Rzym

James Bond w Rzymie: gdzie kręcono sceny z filmu Spectrum?

W lutym 2015 r. Rzymianie oglądali Daniela Craiga i ekipę nowego filmu o Jamesie Bondzie, aw październiku odbyła się światowa premiera. W rezultacie rzymska część filmu zajmuje ponad 20 minut. Wszystkim miłośnikom Rzymu i Bonda podążamy szlakiem SPECTRA.

James Bond wjeżdża do Rzymu na Aston Martin DB10 wzdłuż Via di S. Pancrazio, przejeżdża przez Hotel del Gianicolo (po prawej) i Villa Pamphili (po lewej).

To tutaj zaczynają się granice starożytnego muru Aureliana. Jeśli skręcimy w lewo, znajdziemy się na tarasie widokowym Piazza Garibaldi, ale kamera nadal leci w kierunku Largo di Porta San Pancrazio i

Fontanna Aqua Paolo (na dole po prawej na zdjęciu). Nawiasem mówiąc, to tutaj „zapiera dech w piersiach”, a serce turysty zatrzymuje się na początku nagrodzonego Oscarem filmu „Wielka piękność” w reżyserii Paolo Sorrentino. W panoramie widzimy Ołtarz Ojczyzny na Piazza Venezia. James w każdym razie schodzi do dzielnicy Trastevere i najprawdopodobniej omijając Porta Porteze, zbliża się do Circus Maximus - wszystko to pozostaje za kulisami.

Polecam zwiedzanie wycieczek w Rzymie:

Ponieważ już w następnej klatce Aston Martin biegnie od strony Wielkiego Cyrku w pętli obok Łuku Konstantyna i Koloseum ...

Po jakimś czasie James jest już w strefie EUR w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przebudowanym na filmowanie pod cmentarzem.

Po spaniu z Moniką Bellucci (wcześniej uratowała jej życie, ale zabiła męża, który został pochowany) w willi www.villadifiorano.it, która jest obecnie używana na przyjęcia i wesela we Włoszech, James jedzie wzdłuż Lungotevere wzdłuż Tybru.

Ten widok nie jest znany mi i moim kolegom, musiałem nawet zainstalować Google Earth. Na lewo od Bazyliki Świętego Piotra mamy wzgórze Gianicolo. Nie ma tak dużych pałaców. Jest szpital i pięciogwiazdkowy hotel Gran Melia Rome, co oznacza, że ​​miejsce spotkania tajnej organizacji SPECTR zakończono przy użyciu grafiki komputerowej.

Rezydencja SPECTRA została sfotografowana w Anglii - to Pałac Blenheim (Blenheim), rodzinna posiadłość książąt Marlborough, jeden z największych zespołów pałacowo-parkowych w Anglii. Znajduje się na obrzeżach Woodstock w hrabstwie Oxfordshire. Kogo to obchodzi, oto oficjalna strona pałacu.

Potem James odchodzi w pościg i ponownie w kadrze widzimy kawałek mojej ulubionej fontanny Aqua Paolo. Co więcej, agent 007 jedzie w kierunku przeciwnym do Watykanu, co potwierdza kopułę w ramce, która znowu nie jest widoczna z tego miejsca (są drzewa), ale Watykan w tym kierunku (przeciwnie do ruchu) jest w porządku.

W Rzymie jest wiele takich jednostronnych ulic, ale sam moment jest ciekawy - powolna łódź Fiata 500 odpływa po prawej stronie, więc dziadek jechał na nadjeżdżającym pasie (zwróć uwagę na znak) na ulicy jednokierunkowej - och tak, to Rzym, to Włochy, nic dziwnego, potwierdzam, jak to zrobić lokalny mieszkaniec.

Po kilku minutach oszałamiającego pościgu chłopcy wyskakują na Via Conciliazione i znów pędzą do Bazyliki Świętego Piotra. Ta ulica jest znana każdemu turystowi. Ci, którzy chcą ujrzeć ją jako opuszczoną, są zaproszeni na wycieczki o świcie do Watykanu i magii nocnego Rzymu.

Po serii zawrotnych zakrętów skutecznie schodzimy po schodach do nasypu Tybru.

W tej ramie, po 500 metrach, most Ponte Sisto (drugi w ramie) jest już widoczny. Zgadłeś, że wyścig jest po stronie Trastevere (dystrykt).

We wskazanym przedziale nie ma uprzedzeń, sztuczka została zastrzelona w innej części nasypu. Ten moment jest bardzo spektakularny.

A finał Jamesa Aston Martina tonie na kładce Ponte Sisto.

James jest fajny, wylądował na spadochronie obok przystanku autobusowego na Via Lungotevere, przechodzi obok Ponte Sisto (po lewej) wzdłuż nadjeżdżającej i oczywiście jednokierunkowej drogi.To, jak samochód wjechał i zaparkował po prawej stronie ramy, jest tajemnicą - w Rzymie na drogach nie ma takiego chaosu, chociaż się zdarza.

Pełny film pościgowy:

Oczywiście, jak w każdym filmie w SPECTRA z agentem 007 w Rzymie, występują niespójności, a bardziej skrupulatny widz, zwłaszcza mieszkający w Wiecznym Mieście, z pewnością znajdzie o wiele więcej niuansów. Niemniej jednak, dla mnie osobiście, film pokazuje moje ulubione miejsca (Gianicolo, Trastevere, Watykan), niesamowitą pogoń za Tybrem i ukochany most Ponte Sisto - tylko w tym celu możesz wielokrotnie przeglądać bondian.

Obejrzyj wideo: Spectre - pościgi na ulicach Rzymu (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej