Społeczeństwo

George Clooney poślubi byłego burmistrza Rzymu w Wenecji

George Clooney i jego dziewczyna Amal Alamuddin pobiorą się pod koniec września w Wenecji. Ich związek zarejestruje Voltaire Veltroni, były burmistrz Rzymu.

Veltroni, który był burmistrzem Wiecznego Miasta od 2001 do 2008 roku, weźmie ślub 29 września w dawnym Pałacu Dożów, Ca 'Farsetti. Przyjaźń i polityka aktora rozpoczęła się, gdy Clooney przybył do Rzymu, aby odebrać nagrodę za swój wkład w pomoc humanitarną w regionie Darfur w Sudanie w 2007 roku.

 

W 2009 roku gwiazda Hollywood wróciła do stolicy Włoch ze swoim filmem „Leatherheads” i bardzo ciepło opowiedziała o burmistrzu miasta. „Jest moim dobrym przyjacielem, podobnie jak prezydent Obama”, powiedział dziennikarzom Clooney. ludzie, którzy mają coś wyjątkowego, pragnienie przywództwa i talent mówcy, jak Obama. Podobnie jest z Veltroni. ”

Zwycięzca prestiżowej Oscara ogłosił w kwietniu, że był zaręczony ze swoją dziewczyną. Przedstawiciel aktora potwierdził, że ślub odbędzie się, ale odmówił podania dokładnej daty ceremonii. Tymczasem Clooney nie próbował ukryć swoich planów poślubienia Amala w jednym z najbardziej romantycznych miast we Włoszech. „Poznałem moją ukochaną pannę młodą tutaj we Włoszech. To tutaj, w Wenecji, pobierzemy się za kilka tygodni”, Clooney podzielił się swoimi planami na początku września.

Przedstawiciele żółtej prasy początkowo nalegali, aby para pobrała się 6 września tego roku, ale przedstawiciel Clooney zaprzeczył tej informacji: „Nie podaliśmy dokładnej daty. Mogę tylko potwierdzić, że ślub odbędzie się w Wenecji” - powiedział.

Wiadomość, że pięknemu Alamuddinowi udało się zdobyć miłość 53-letniego kobieciarza, zszokowała i podziwiała przyjaciół, krewnych i fanów aktora. Tymczasem media zaczęły ze sobą rywalizować, aby spekulować, gdzie para zawiąże święty węzeł. Amal i Clooney po raz pierwszy wystąpili publicznie jako para w październiku ubiegłego roku w Londynie. Od tego czasu przyszły mąż i żona prawie nigdy się nie rozstali.

Clooney był wcześniej żonaty z amerykańską aktorką Talią Balsam od 1989 do 1993 roku. Jednak po rozwodzie gwiazda Hollywood nie wykazywała żadnych oznak stałości, często wyglądając na otoczoną modelkami i aspirującymi aktorkami. Podobnie jak jego przyszła żona, Clooney jest zagorzałym obrońcą praw człowieka, co wykazał, gdy udał się do Darfuru. Alamuddin pracował także w międzynarodowym trybunale, który badał sprawę zabójstwa libijskiego premiera Rafika Haririego, a także brał czynny udział w wysiłkach byłego przewodniczącego ONZ Kofi Annana (Kofi Annan) w celu ustanowienia pokoju w Syrii.

Brytyjska kancelaria prawna, w której pracuje przyszła pani Clooney, mówi o dziewczynie w najbardziej pochlebny sposób. Dyrektor generalny Robin Jackson, komentując nadchodzący ślub, powiedział: „Amal jest cudowną kobietą. Jedna przynosi światło wszędzie tam, gdzie się pojawi. Jestem z niej bardzo szczęśliwy”.

Lista klientów Alamuddina obejmuje założyciela WikiLeaks i Juliana Assange'a (Julian Assange) oraz byłą premier Ukrainy Julię Tymoszenko. Wiodący specjalista prawny Jeffrey Robertson, który współpracował z Amalem nad sprawami Tymoszenko i Assange, powiedział dziennikarzom, że wszyscy pracownicy firmy „doceniają i uwielbiają” dziewczynę. „Amal Alamuddin jest genialnym i oddanym obrońcą praw człowieka, który ciężko pracował, aby je poprawić”.

Obejrzyj wideo: Julia Roberts - Pretty Woman traci wzrok? (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą
Regiony Włoch

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą

San Remo to wspaniały nadmorski kurort położony na zachodnim wybrzeżu Włoch w regionie Ligurii. Ze względu na łagodny klimat miejscowość wypoczynkowa może przyjmować turystów przez cały rok, zawsze panuje tu atmosfera zabawy i świętowania. San Remo we Włoszech słynie z malowniczej przyrody, obfitości jasnych kwiatów i zieleni, doskonałych plaż, doskonałych sklepów.
Czytaj Więcej
Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.
Regiony Włoch

Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.

Sardynia to wyspa położona dość daleko od kontynentalnych Włoch. Z tego powodu zarówno warunki klimatyczne, jak i cechy kulturowe są zupełnie inne niż tradycyjnie włoskie. Większość wyspy zajmują malownicze plaże otoczone dziwacznymi klifami, gajami oliwnymi i orzechowymi, różnymi naturalnymi i historycznymi zabytkami Sardynii, powodującymi ciągłe zainteresowanie turystów z całego świata.
Czytaj Więcej
5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como
Regiony Włoch

5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como

Na granicy Włoch i Szwajcarii w malowniczym regionie Lombardii u podnóża gór alpejskich leży jezioro Como, zachwycające swoim pięknem. Przez stulecia Jezioro Como inspirowało pisarzy, artystów, kompozytorów, filmowców. To miejsce wybrało także wiele celebrytów naszych czasów: George Clooney, Madonna, Ronaldinho i inni.
Czytaj Więcej