Niemcy

Zamek Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein powinien być jedną z pierwszych atrakcji na liście do odwiedzenia w Bawarii. To eleganckie, podobne do łabędzi piękne stworzenie jest wymysłem wyobraźni i marzeń Ludwika II Bawarskiego, „króla wróżek”.

Zamek Neuschwanstein

Bawarski zamek Neuschwanstein (Schloß Neuschwanstein) - położony w pobliżu miasta Füssen w Niemczech. Jego budowę rozpoczęto za panowania Ludwika II Bawarii i ukończono w 1891 r. Zamek jest prawdziwym dziełem sztuki architektonicznej. Jest piękny przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Tysiące ciekawych turystów przybywa tu każdego roku, aby zobaczyć zamek i zrobić niezapomniane zdjęcia.

Ludwik Bawarski spędził dzieciństwo i młodość w murach zamku Hoeschwangau, zbudowanego przez jego ojca, Maksymiliana II z Bawarii. Kiedy chłopiec miał 18 lat, jego ojciec zmarł nagle. A jednak „raczkująca laska” została królem.

Po nieudanym doświadczeniu rządu, a także po upokarzającej porażce w wojnie z Prusami, młody król w końcu traci władzę władcy i zamyka się. Zaczyna budowę własnego zamku, aby ukryć się przed surową rzeczywistością.

Jesteśmy blisko zamku

Budowa zamku Neuschwanstein rozpoczęła się w 1869 roku na miejscu dwóch fortec: przedniego i tylnego Schwangau. Król Ludwig II nakazał wysadzić skałę. W rezultacie płaskowyż zatonął 8 m i pojawiło się miejsce dla „bajkowego pałacu”. Budowę powierzono dworskiemu architektowi Eduardowi Riedelowi. A monachijski mistrz Christian Jank wcielił swoje plany w formy artystyczne.

Dziedziniec

Budowa zamku przebiegała jednak powoli. Trudno sobie wyobrazić, z jakimi problemami trzeba było się wtedy zmierzyć i ile materiału budowlanego wymagało. Sam producent cementu, Jacob Lang z Schongau, dostarczył co najmniej 450 ton cementu w 1872 roku, a firma Unhoch dostarczyła na plac budowy w tym samym roku 1845 hektolitrów wapna.

Gabinet

Ludwig II poświęcił coraz więcej czasu na budowę, a mniej na tablicę. W wyniku tego projekt zamku był wielokrotnie zmieniany, sala tronowa została przebudowana i dodano inne dodatkowe pokoje. Sala tronowa Neuschwanstein przypomina salę w Zamku Graala z opery Parsifal i jest najbardziej imponującą salą wewnętrzną. W nim król chciał śpiewać miłosierdzie Boże. W 1883 r. Ukończono budowę pałacu. Zakończono także wykończenie 1., 2., 4. i 5. piętra. Wiosną 1884 r. Król mógł już mieszkać w swoich komnatach na 4 piętrze.

Sypialnia

Ale w 1886 r. Rząd Bawarii postanowił pozbyć się ekscentrycznego monarchy, a tym samym ogromnych kosztów budowy zamku. Henryk II został uznany za psychicznie nienormalnego i zabrany do małego zamku Berg. Wkrótce ciało Ludwiga znaleziono w jednej z lokalnych rzek. Umarł w dziwnych okolicznościach.

Widok na zamek w zimie

Dziś turyści mogą cieszyć się pięknem i niezwykłym wnętrzem zamku. Widok Neuschwanstein był kiedyś zafascynowany Czajkowskim - i właśnie tutaj, jak sądzą niektórzy historycy, wpadł na pomysł baletu Jezioro Łabędzie.

Jak dostać się do Neuschwanstein?

Jak dostać się do Neuschwanstein?

W Monachium, na dworcu kolejowym, kupujesz bilet bawarski (bilet Bayern), na przykład dla 2 osób za 27 €. Dziecko jest bezpłatne. Bilet jest ważny od 9:00 do 3:00.

Wsiądź do pociągu do Füssen. Ze stacji Füssen autobusy kursują do Neuschwanstein, przy drodze przez wieś Schwangau (bezpłatny bilet na bawarską podróż).

Jednak na sam zamek zamyka się płatny autobus, ale lepiej jest iść pieszo.

Jak wcześniej kupić bilety

Aby nie stać w kolejce i zdecydowanie wybrać się na wycieczkę do zamku, pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji biletów przez Internet.

Co obejmuje bilet VIP bez kolejki?

  • Autobus z Füssen do Zamek
  • Shuttle bus do mostu Marienbrücke
  • Doświadczony angielski przewodnik, który zabierze Cię do zamku, na most Marienbruck i opowie o Bawarii, życiu Ludwiga II i zamku Neuschwanstein
  • Zawiera bilet wstępu poza kolejnością.

Kup na tej stronie:

Kup bilet →

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: WESZLIŚMY NA ZAMEK DISNEYA!!! - VAN LIFE VLOG #61 - NIEMCY (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Corniglia - mały raj włoskich winiarzy
Liguria

Corniglia - mały raj włoskich winiarzy

Corniglia to najmniejsze miasto w Parku Narodowym Cinque Terre. Różni się od reszty miast Pyatiemelye tym, że nie znajduje się na samym brzegu Morza Liguryjskiego, ale na wysokości około 100 metrów nad jego poziomem. Dlatego nie będzie można dostać się do niego drogą morską - tylko lądowymi środkami transportu.
Czytaj Więcej
Portovenere - raj we Włoszech
Liguria

Portovenere - raj we Włoszech

Porto Venere to małe miasteczko we Włoszech, obok Parku Narodowego Cinque Terre. Imię, które dosłownie znaczy „Port Wenus” (lub „Schronienie Wenus”), otrzymał na cześć rzymskiej bogini miłości, której świątynię wzniesiono tutaj w starożytności. Miasto łączy trzy małe wioski: Portovenere, Fezzano i Le Grazie - oraz trzy wyspy: Tino (Tino), Tinetto (Tinetto) i Palmaria (Palmaria).
Czytaj Więcej
Monterosso - wspaniałe Włochy z naszych snów
Liguria

Monterosso - wspaniałe Włochy z naszych snów

Monterosso (Monterosso al Mare, Monterosso al Mare) - największe miasto włoskiego Parku Narodowego Cinque Terre (Cinque Terre). Oto największa piaszczysta plaża w „Pięciu Ziemiach”, gigantyczny posąg Neptuna, symbol Monterosso - wieża Aurora, dzieląca miasto na stare i nowoczesne dzielnice oraz wiele innych ciekawych zabytków.
Czytaj Więcej
Manarola - starożytne i wspaniałe Włochy
Liguria

Manarola - starożytne i wspaniałe Włochy

Manarola jest najstarszym z pięciu małych miast Parku Narodowego Cinque Terre, który obejmuje również miasta Riomaggiore, Vernazza, Corniglia i Monterosso. Jasne, kolorowe budynki Manaroli przyciągają uwagę turystów, a między nowoczesnymi budynkami na ulicach miasta zachowały się starożytne budowle architektoniczne, których wiek miał ponad pięćset lat.
Czytaj Więcej