Rzym

Gdzie jest centrum Rzymu - jak wybrać odpowiedni hotel?

Historyczne centrum Rzymu i geograficzne to zupełnie inne miejsca. Rzym to ogromna metropolia, największe miasto we Włoszech, z populacją około 4 milionów ludzi. Ponieważ w Rzymie dominuje 5-6 kondygnacyjnych budynków, obszar miasta jest ogromny. Obwodnica ma średnicę około 20 km, a dzięki wielu wąskim uliczkom i spokojnym Włochom panuje w nas transport i codzienny chaos.

Warto się martwić, jeśli nie przeczytałeś tego artykułu, ale już czytasz, wtedy wszystko będzie dobrze.

Straty czasu w Rzymie na podróże są ogromne, dlatego bardzo ważne jest, aby od razu wybrać odpowiedni hotel strategiczny, aby cieszyć się i zakochać w Wiecznym Mieście, chodzić tylko pieszo, a nie marnować czasu, pieniędzy, nerwów w taksówkach i transporcie publicznym.

Jeśli czytasz ten artykuł do końca, jesteś sprytny i uczysz się na błędach innych, to wrócisz do Rzymu jeszcze wiele razy.

Przed każdą podróżą ważne jest, aby każdy podróżnik przestudiował mapę miasta, aby po opuszczeniu hotelu nie znalazł się z tyłu miasta. Mapy Google pokazują geograficzne centrum miasta w pobliżu naszej „ukochanej” stacji Termini, ale nie pokrywa się z historycznym centrum.

Zdefiniuj historyczne centrum

Na poniższej mapie przedstawiłem główne atrakcje, które od razu przychodzą mi do głowy. Jestem pewien, że nawet jeśli nigdy nie byłeś w Rzymie, słyszałeś o nich na lekcjach historii lub w filmach - Koloseum, Panteon, Watykan, Fontanna di Trevi, Forum Romanum, Schody Hiszpańskie i tak dalej ...

Nie trzeba być doskonałym studentem geometrii, aby zauważyć, że największe skupienie atrakcji znajduje się wokół Panteonu.

Watykan, według standardów starożytnego Rzymu, jest obrzeżami, podwórkami. Dlatego zwroty „Mieszkaliśmy w Koloseum” lub „obok Watykanu” mogą zabrzmieć fajnie, gdy opowiadasz historie znajomym, ale ludzie, którzy znają miasto, będą grzecznie się uśmiechać.

Tak, to oczywiście lepsze niż wynajęcie hotelu gdzieś w ostatnim metrze, do którego można dojechać kolejnymi 20 minutami autobusem, który kursuje raz na godzinę.

Mówiąc o metrze. Najbliższe stacje do historycznego centrum miasta to Barberini (10 minut spacerem do Fontanny di Trevi), Spagna (Schody Hiszpańskie), Colloseo (Koloseum) i Ottaviano (Muzea Watykańskie). Wewnątrz najciekawszej części miasta, która jest ogromna - nie ma metra.

  • Radzę przeczytać o: metro w rzymie

Jeśli spojrzysz na Rzym z lotu ptaka, zobaczysz, że na przykład dzielnica Prati (w górę i na lewo od Watykanu) ma prawie równolegle prostopadłą konstrukcję, podobnie jak w Nowym Jorku. Prati, przetłumaczone z włoskich „łąk”, zaczęto aktywnie budować dopiero w 1870 roku - jest to stosunkowo nowoczesny Rzym.

Interesuje nas obszar zaznaczony na biało na zdjęciu, ponieważ to tutaj wąskie uliczki są tak ukochane przez wszystkich, że nie ma „prostopadłości”, ciekawe miejsca i zabytki co 10 kroków - buzz!

Po osiedleniu się w tym historycznym centrum dotrzesz do większości głównych atrakcji w 10-30 minut i spędzisz wakacje tak efektywnie, jak to możliwe.

Według linku odfiltrowałem dla ciebie najlepsze hotele w historycznym centrum według szacunków turystycznych. Radzę również zapoznać się z artykułami z sekcji hoteli w Rzymie.

Jak wybrać hotel na własną rękę?

Najważniejszym dla ciebie wnioskiem jest to, że centrum Rzymu to Panteon. Wybierając hotel sam, po prostu porównaj odległość od swojego adresu do Panteonu. Podkreślmy trzy poziomy oddalenia:

  1. Idealna lokalizacja, do Panteonu około kilometra, pieszo nie więcej niż 20 minut. W takim przypadku, aby zobaczyć główne atrakcje, wcale nie musisz korzystać z transportu publicznego. Maksymalnie 1-2 razy weźmiesz taksówkę za 10-15 euro, aby wrócić do hotelu, jeśli idziesz i zmęczysz się.
  2. Z hotelu do Panteonu jechać autobusem lub tramwajem od 25 do 45 minut - mniej więcej normalnie, pod warunkiem, że nie mieszkasz z Termini.
  3. Czas podróży, biorąc pod uwagę podróż autobusem lub metrem, to ponad godzina - to absolutna katastrofa. Transport w Rzymie jest daleki od ideału, ale nawet okropny. Plus regularne tradycyjne strajki, możliwa dezorientacja w Wiecznym Mieście, spóźnienie, wydarzenia, których nie można przewidzieć ani nawet sobie wyobrazić - wszystko to zwiększy szanse na niezakochanie się w najpiękniejszym mieście na świecie. Przygotuj się na 2 do 4 godzin dziennie. Marzysz o takim Rzymie?
Drugi poziom oddalenia jest dobrym kompromisem między kosztami utrzymania a odległością od centrum.

Spójrzmy na konkretne przykłady.

Patrzymy na adres hotelu HT6 Hotel Roma: Via del Tempio 6

Przejdź do Google Maps www.google.com/maps/

Naciśnij OKREŚL TRASĘ i wprowadź adres swojego hotelu. Google natychmiast pokaże Ci na mapie wszystkie opcje dojazdu. Widzimy, że przejście do Panteonu to tylko 800 metrów, a dzielnica Trastevere zaczyna się po drugiej stronie rzeki. Wszystkie bary i restauracje w Trastevere są skoncentrowane w blokach wzdłuż rzeki.

Wniosek: dobra lokalizacja pierwszego poziomu, jeśli budżet pozwala i jest zadowolony z recenzji, rezerwujemy.

Weź adres drugiego B & B Hotel Roma Trastevere: Viale di Trastevere 249 / D

Patrzymy na mapę i widzimy, że idziemy 37 minut do Panteonu, ale po drodze masz strefę Trastevere z restauracjami. W centrum są również autobusy H (do Termini), 170, 781 i tramwaj N8. Tramwaje w Rzymie kursują mniej lub bardziej zgodnie z harmonogramem.

Podsumowując: B&B Hotel Roma Trastevere ma doskonałą lokalizację na drugim poziomie i dobre recenzje - idealne. Dodam od siebie, że stacja Roma Trastevere znajduje się 5 minut spacerem i można do niej dojechać z Fiumicino za jedyne 8 euro pociągiem regionalnym. Kiedyś sam zatrzymałem się w hotelu i kilka razy poleciłem go znajomym.

Biorąc pod uwagę cenę pokoju w wysokości około 70-90 euro dziennie (w zależności od konkretnych dat), ten hotel jest idealnym kompromisem między jakością, ceną i lokalizacją. Obszar nie jest już turystyczny, co oznacza, że ​​masz znacznie większą szansę na smaczne i wysokiej jakości jedzenie.

Trzymaj moje ulubione bary, restauracje w pobliżu:

  • La Tavernaccia to rzymska restauracja dla mieszkańców, radzę przyjechać tutaj na lunch w godzinach 12: 45-14: 00.
  • Pizzeria Pepito's - regularnie odwiedzam tutaj przyjaciół, ascetyczny design i jedną z najlepszych pizzerii.
  • Luppolo Station Roma - piwo rzemieślnicze ze znakomitymi burgerami tuż przed hotelem, napisało o tym w artykule o moich ulubionych piwnicach.
  • Bar Baffo Caffè Vergnano - bar w pobliżu dworca kolejowego z doskonałą kawą i ciastkami
  • Gelateria „Cucurucho” - pyszne Gelateria.

Wszystkie te obiekty znajdują się maksymalnie 5 minut spacerem od hotelu, aw niedziele pchli targ Porta Portezes znajduje się w pobliżu.

Zarezerwuj hotel na co najmniej 3-6 miesięcy jak najbliżej historycznego centrum, aby w ogóle nie korzystać z transportu publicznego, zaoszczędzić czas, nerwy i cieszyć się miastem od pierwszych minut. Na poniższej mapie przedstawiłem główne atrakcje.

Jestem pewien, że teraz nie będziesz mieć problemów z rezerwacją hotelu z dobrą lokalizacją w Rzymie. Jeśli potrzebujesz porady, chętnie odpowiem na twoje pytania w komentarzach lub w specjalnym temacie VKONTACT.

Obejrzyj wideo: Jak wybierać sędziów konstytucyjnych? - dr Anna Chmielarz-Grochal i dr Jarosław Sułkowski (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej