Regiony Włoch

Wszystkie lotniska na Sardynii

W czasach starożytnych mieszkańcy Sardynii porównywali rodzimą wyspę z odciskiem podeszew sandałów samego Apollina, przyjmując chrześcijaństwo - z pierwszym śladem Boga po tym, jak postanowił spojrzeć na świat, który stworzył. Takie skojarzenia mogą jednak kojarzyć się nie tylko z sardami patriotami i drobiazgowymi geografami, ale także z tymi wszystkimi, którzy przynajmniej raz mogli zobaczyć wyspę z iluminatora liniowca lądującego na jednym z lotnisk. A jakie w rzeczywistości są same lotniska na Sardynii i ile ich naprawdę jest?

Dziś, oprócz wielu prywatnych lotnisk wewnętrznych, znane są około 3 międzynarodowe - Costa Smeralda w Olbii, Elmas w Cagliari i Fertilia w Alghero, jeden lokalny - Arbatax w Tortoli i jeden wojskowy - nazwany na cześć Giovanniego Fariny w Decimomanna.

Nie tak dawno temu, z powodu ogromnych długów, zlikwidowano kolejne lotnisko cywilne - Fenozu w Oristano. Jego dalsze losy są wciąż nieznane, chociaż strategiczny plan rozwoju nie został jeszcze anulowany.

Z oczywistych względów lotnisko wojskowe raczej nie będzie interesujące. Dlatego w tym przeglądzie będziemy mówić tylko o lotniskach, które do dziś obsługują loty międzynarodowe i lokalne.

Lotnisko Costa Smeralda w Olbii

Costa Smeralda przetłumaczone z języka włoskiego oznacza „Szmaragdowe Wybrzeże”. Właśnie to widział książę Karim Aga Khan IV w północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii w 1961 roku. Już w 1962 r. Z jego inicjatywy powstało międzynarodowe konsorcjum, którego celem była realizacja projektu rozwoju elitarnej turystyki na wyspie.

Kluczem do ambitnych planów księcia była budowa lotniska w Olbii, która stała się siedzibą firmy Meridiana Fly, założonej przez Jego Wysokość.

Dzisiaj Lotnisko na Sardynii Costa Smeralda w Olbii (kod międzynarodowy - OLB) obsługuje jedno z najmodniejszych śródziemnomorskich kurortów - Porto Cervo i Porto Rotondo. Jednak biorąc pod uwagę, że co najmniej 2 miliony pasażerów przejeżdża przez jego terminal w ciągu roku, łatwo zgadnąć: nie tylko oligarchowie przybywają na północno-wschodnie wybrzeże wyspy.

Lotnisko Olbia obsługuje najmodniejsze kurorty nad Morzem Śródziemnym

To lotnisko jest wygodne dla tych, którzy chcą odpocząć w północno-zachodniej części wyspy aż do Costa Paradiso i na wschodzie, w tym Budoni, a nawet plaże Costa Orientale. Aby podziwiać piękne krajobrazy i pejzaże morskie, turyści, którzy polecieli na Costa Smeralda, udają się na północ do Santa Teresa di Gallura. Dla duchowego jedzenia i górskich krajobrazów - w prowincji Nuoro.

A w samej Olbii, gdzie niedawno przeprowadzono gruntowną renowację historycznego centrum, jest coś do zobaczenia i do odwiedzenia. Na przykład Narodowe Muzeum Archeologiczne i największe na Sardynii, Park Fausto Noche.

Lotnisko znajduje się zaledwie 5 km na południe od centrum miasta. Odbiera i wysyła regularne i czarterowe loty z prawie wszystkich głównych miast europejskich.

Możesz zapoznać się z rozkładem lotów, a także znaleźć tanie loty tutaj. Możesz zamówić taksówkę z lotniska do hotelu na Sardynii online pod tym linkiem. Szczegóły dotyczące usługi znajdują się w artykule Taxi we Włoszech: jak zamówić online bezpośrednio na lotnisko.

Lotnisko Elmas w Cagliari

Lotnisko w stolicy Sardynii, Cagliari (kod międzynarodowy - CAG), pochodzi z 1937 roku. Znajduje się 7 km od centrum miasta, w gminie Elmas. W 2003 r. Nabył nowoczesny 3-poziomowy terminal z wieloma sklepami i panoramiczną restauracją, co jest ważne dla turystów oczekujących na lot. Obecnie pod względem ruchu pasażerskiego wyprzedza wszystkie pozostałe lotniska na Sardynii łącznie.

Na lotnisku Cagliari znajduje się wiele sklepów i restauracja z panoramicznym widokiem.

Podróż samolotem do Cagliari jest dogodna dla osób, które chcą odpocząć na południu Sardynii, w kurortach Pula, Kia, Forte Village, skosztować najlepszych win na wyspie w Porto Pino, leżeć na plażach w okolicy Bugerru, zobaczyć zabytki Oristano i podziwiać wydmy Arbus. I oczywiście pierwsza pozycja w programie kulturalno-rozrywkowym turystów - samo Cagliari - starożytna i nowa stolica Sardynii.

Lotnisko na Sardynii w Elmas Obsługuje kilkanaście tanich linii lotniczych, co może znacznie uratować tych, którzy wybiorą ten kierunek na podróż na wyspę w wakacje lub w interesach.

Dowiedz się o lotach na lotnisko Elmas, a także znajdź dogodne połączenia i tanie loty tutaj. Zarezerwuj taksówkę z lotniska Elmas do twojego hotelu na wyspie przez Internet pod tym linkiem. Szczegółowy opis usługi znajduje się w naszym materiale Taxi we Włoszech: jak zamówić online bezpośrednio na lotnisko.

Lotnisko Fertilia w Alghero

Pełna oficjalna nazwa lotnisko w Alghero - Alghero Riviero del Corallo (kod międzynarodowy - AHO). Ale zwykle to lotnisko na Sardynii nazywa się tak samo jak wioska, w pobliżu której się znajduje - Fertilia.

Chodzi o to, że miasto Sassari również do niego twierdzi - druga co do wielkości populacja na wyspie i centrum prowincji o tej samej nazwie. Według urzędników miejskich lotnisko to powinno się nazywać Sassari Alghero, jak ogłoszono w reklamie Alitalii w 1980 r. Po jego przeniesieniu z wojska na poziom cywilny.

Z miast krajów WNP nie ma bezpośrednich lotów do Fertilia

W 2008 r. Lotnisko zostało całkowicie odnowione, w wyniku czego jego powierzchnia terminalowa wzrosła z 8 000 do 14 000 m2. W 2009 r. Stał się jednym z węzłów taniej irlandzkiej linii lotniczej Ryanair, co znacząco wpłynęło na ceny lotów w dół. Ruch pasażerski - około 1,5 miliona osób rocznie.

W Alghero turyści latają głównie do słynnej Riwiery Koralowej na zachodzie wyspy, a także do parku narodowego na wyspie Asinera, aby zobaczyć zabytki i procesje festiwalowe Castelsardo i Sassari.

Spośród miast krajów WNP nie ma bezpośrednich lotów do Fertilia, ale istnieją połączenia sezonowe przez Dortmund, Wenecję lub regularne loty przez Rzym. Więcej informacji na temat lotów i cen biletów na lotnisko Fertilia na Sardynii można znaleźć tutaj.

Arbatax Airport in Tortoli

Około połowy drogi między Cagliari i Olbią, jeśli podążasz wschodnim wybrzeżem, znajduje się miasto Tortoli. W latach 60. w ubiegłym wieku przedsiębiorcy zainteresowani szybką sprzedażą towarów z miejscowej papierni, wyposażonej w pobliżu, we wsi Arbataks, małym lotnisku.

Wkrótce dzięki zainteresowaniu turystów miejscowymi i cudownymi zabytkami stworzonymi przez człowieka oraz faktem, że inni Lotniska na Sardynii jeszcze nie w pełni wykorzystany, postanowiono przeprowadzić lokalne loty cywilne między miastami i kurortami wyspy.

Z lotniska Tortoli turyści zwykle podróżują do zatoki Orosei

Z lotniska Tortola turyści zwykle udają się na plaże Zatoki Orosei lub do centralnej części wyspy, do Orgoloso, Lotzorai, Fanny, aby zobaczyć Sardynię „bez połysku”. Możesz podziwiać czerwone nadmorskie klify i zrelaksować się w kurorcie-parku przyrody w miejscowości Arbataks.

Według najnowszych danych lotnisko w tortoli jak dotąd przewozi nie więcej niż 50 tysięcy pasażerów rocznie. Jednak od 2010 roku zaczął specjalizować się nie tylko w krajowych lotach na Sardynii, ale także w lotach z / do Rzymu, Werony, Mediolanu, które powinny stopniowo zwiększać liczbę pasażerów. Ponadto jest to obecnie jedyne działające lotnisko na Sardynii w centrum i na wschód od wyspy.

Inne przydatne artykuły:

  • Najlepsze hotele na Sardynii 3, 4 i 5 gwiazdek
  • Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc
  • Najlepsze plaże Sardynii

Zdjęcia: Filippo N., andrea.a, :: FiResTartER :: ..., smurdego, Diego Lecca

Obejrzyj wideo: Zobacz, jak szmaragdowa jest SARDYNIA (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej