Włochy

Jak przetrwać zimę we Włoszech

Zima we Włoszech jest dość ciepła, ale wilgotna, co oznacza, że ​​nie jest zbyt wygodna. We Włoszech istnieje kilka sposobów na utrzymanie ciepła w zimie.

Mam nadzieję, że tak surowe imię nie odstraszy, ale wręcz przeciwnie, przyciągnie naszych drogich czytelników z niepokojem w sercach, patrząc w stronę Półwyspu Apenińskiego. Ponieważ wydaje się, że już w samej nazwie dochodzi do sprzeczności: Włochy i zimno. Ale niestety zima to zima.

Jednak zima na północy i południu jest z pewnością inna. Starzy Południowcy chętnie dzielą się przypadkami, gdy zobaczyli śnieg w swoim życiu. Dlatego południowi Włosi są przyzwyczajeni do ciepłej jesieni, która płynnie przechodzi w chłodną zimę, która czasami gromadzi letnie ciepło.

A potem pojawia się pytanie: dlaczego potrzebujemy baterii, jeśli w zasadzie są wygodne? Nie, panowie, po co włączać ogrzewanie, jeśli ulica ma +15 stopni Celsjusza? Nic, co zwiększa wilgotność, nie powoduje dyskomfortu, ponieważ ciepło jest takie samo!

Proces porannego wstawania zamienia się w próbę losu. Po pierwsze, musisz mieć odwagę wyskoczyć z łóżka ogrzanego w nocy w ciemne, wilgotne poranne zimno (żaluzje są zamknięte!).

Po drugie, musisz iść pod prysznic, a następnie znaleźć siłę, aby się z niego wydostać. Być może nie będziesz mieć czasu na domowe śniadanie, a kiedy włożysz mokre pranie, pobiegniesz do najbliższego baru, który jest już zajęty przez studentów i uczniów, którzy jedzą poranne bułeczki, lub niezmiennych starszych mężczyzn w szalikach i kurtkach.

Gorąca herbata

Powoli piją kawę z małych filiżanek, rozmawiają o lokalnych wiadomościach, a ty tylko o tym śnisz. O dużym kubku gorącej herbaty.

Barista prawdopodobnie drwi z pytaniem: „Jaką herbatę ty, Signora, tè freddo o il tè caldo?”. Czy mimo to nalewać zimną mewę lub wrzącą wodę?

Biorąc łyk herbaty, zaczynasz myśleć o tym, jak się ogrzać we Włoszech? Oczywiście miejscowi oszczędzają ogrzewanie gazowe, które włącza się na kilka godzin dziennie. Jednocześnie, jak rozumiesz, nie wykonujesz kilku sekcji baterii dla całego domu. Gaz jest bardzo drogi, więc oszczędzasz, oszczędzasz i znów oszczędzasz.

Kominki elektryczne

Kominki elektryczne również dobrze się nagrzewają, ale wyładowują się tak bardzo, że ostrożni właściciele i gospodynie domowe chwytają głowy pod koniec miesiąca, widząc konto z trzema zerami.

Piesze wycieczki

Wędrówki są również dobrym rozwiązaniem problemu, jeśli w chłodni nie ma powrotu.

Jedzenie

O tak, drodzy czytelnicy! Kuchnia włoska jest cieplejsza niż centralne ogrzewanie. Tutaj wybór jest ogromny: antipasti (przekąski), makaron (pierwsze danie), mięso, sery, dolce (słodycze) i wiele, wiele innych.

Ogrzewamy łóżko suszarką do włosów

Kolejny cudowny sposób, którego nauczyła mnie stara włoska aktorka: przed snem z suszarką do włosów. Ta metoda działa idealnie, jeśli spotka Cię takie nieszczęście - jesteś we Włoszech i jesteś sam.

Na koniec przedstawiam wam najskuteczniejszy i najbardziej optymalny sposób na ogrzanie się.

Miłość

Amore Miłość Czerwone wino Długie noce spędzone za zamkniętymi żaluzjami, przy akompaniamencie słów miłości wypowiedzianych w najbardziej namiętnym języku świata.

Ale to zupełnie inna historia ...

Obejrzyj wideo: JAK PRZETRWAĆ w górach południowych Włoch? (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Regensburg
Niemcy

Regensburg

W Europie Środkowej trudno jest znaleźć miasto, które zachowało swój starożytny wygląd lepiej niż Ratyzbona. Z każdym gościem szczerze dzieli się swoim bogactwem, odsłaniając wspaniałe retrospekcje z ponad dwóch tysięcy lat historii. Ratyzbona (Ratyzbona) Niemcy W Europie Środkowej prawie nie ma takiego miasta, które lepiej zachowałoby swój dawny wygląd niż Ratyzbona (Ratyzbona).
Czytaj Więcej
Czerwony Ratusz
Niemcy

Czerwony Ratusz

Czerwony Ratusz można zwiedzać swobodnie. Halls Pieczęć, Kolumna, Zgromadzenie, Senackie spotkania to zwykle miejsca na przyjęcia i spotkania w nowoczesnym stylu. Gabinet burmistrza również nie jest zbędny - nie ma sztukaterii, kominków itp. Piękna przednia klatka schodowa z witrażami. Zastanawiam się, czy można odwiedzić biuro burmistrza Moskwy?
Czytaj Więcej
Wieżowiec Hansa
Niemcy

Wieżowiec Hansa

Hans Skyscraper jest jednym z pierwszych drapaczy chmur w Niemczech. To budynek biurowy w stylu ekspresjonizmu. Hans Skyscraper Tuż obok Media Park znajduje się kolejny wieżowiec w Kolonii. W latach 20. Hansa była uważana za najwyższy wieżowiec w Europie. Jego wysokość wynosi 65 m, ale według dzisiejszych standardów wygląda bardziej niż skromnie.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej