Regiony Włoch

Co robić w Neapolu: 8 pomysłów na spędzenie czasu w Neapolu. Część II

Kontynuując pierwszą część postu Co robić i co zobaczyć w Neapolu, dziś BlogoItaliano przedstawi 4 pomysły, które naszym zdaniem zasługują na największą uwagę. I niech niektóre z nich wydają się wam kontrowersyjne - to tylko nasza propozycja. W kolejnych materiałach wrócimy do zabytków miasta więcej niż raz.

Wielu turystów przebywa w Neapolu tylko z dnia na dzień, ponieważ miasto jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania dwóch atrakcji znajdujących się na liście najważniejszych atrakcji turystycznych Włoch - Pompejów i Herkulanum.

№4 Zapisz się na wycieczkę do Pompei i Herkulanum

Niezależnie od tego, czy łączysz obie wizyty w jedną wycieczkę przez cały dzień, czy wolisz przerwać ją na dwa dni - to zanurzenie się w historii i życiu starożytnego rzymskiego miasta jest zdecydowanie warte wysiłku.

Pompeje - bardziej znane z dwóch miast, choć wiele osób uważa, że ​​Herkulanum jest o wiele bardziej interesujące, zarówno ze względu na mniejszą wielkość miasta, jak i ze względu na większą liczbę artefaktów na miejscu. Ale nawet jeśli wybierzesz Pompeje, wycieczka da Ci kompleksowe zrozumienie tego, jak wyglądało starożytne miasto i jak żyło.

Pompeje są bardziej znane z dwóch miast, choć niektórzy uważają Herculaneum za bardziej interesujący.

Będzie to także doskonała preambuła do kolejnej wizyty w Narodowym Muzeum Archeologicznym (nr 3).

Więcej przydatnych informacji na ten temat można znaleźć w naszych artykułach Jak niezależnie odwiedzić Pompeje i Herkulanum z Neapolu w 1 dzień i Pompeje: historia, jak dostać się na własną rękę i wycieczki.

# 3 Odwiedź Narodowe Muzeum Archeologiczne

Oczywiście po wizycie w Neapolu na pewno zechcesz spojrzeć na Pompeje i Herkulanum (nr 4 na naszej liście). Ale jeśli masz mało czasu lub po wizycie w miastach, budzi się głód kulturowy i chcesz dowiedzieć się więcej o historii, możesz bezpiecznie przejść do Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu.

Muzeum zawiera jedną z najbogatszych kolekcji starożytnej sztuki rzymskiej i artefaktów na świecie, w tym masywne malowidła ścienne i mozaiki, a także rzeźby odkryte podczas wykopalisk w Pompejach i Herkulanum.

Jedyną wadą muzeum jest labirynt jego budowy. Z powodu tego, co można pominąć całe skrzydło i nawet tego nie zauważyć.

Nr 2 Wędruj po historycznym centrum Neapolu

Jak mówią sami Włosi, najlepszym sposobem na zobaczenie prawdziwej Wenecji jest zagubienie się w niej. Bez wątpienia tę cechę można zastosować w Neapolu.

Jeśli jednak Wenecja jest stosunkowo niewielka, to wędrując po historycznym centrum Neapolu, lepiej zabrać ze sobą przewodnika - okaże się o wiele bardziej interesujący. Kontakt z Valentiną, która pokazała mi tajniki Neapolu, można znaleźć w artykule Wycieczka po Neapolu: Przewodnik po recenzji na BlogoItaliano.

Historyczne centrum jest jednym z najbardziej zaludnionych obszarów Neapolu.

Niezwykłą cechą starego centrum jest jego życie, nasycone historią i tradycjami włoskiego południa.

Chociaż niektóre budynki stoją tu od ponad 100 lat, a sklepy na parterze często sprzedają całkowicie nowoczesne rzeczy, możesz być absolutnie pewien, że przodkowie obecnych właścicieli sprzedawali tutaj artykuły gospodarstwa domowego z dala od czasów współczesnych.

Historyczne centrum Neapolu - Jeden z najgęściej zaludnionych obszarów, a wielu turystów stało się już integralną częścią codziennego życia mieszkańców. Po prostu przestali tutaj zwracać na nie uwagę.

Być może najcenniejszą radą, jaką można zastosować w tej części Neapolu, jest unikanie wąskich uliczek w nocy. Wiesz, oni robią figle.

# 1 Smaczna pizza

Może wydawać się dziwne komuś, że pierwsze miejsce w rankingu zajmuje gotowanie, ale ostatecznie nie jesteś tylko we Włoszech, ale w ojczyźnie najsłynniejszej potrawy kuchni włoskiej. I dlatego, jadąc do Neapolu, nie przegap okazji skosztowania pizzy.

Zaletą tego zalecenia jest to, że nawet jeśli nie masz więcej niż dwie godziny na wizytę w Neapolu, to wystarczy, aby urozmaicić swoje wcześniejsze doświadczenia z prawdziwą neapolitańską pizzą.

Wielu turystów uważa Neapol za gastronomiczną stolicę Włoch

Jeśli chodzi o rekomendacje konkretnych miejsc, to jesteś w względnym bezpieczeństwie - popełniając błąd pizza w Neapolu prawie niemożliwe.

Ale skoro poruszyliśmy kwestię czegoś wyjątkowego, jest to oczywiście Da Michele na via Cesare Sersale 1/3 - być może najsłynniejsza neapolitańska pizzeria. I chociaż menu zawiera tylko dwie potrawy „Marinara” i „Margarita”, tradycja ich produkcji w instytucji zmieniła się już sto lat. Jeszcze bardziej prawdopodobne, że nie jest pizzerią, ale żywym symbolem pizzy, jej ożywionej historii i tradycji.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Wszystkie lotniska na Sardynii
Regiony Włoch

Wszystkie lotniska na Sardynii

W czasach starożytnych mieszkańcy Sardynii porównywali rodzimą wyspę z odciskiem podeszew sandałów samego Apollina, przyjmując chrześcijaństwo - z pierwszym śladem Boga po tym, jak postanowił spojrzeć na świat, który stworzył. Takie skojarzenia mogą jednak kojarzyć się nie tylko z sardami patriotami i drobiazgowymi geografami, ale także z tymi wszystkimi, którzy przynajmniej raz mogli zobaczyć wyspę z iluminatora liniowca lądującego na jednym z lotnisk.
Czytaj Więcej
San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą
Regiony Włoch

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą

San Remo to wspaniały nadmorski kurort położony na zachodnim wybrzeżu Włoch w regionie Ligurii. Ze względu na łagodny klimat miejscowość wypoczynkowa może przyjmować turystów przez cały rok, zawsze panuje tu atmosfera zabawy i świętowania. San Remo we Włoszech słynie z malowniczej przyrody, obfitości jasnych kwiatów i zieleni, doskonałych plaż, doskonałych sklepów.
Czytaj Więcej