!

Zdjęcia: Russell Yarwood, Alana, Rich Gibson, Lawrence OP, Gianni Alemanno, boris bo, Francesco Crippa, Joe Ross.

Obejrzyj wideo: Wycieczka do Włoch - Rzym, listopad 2017 r. (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej