Jak się tam dostać

Jak dostać się z lotniska Bergamo do centrum Mediolanu

Międzynarodowe lotnisko Bergamo Orio al Serio Caravaggio (Aeroporto di Bergamo-Orio al Serio) znajduje się 50 km od centrum Mediolanu.

Dojazd do Mediolanu z lotniska w Bergamo to najtańszy sposób podróży autobusem za 7 euro lub pociągiem, ale możesz także skorzystać z taksówki, która zabierze Cię natychmiast do hotelu. Czas podróży wyniesie około 45-50 minut. W artykule szczegółowo przeanalizujemy zalety i wady każdej opcji.

Z lotniska Moskwa Wnukowo do Bergamo loty dwa razy dziennie obsługiwane są przez tanie linie lotnicze www.pobeda.aero

Jak nawigować po przyjeździe

Na lotnisku w Bergamo nawigacja jest bardzo prosta. Przejść kontrolę paszportową, a następnie postępować zgodnie ze znakami odbioru bagażu w RITIRO BAGAGLI.

Sprawdź na pokładzie numer taśmy odbioru bagażu. W tym przykładzie pasażerowie lotu Pobeda DP 803 z Moskwy (Moskow) otrzymują bagaż na taśmie numer 5.

Po odebraniu bagażu przejdź do zjazdu USCITA.

Uwaga! Przed wyjazdem włoski celnik może Cię zatrzymać - nie martw się i uczciwie odpowiedz na jego pytania. Najprawdopodobniej określisz kwotę gotówki - zgodnie z prawem nie powinna ona przekraczać 10 000 euro. Kontrola odbywa się selektywnie.

Opuszczając strefę odbioru bagażu, zobaczysz kierowców czekających na klientów, którzy wcześniej zarezerwowali transfery, a także znaki dla taksówek i autobusów.

Autobusem

Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy wyjściu z lotniska.

Istnieje kilka firm transportujących do Dworca Centralnego w Mediolanie (Milano Centrale), możesz kupić bilet na miejscu bez żadnych problemów za 7 euro i jechać najbliższym autobusem - w odstępie 20-30 minut.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz wcześniej kupić bilet online za 6 euro na oficjalnej stronie przewoźnika terravision.eu

Zakładka plus 1 godzina do godziny przyjazdu. Jeśli lot nagle się opóźni lub przyleci wcześniej, bez problemu wsiądziesz do najbliższego autobusu, a dla zaoszczędzonego euro lepiej jest wypić prawdziwe włoskie espresso dla mojego zdrowia 🙂

Z głównego dworca kolejowego w Mediolanie można łatwo dojechać metrem lub tramwajem do hotelu za 1,5 euro.

Przydadzą się instrukcje:

  • Jak dostać się z Mediolanu do Rzymu
  • Jak dojechać z Mediolanu do Wenecji
  • Jak dojechać z Mediolanu do Turynu
  • Jak wybrać hotel w Mediolanie 4 gwiazdki
  • Mobilny Internet we Włoszech - jak zaoszczędzić pieniądze i być w kontakcie natychmiast po przyjeździe?

Pociągiem

Aby podróżować pociągiem, musisz najpierw dostać się na dworzec główny w Bergamo, skąd pociągi odjeżdżają do Mediolanu - ta opcja jest odpowiednia, jeśli chcesz zwiedzić główne zabytki miasta lub zatrzymać się tutaj na dzień lub dwa.

  • Radzę przeczytać: Gdzie się zatrzymać w Bergamo

Wysiądź z lotniska i zaraz po lewej stronie zobaczysz przystanek autobusowy numer 1.

Wyświetlacz pokaże czas odjazdu najbliższego autobusu do Bergamo.

Autobus powie, że jedzie do BERGAMO na główny dworzec kolejowy (STAZIONE F.S - CITTA ALTA).

Bilet za 3 euro można kupić w automacie lub w autobusie. Wybierz taryfę E. Monety euro lub karty kredytowe są akceptowane.

Główny dworzec kolejowy w Bergamo znajduje się 20 minut jazdy od hotelu. Poniższe zdjęcie pokazuje, jak wygląda przystanek.

Wysiadając z autobusu, zobaczysz budynek stacji.

Pociągi regionalne z Bergamo są wysyłane do Mediolanu i innych miast we Włoszech. Bilet do Mediolanu kosztuje 5,5 euro. Opcja z pociągiem do Mediolanu jest odpowiednia dla tych, którzy muszą na przykład natychmiast dostać się na stację Port Garibaldi (Milano Porta Garibaldi) lub na stacje Lambrate, Villapizzone.

Bilety można kupić w automacie, ale ponieważ często zwalniają, radzę kupić je w sklepie TABACCHI (na lewo od wejścia). Koszt jest taki sam, a oszczędność czasu od 5 do 15 minut.

Na tablicy stacji poszukaj numeru pociągu i toru (BIN).

Bilet jest kompostowany przed wejściem na platformę w specjalnej maszynie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie udało się zweryfikować biletu, wystarczy samemu wpisać datę wylotu, datę i godzinę na dole biletu.

Zdjęcie poniżej pokazuje pociąg regionalny Trenord do Mediolanu odjeżdżający ze stacji Bergamo.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się obok pierwszego przystanku autobusowego. Koszt podróży do Mediolanu jest naliczany według licznika, licz na kwotę od 80 do 110 euro. W takim przypadku zawsze polecam rezerwację transferu z góry za stałą cenę - pomoże to uniknąć niespodzianek i nieporozumień z taksówkarzami. Na stronie kiwitaxi.ru możesz zamówić przelew dla 3-4 osób za 87 euro. Zostaniesz dostarczony natychmiast do hotelu - jest to bardzo wygodne, jeśli nie chcesz korzystać z transportu publicznego.

Wynajem samochodu

Wynajmowany samochód możesz odebrać z wyprzedzeniem natychmiast po przyjeździe. Jeśli zarezerwujesz co najmniej miesiąc wcześniej, możesz łatwo znaleźć opcje za 15-20 euro dziennie. W rzeczywistości koszt samochodu będzie 2-3 razy większy. Radzę poczytać o cechach wynajmu samochodu we Włoszech na stronie auto.italy4.me - tam można również uzyskać bezpłatne porady na ten temat w komentarzach.

Wracając z Mediolanu do Bergamo

Autobusy z Mediolanu do Bergamo odjeżdżają z Piazza Luigi di Savoia w pobliżu głównego dworca kolejowego. Jeśli patrzysz na główne wejście, przystanek autobusowy znajduje się po prawej stronie budynku. Jeśli przyjeżdżasz metrem, po prostu kieruj się znakami na autobus z samolotem.

Wskaźniki są powielane co około 50 metrów. Zgubienie się jest niezwykle trudne.

Jeśli chodzi o zjazd z metra, Piazza Luigi di Savoia będzie również po prawej stronie.

Na placu zobaczysz tymczasowe stojaki do sprzedaży biletów autobusowych na wszystkie lotniska w Mediolanie - możesz kupić u nich za 7 euro lub iść prosto na parking i kupić bilet od kierowcy.

Każdy autobus mówi, na które lotnisko odjeżdża. Jesteśmy zainteresowani bezpośrednim autobusem z Mediolanu na lotnisko (DIRECT AIRPORT BERGAMO).

Autobusy Terravision zwykle są na pierwszym miejscu. Dla tych, którzy zarezerwowali online koszt 6 euro, reszta faktycznie płaci 7.

Wygląda jak bilet elektroniczny z Mediolanu Bergamo, kupiony z wyprzedzeniem:

Nie musisz drukować biletu, możesz go pokazać z telefonu lub tabletu. Jeśli się spóźnisz, bilety zakupione przez Internet są ważne na następujące loty tego samego dnia - bardzo wygodne.

Jeśli bilety na następny lot zostały już wykupione, skorzystaj z autobusów innych przewoźników - są nieco prostsze, ale koszt to te same 7 euro. Autobusy odjeżdżają z Mediolanu co 15-20 minut.

Jeśli chcesz zobaczyć miasto Bergamo, kup bilet na pociąg regionalny, który odjeżdża z Milano Centrale.

W marcu 2019 r. Nakręciłem dla Ciebie specjalną instrukcję wideo, obejrzyj ją na naszym kanale YouTube:

Tablica wyników online

  • Oficjalna strona lotniska: www.milanbergamoairport.it - ​​dostępny w języku angielskim i włoskim.

Harmonogram przylotów i odlotów lotniska Orio Al Serio można śledzić za pomocą internetowej tablicy wyników.

Jestem pewien, że teraz możesz łatwo dostać się z Bergamo do Mediolanu. Jeśli potrzebujesz porady lub porady, możesz zadawać pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Lotnisko w Bergamo - praktyczne porady (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej