Dolina Aosty

Courmayeur - ośrodek narciarski we Włoszech

Courmayeur (Courmayeur) - to trzy najdroższe i najbardziej elitarne ośrodki narciarskie we Włoszech, wraz z Madonna di Campiglio (Madonna di Campiglio) i Cortina d'Ampezzo (Cortina d'Ampezzo). Ten ośrodek położony jest na granicy z Francją i nosi w sobie urok francuskiego uroku oraz wyjątkowy smak życia.

Utwory tutaj są dopracowane do perfekcji i wcale nie są przeznaczone dla początkujących. Zjazdy poza trasą zaczynają się od wysokości i przechodzą po takich stokach, że nawet doświadczeni żeglarze nie będą żartować. Karuzela życia towarzyskiego kręci się poniżej: eleganckie hotele, wykwintne restauracje, słynne łaźnie Pre Saint Didier, karnawał - prawdziwe życie metropolitalne.

Położenie geograficzne

Courmayeur bez żadnego rozciągnięcia można nazwać stolicą regionu narciarskiego Valle d'Aosta (Val D'Aosta) - najwyższego we Włoszech. Z Mediolanu i Turynu prowadzi tu autostrada z oddziałami do kurortów Monte Rosa, Cervinia, La Thuile. Droga opiera się na masywu Mont Blanc (Montblanc, 4810 m), który nie ma sobie równych w Europie pod względem wysokości. W języku włoskim nazwa ta brzmi jak Monte Bianco - „Biała Góra”; u jego stóp i Courmayeur usiadł. Leży na wysokości 1224 m, w otoczeniu 4 głównych alpejskich czterotysięczników.

Na północnym wschodzie dolina Val Ferret prowadzi do granicy ze Szwajcarią, na północnym zachodzie wzdłuż doliny Val-Ven znajduje się granica z Francją, z przodu tunel przez Mont Blanc (Tunnel del Monte Bianco), po drugiej stronie Tunel - francuski siostrzany kurort Chamonix.

Historia

Courmayeur to miejsce o bogatych tradycjach historycznych.

Od czasów starożytnego Rzymu wiadomo, że źródła wód termalnych uderzają z gór, aw 1834 r. Zbudowano tu łaźnie, które stały się miejscem spoczynku arystokratów i członków rodziny królewskiej. Teraz kompleks Pre Saint Didier odrodził się w całej swojej starożytnej świetności w wodospadzie Cascata del Orrida. Jest to 5 km od Courmayeur i zapewnia wyjątkowe możliwości relaksu, a ciepłe baseny z leczniczymi wodami w zimie, na świeżym powietrzu, w otoczeniu lodowatych szczytów - są egzotyczne z tych miejsc.

 • Oficjalna strona: termedipre.it/en

Drugą okolicznością, która uczyniła Courmayeur stolicą narciarstwa, jest bliskość Mont Blanc. Od czasu podboju tego szczytu w 1784 r. Zgromadzeni tu wspinacze dali impuls do rozwoju ośrodków turystycznych Chamonix i Courmayeur. Tutaj powstała pierwsza szkoła przewodników-przewodników najwyższej klasy. Dziś w ośrodku działają 2 szkoły narciarskie i bez poważnego specjalisty z Societa Guide Alpine Courmayeur (Stowarzyszenie Przewodników Courmayeur) nie jest możliwa poważna trasa freeridowa.

W latach 40. XX wieku zbudowano pierwszą kolejkę linową w Courmayeur, wyciąg narciarski Dolonne, a 30 maja 2016 r. Pojawiła się kolejka linowa Skyway Monte Bianco - od podnóża góry do szczytu Helbroner (Punta Hebronner, 3462 m.)

Szklane kabiny, podobnie jak bombki choinkowe, wyposażone są w nowoczesne systemy grzewcze, obrotowe, zapewniające panoramiczny widok na dolinę. W ciągu 10 minut pokonują pionowy spadek ponad 2 tysiące metrów i dostarczają szczęśliwych na dach Europy. Stąd możesz „na równych warunkach”, a nie od dołu do góry, podziwiać lodowate szczyty alpejskich szczytów. Lub nadal możesz spieszyć z zawrotnej wysokości i zejść do doliny Val-Vienna do Courmayeur. Lub naprzód - do Białej Doliny, skąd po pokonaniu 20 km lodowców udaj się do francuskiego Chamonix po drugiej stronie Mont Blanc.

Dziś Courmayeur jest w stanie przyciągnąć wielu ludzi i zakochać się w nich. Stres i relaks, odpoczynek i sport, ryzyko i beztroska zabawa - wszystko to tworzy niezapomnianą atmosferę drogiego kurortu, w którym przyjemnie jest wydawać pieniądze, bo warto.

Funkcje sezonu zimowego

Koszt karnetów narciarskich i odpowiednio cała usługa ośrodka w Courmayeur ma dwie kategorie.

7-24 grudnia to sezon regularnych cen.Pokrywa śnieżna nie jest osadzona, górne stoki są obsługiwane przez armatki śnieżne, a dolne części torów są nadal zamknięte. Stoki, szczególnie czarne, są bardzo krótkie.

24 grudnia - 10 stycznia to szczyt świąt Bożego Narodzenia.

Główne rozrywki tego czasu:

 • Remi de noel - Święty Mikołaj zmienia swój zwykły strój kominiarza i schodzi z Monte Bianchi, aby rozdawać dzieciom prezenty świąteczne;
 • Lokalni instruktorzy oferują bezpłatne zajęcia z Mikołajem wszystkim, którzy przychodzą do nich w tych strojach;
 • 30 grudnia - oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego w Courmayeur. Wielkie zejście instruktorów z zapalonymi pochodniami w rękach jest tradycją tego święta ...

11 stycznia - 5 lutego to normalny sezon i najlepszy czas na narty.

6 lutego - 21 lutego jest szczytem świąt karnawałowych.

W tym czasie w ośrodku są:

 • Karnawał zakochanych 14 lutego, poświęcony św. Walentynce, którego mieszkańcy miasta uważają za swojego patrona;
 • Coroczny festiwal Lo Camentran, Carnival - Spring Carnival to najważniejszy zimowy występ tego kurortu.

22 lutego-10 kwietnia to normalny sezon. Na południowych stokach stoków w południe śnieg zaczyna się topić w marcu. Mimo to ośrodek i jego stoki są niskie do uprawiania narciarstwa w połowie wiosny.

Jak się tam dostać

Od lotniska Malpensa w Mediolanie odległość do kurortu Courmayeur - 220 km; z Turynu (Turyn) - 147 km.

Najlepszym sposobem, aby dostać się stamtąd do Courmayeur (i do wszystkich ośrodków w regionie Valle d'Aosta) jest wynajęcie samochodu na wszystkie dni pobytu. Kurorty tej małej prowincji są niedaleko od siebie, połączone jednym karnetem narciarskim, można skorzystać ze stoków narciarskich Chamonix, La Rosiere we Francji.

Samochód zapewni mobilność w samym mieście Courmayeur: hotele znajdują się daleko od wyciągów narciarskich, miejsca rozrywki są również rozproszone. Wynajem samochodu kosztuje 180-200 €. Możesz wypożyczyć samochód na auto.italy4.me. Jeśli rezerwujesz samochód przez Internet z przedpłatą, kiedy robisz to na lotnisku, potrzebujesz tej samej karty, za pomocą której dokonano przedpłaty.

W Courmayeur trasa A5 prowadzi przez Aostę do tunelu przez Mont Blanc i dalej do Francji. Transfer z Mediolanu i Turynu z lotnisk kosztuje odpowiednio około 180 i 200 euro, zalecamy zamówienie na kiwitaxi.ru

Patrzymy na aktualny rozkład jazdy pociągów i bilety kolejowe na oficjalnej stronie Trenitalii.

Szlaki, wyciągi, karnety narciarskie

W Courmayeur tylko 100 km przygotowanych trasale najlepszej jakości: są ciekawe i dobrze przygotowane. Bez względu na to, jak zostały złamane do końca dnia, rano stoki zachwycają oko narciarza zadbanym: gęste, zmarnowane stoki bez jednej skoczni obiecują wiele pozytywnych emocji. Courmayeur Resort Circuit: skiexpert.ru/lib/img/resort/1025/skimap.jpg

Teren narciarski podzielony jest na dwie części: południowo-wschodnią - dla przeciętnej i słabo przygotowanej publiczności oraz na północy, z przewagą czarnych i złożonych czerwonych tras.

W południowo-wschodniej części - Sherkui (Checrouit) - dostarczono z doliny dwa wyciągi Courmayeur i Dolonne. Pierwszy znajduje się w centrum miasta, więc są linie. Drugi znajduje się na obrzeżach, do którego prowadzi skibass, który kursuje co 40 minut. Mając samochód wygodnie jest skorzystać z windy Dolonne, jest do tego parking.

