Lombardia

Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como

W prowincji Como, nad jeziorem o tej samej nazwie, znajduje się światowa stolica ozdób choinkowych - miasto Bellagio. Tutaj powstają najpiękniejsze bombki choinkowe na świecie; można je kupić przez cały rok.

Kiedy katolickie Święta Bożego Narodzenia zaczynają się we Włoszech (24-25 grudnia), dom po domu, rodzina po rodzinie, wszyscy zaczynają dekorować własne drzewa noworoczne, symbol tego magicznego święta. I oczywiście każdy chce ozdobić swoją choinkę tak jaśniej i bogatej, jak to możliwe, i wielu używa do tego różnych oryginalnych zabawek sprzedawanych na jarmarkach świątecznych. Dla miłośników unikatowych rzeczy stworzonych ręcznie przez rzemieślników z niezwykłych materiałów jest bezpośrednia droga do słynnej wioski Bellagio w prowincji Como.

Zobacz hotele w Bellagio

W końcu zachowały się tam starożytne tradycje produkcji dmuchanego szkła, z których wykonane są wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne.

Początki tradycji

W porównaniu z innymi krajami europejskimi tradycja dekorowania choinki we Włoszech nadeszła dość późno: w krajach katolickich głównym symbolem Bożego Narodzenia była zawsze szopka (przedstawiająca scenę narodzin Chrystusa), a w protestanckich zaczęły dekorować choinkę tuż po drugiej wojnie światowej. Rynek ozdób choinkowych przybył do Włoch w latach 40. wraz z niemieckim przedsiębiorcą Karlem Beckerem, który przeprowadził się do tego kraju ze swoją firmą Floryda. Karl zajmował się produkcją sztucznych jodeł, a jednocześnie nawiązał owocną współpracę z zakładami dmuchania szkła, które znajdowały się w tym czasie w głębokim kryzysie, i dlatego łatwo zrezygnował z produkcji szkła do kuchni i butelek na rzecz szklanych ozdób choinkowych. Sukces nie był długi, a już w latach 50. znaczna część produkcji została wyeksportowana do Ameryki. Z czasem firma rozszerzyła i zwiększyła różnorodność produkowanej biżuterii. Do tej pory każdego roku, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia od września do listopada, mieszkańcy Bellagio niestrudzenie pracują nad stworzeniem najpiękniejszych ozdób choinkowych na świecie.

Cechy produkcji zabawek świątecznych

Proces produkcyjny obejmuje, oprócz inspiracji i wyobraźni artysty, zastosowanie technologii „dmuchanego szkła”. Oznacza to, że mistrz najpierw ogrzewa szkło do plastikowego stanu „półpłynnego”, a następnie za pomocą specjalnej rurki, a jego płuca napełniają go, nadając mu pożądany kształt. Wszystkie puste pola są posrebrzane zgodnie ze starożytną technologią weneckich luster, po czym są ręcznie nakładane na wizerunki ostrokrzewu, świec, choinek, komet, dzwonów, a także postaci z bajek lub postaci filmowych. Na przykład Peter Pan i Pluto cieszyli się dużą popularnością w latach 50., a Charlie Brown, The Beatles i Różowa Pantera w latach 60.

Odwiedzając Bellagio, warto nie tylko cieszyć się historycznymi i przyrodniczymi pięknościami, ale także zanurzyć się w atmosferze i tradycjach przeszłości: dziedzictwo historyczne i artystyczne można docenić w Wieży Sztuki (www.torredelleartibellagio.com) w Salita Plinio 21. Mianowicie tutaj prosty świat otwiera świat piękna w dowolnej formie: regularnie organizowane są różne interesujące wystawy, pokazy, konkursy, spotkania itp. Na przykład od 21 grudnia do 6 stycznia odbywa się charakterystyczna wystawa świąteczna „Kreatywność Bellagio: Wystawa choinek”.

Sprawdź dostępność hoteli Bellagio na Boże Narodzenie

Gdzie są sprzedawane najlepsze na świecie zabawki świąteczne?

La Sava - Jeden z najbardziej udanych warsztatów plastycznych w Bellagio.

Został założony w 1973 roku przez Signora Brambillę i jego córkę Annalisę, a od 40 lat produkują wykwintne i niesamowite wyroby szklane dla najbardziej wymagających klientów. Chwała warsztatu nie ogranicza się do granic państwowych, nawet przekroczyła ocean: w Ameryce rocznie sprzedaje się od 300 do 400 tysięcy sztuk markowych produktów.

Podczas spaceru po mieście zachwyci Cię spektakularna prezentacja I VETRI DI BELLAGIO „Bellagio Glass Products” - sklepu sprzedającego rękodzieło lokalnych artystów, w tym biżuterię ze szkła. Sklep znajduje się pod adresem: Via Garibaldi, 41/60, Bellagio, Como

Popularne Wiadomości

Kategoria Lombardia, Następny Artykuł

Jak dostać się z Florencji do Werony
Jak się tam dostać

Jak dostać się z Florencji do Werony

Miasta Florencja i Werona są połączone włoskimi kolejami dużych prędkości, więc podróż pociągiem jest najszybszą, najtańszą i najwygodniejszą opcją. Odległość z Florencji do Werony wynosi 230 kilometrów. Czas podróży pociągiem to tylko 1 godzina 30 minut, a jeśli chcesz, możesz łatwo podróżować z jednego miasta do drugiego na jeden dzień.
Czytaj Więcej
Jak dojechać z Mediolanu do Pizy
Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Pizy

Odległość między Pizą (Piza) a Mediolanem (Mediolan) wynosi 288 kilometrów. Z Mediolanu do Pizy można dojechać samochodem w 4 godziny. Podróż transportem publicznym, autobusem lub pociągiem zajmie od 3,5 do 5 godzin. Rozważmy bardziej szczegółowo zalety każdej metody. Pociągiem Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dostania się z Mediolanu do Pizy jest skorzystanie z pociągu dużych prędkości do Florencji (czas podróży: 1 godzina 50 minut), a stamtąd pociągiem i za godzinę.
Czytaj Więcej