Niebieskie ślady

Dla początkujących narciarzy jest niewiele zjazdów, tylko 15 km; zaczynają się na szczycie Mo Shetif (MotChetif, 2343 m) i zejść w różnych kierunkach:

 • Shetif (Chetif),
 • Prato
 • Pra-Peyron (PraNeyron).

Czerwone tory

Przeważają w kurorcie, mają tylko 65 km i są przeznaczone do zaawansowanego treningu narciarzy o średnich umiejętnościach:

 • Internazionale - najpopularniejszy i najdłuższy ze wszystkich szlaków kurortowych ze strefy Lago Checrouit, schodzi do wyciągu narciarskiego Zerotta (spadek 700 m);
 • Stoki Lazey, Checrouit - również zaczynają się w strefie Lago Checrouit, mają mniej ludzi, więc do końca dnia nie są tak rozbici;
 • Ścieżka Youla schodzi z najwyższej strefy narciarskiej - GrestaYoula, 2624 m, gdzie niewiele osób wchodzi;
 • Dolonne to jedyna trasa zjazdowa do doliny bez windy, a jeśli samochód jest tam zaparkowany, wygodnie jest zakończyć jazdę na nartach.

Czarne tory

Te stoki - tylko 20 km - są skoncentrowane w północno-zachodniej strefie Val Veny. Słońce pojawia się tutaj pod koniec dnia, więc śnieg jest dobrze zachowany.

Tor „Champizion” Competizione z nagłą ścianą, a także równie wyrafinowane trasy Rosse Blanche, Des Eves, które przechodzą przez ciemny las iglasty, są, ze względu na swój poziom, ozdobą kurortu.

Doświadczeni narciarze twierdzą, że wszystkie stoki Courmayeur można rozwinąć w ciągu jednego dnia. Karnety narciarskie z pozwoleniem na jazdę na nartach w sąsiednich ośrodkach, a także dostęp do interesujących stoków w całym regionie Valle d'Aosta sprawią, że urlop narciarski w każdej kategorii będzie przyjemny.

Narciarstwo zjazdowe

Freeriderzy są najbardziej lojalnymi wielbicielami Courmayeur. Przyjeżdżając tu nie raz, znajdują odosobnione miejsca, w których trenują, korzystając z porad profesjonalnych przewodników. Bez prowadnic nie zaleca się wykonywania głównych zjazdów poza trasą:

 • Szczyt Gresta Youla - pole lodowe Statki - dolina Val Veny;
 • Peak Grestd'Arp, 2755 - Cold'Arp Pass, 2570 - Dolonne Valley;
 • Punta Hebronner, 3462 m - Val Verret Valley - o różnicy wysokości 2000 m;
 • Punta Hebronner - Valle Blanche (Biała Dolina) - legendarne zejście kurortu Courmayeur.

Oprócz porad i pomocy dla freeriderów przewodnicy stowarzyszenia przewodników Courmayeur prowadzą narciarstwo heli, rakiety śnieżne do Chamonix przez lodowe połacie Białej Doliny.

Windy

W sumie ośrodek obsługuje dwie gondole, 7 krzeseł i kolejek linowych oraz 11 wyciągów narciarskich. Z doliny do miejsc narciarskich turyści wspinają się z czterech stacji: Courmayeur i Dolonne, Entreves i Skyway Monte Bianco.

Najnowsza winda, zbudowana przy użyciu najnowszej technologii, dostarcza turystów do PuntaHebronner. Ten szczyt jest połączony ze szczytem kabiny panoramicznej Aguile du Midi (Aguile du Midi). Stamtąd można zjechać kolejką linową na francuski stok Mont Blanc - kurort Chamonix. Taki rejs powietrzny po alpejskich szczytach pozwala dziś stworzyć system wyciągów włoskich i francuskich kurortów. Wspinaczka z Courmayeur do Punta Hebronner kosztuje 40 €.

Karnety narciarskie

Ośrodek ma taki system karnetów narciarskich:

 1. Koszt subskrypcji zależy od sezonu. Jednodniowy karnet narciarski dla osoby dorosłej kosztuje 46 € w sezonie regularnym i 50 € w sezonie świątecznym;
 2. Specjalne stawki są przewidziane dla dzieci w wieku 8-14 lat, młodzieży w wieku 14-18 lat, osób starszych po 64 latach.
 3. Subskrypcja na 3-5 dni daje prawo do jazdy w dowolnym kurorcie Aosta przez 1 dzień;
 4. Subskrypcja na 6–11 dni umożliwia jazdę w innych ośrodkach przez 2 dni;
 5. Subskrypcja na 11-14 dni daje prawo do jazdy w kurortach doliny przez 3 dni;

Karnet narciarski „Courmayeur + Skyway Monte Bianco + Valle d'Aosta” umożliwia korzystanie z wyciągów narciarskich:

 • Courmayeur, w tym Skyway Monte Bianco;
 • La Thuile
 • Cervinia
 • Resorts Champoluc, Gressoney,
 • Resort Pila. Jednodniowy karnet narciarski tego typu kosztuje 46 €.
 • Karnet narciarski „Valle d'Aosta” na 6 dni - pozwala korzystać z wyciągów narciarskich w szwajcarskim kurorcie Verbier.
 • Karnet narciarski Mont Blanc Unlimited umożliwia korzystanie z wyciągów narciarskich w ośrodkach:
 • Courmayeur, w tym Skyway Monte Bianco;
 • Chamonix
 • Verbier
 • Megève (Megève). Ponadto jest uprawniony do zniżek na autobusy i pojazdy prywatne za przejazd tunelem przez Mont Blanc.
Klikając na zdjęcie, możesz pobrać wszystkie ceny w formacie PDF na karnet narciarski 2017 w kurorcie narciarskim Courmayeur we Włoszech

Aktualne informacje są dostępne na oficjalnej stronie internetowej ośrodka: www.courmayeur-montblanc.com.

Hotele

Mieszkanie w Courmayeur nie jest odbierane w pobliżu wyciągów narciarskich, które znajdują się na obrzeżach miasta. Centrum miasta w pobliżu dworca autobusowego, głównego placu, sieci sklepów i restauracji to najwygodniejsze miejsce zamieszkania. Ceny hoteli rosną w okresie świąt Bożego Narodzenia (24 grudnia - 10 stycznia) i karnawałów lutowych w dniach 6-21 lutego. Wybór hoteli w kurorcie jest szeroki: od pięciogwiazdkowych komfortowych pokoi po apartamenty z najskromniejszym zakresem usług.

5 gwiazdek

Grand Hotel Royal E Golf

Royal E Golf Grand Hotel położony jest w pobliżu centrum miasta; Oddalony od wyciągów narciarskich Courmazeur i Dolonne, zapewnia bezpłatny autobus wahadłowy. Jest centrum spa: basen odkryty, sauna do chromoterapii, łaźnia turecka. Restauracja serwuje klasyczne dania kuchni włoskiej.

4 gwiazdki

Cresta Et Duc Hotel

Hotel Cresta et Duc 4 * ma optymalną lokalizację: rzut kamieniem od Via Roma, w centrum wszystkich zajęć rekreacyjnych, zaledwie 200 metrów od wyciągu narciarskiego Courmayeur. Do dyspozycji gości jest centrum relaksacyjne, bufet rano i wieczory tematyczne w restauracji, amerykańskim barze. Ten hotel jest popularny wśród gości Courmayeur.

Gran Baita Hotel & Wellness

Gran Baita Hotel & Wellness znajduje się w centrum miasta i oferuje bezpłatną dostawę do wyciągu narciarskiego Dolonne. Pokoje posiadają balkony z widokiem na Mont Blanc. Dobre centrum odnowy biologicznej. Restauracja serwuje dania kuchni Valdostan.

3 gwiazdki

Hotel Walser

Popularny wśród turystów hotel Walser oferuje przestronne pokoje rodzinne. Jest centrum fitness, restauracja z urozmaiconym menu. Najbliższa kolejka linowa wynosi 400 m; sam hotel znajduje się w pobliżu dworca autobusowego.

Hotel Dolonne

Hotel Dolonne znajduje się na obrzeżach miasta w starym budynku z XVI wieku. Romantyczna lokalizacja i bliskość wyciągu Dolonne przyciągają tu wielu gości. Restauracja serwuje słynne dania kuchni lokalnej.

Apartamenty i B & B

B&B Residence Checrouit

Bed & Breakfast Residence Checrouit oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Pokoje hotelowe urządzone są w stylu angielskim, rano można zjeść smaczne śniadanie w kawiarni. Istnieje suszarka na sprzęt narciarski. Sam hotel znajduje się w centrum miasta: restauracje i sklepy są w zasięgu ręki. Odległość od wyciągu jest również niewielka - 250 m.

Residence Le Grand Chalet

Residence Le Grand Chalet - apartamenty, zapewniają klientom przytulne czyste pokoje z pościelą, kuchnię. Jest centrum odnowy biologicznej, z którego wszyscy mieszkańcy korzystają bezpłatnie; prywatny parking.

Hotele trzygwiazdkowe, hotele typu B&B, apartamenty wśród turystów są bardzo poszukiwane, są rezerwowane 1-2 miesiące przed podróżą.

Restauracje

Rest in Italian to rytualna kolacja z leniwą zmianą potraw, delektowanie się winami i cicha poufna rozmowa. Rosyjskojęzyczni turyści byli zaskoczeni, gdy zauważyli, że najlepiej rozmawiają z sercem z przyjaciółmi w atmosferze włoskich restauracji. W ośrodku dominują dania kuchni włoskiej i Valdostan. Według opinii turystów i naszych przyjaciół możesz spędzić udany wieczór w następujących restauracjach i barach:

 1. La piazzetta - Restauracja z bardzo przyjaznym gospodarzem i personelem sprzątającym. Ceny w menu są niższe niż w innych miejscach, dania są imponujące, jakość jest doskonała. Specjalności przygotowywane są z owoców morza.
  Adres: Via Roma, 13 / a, 11013 Courmayeur, Włochy.
 2. Bar amerykański - centrum kurortu après ski; narciarze dzielą się wrażeniami dnia; tutaj możesz zatańczyć przy dźwiękach muzyki na żywo. Jako przystawkę podaje się włoską tortillę piadina (prosciutto) z szynką prosciutto. Ważne wydarzenia sportowe są transmitowane na dużym monitorze.
  Adres: Via Roma 43
 3. W popularnym Pizzerias Du Tunnel niedrogi obiad dla 4-osobowej rodziny jest możliwy za 90 €, oto najbardziej magiczna pizza, niedrogi makaron i zawsze jest dużo ludzi. Turyści, którzy tu byli, polecają wszystkim przybyszom do odwiedzenia.
  Adres: Via Circonvallazione 80

W pobliżu wszystkich wyciągów narciarskich w Courmayeur znajdują się restauracje, kawiarnie i restauracje. Ceny w nich są o 4-5 € wyższe niż w dolinie. Restauracja Pavillon pojawiła się w kurorcie wraz z wyciągiem narciarskim Skyway Monte Bianco. Znajduje się na stacji pośredniej Chiecco. Bardzo popularny wśród turystów, pomimo cen powyżej średniej. Stół należy zarezerwować natychmiast po przyjeździe.

Courmayeur to ośrodek narciarski we Włoszech, który gwarantuje wysokiej jakości wypoczynek zimą i ujawnia urok życia w całej jego różnorodności.

Obejrzyj wideo: Mont Blanc - Courmayeur w HD (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dolina Aosty, Następny Artykuł

Giuseppe Garibaldi
Sławni Włosi i Włosi

Giuseppe Garibaldi

Giuseppe Garibaldi (Giuseppe Garibaldi) - narodowy bohater włoski, legendarna osobowość ruchu wyzwoleńczego Risorgimento (Risorgimento). Imię rewolucjonisty zamieniło się w symbol wolności i jedności. Włoski dowódca został nazwany bohaterem „dwóch światów”, wielu polityków cieszyło się jego sławą.
Czytaj Więcej
Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Sophia Loren - perła włoskiego kina
Sławni Włosi i Włosi

Sophia Loren - perła włoskiego kina

„Istnieje źródło młodości: to twój umysł, twój talent, kreatywność, którą wnosisz do swojego życia i życie ukochanej osoby. Kiedy nauczysz się pić z tego źródła, naprawdę zwyciężysz wiek”. - Sophia Loren Nadal piękna Sophia Loren, która niedawno wymieniła dziewiętnaście lat, wciąż cieszy oko fanów i wielbicieli.
Czytaj Więcej
Raphael Santi
Sławni Włosi i Włosi

Raphael Santi

Raffaello Santi (Raffaello Santi) - włoski artysta, mistrz grafiki i rozwiązań architektonicznych, przedstawiciel umbryjskiej szkoły malarstwa renesansu. Biografia Rafael Santi urodził się o trzeciej nad ranem w rodzinie artysty i dekoratora 6 kwietnia 1483 r. We włoskim mieście Urbino. Jest kulturalnym i historycznym centrum regionu Marche we wschodnich Włoszech.
Czytaj Więcej