Rzym

Lotnisko Ciampino w Rzymie: jak dostać się i latać tanio

Lotnisko Ciampino (Aeroporto di Roma-Ciampino, kod CIA) w Rzymie jest małe, ale bardzo ekonomiczne. Jest to „rodzime” lotnisko taniej linii lotniczej Ryanair. Zgadzam się, że możliwość podróżowania po Europie, kupowanie biletów, na przykład z Rzymu do Barcelony lub na Sycylię za 11-40 euro, jest bardzo atrakcyjna.

Jak się dostać z Ciampino do Rzymu

Przybyłeś na lotnisko Ciampino. W strefie przylotów są tylko 4 taśmy do odbioru bagażu, więc nawigacja jest bardzo łatwa.

Bagaż wydawany jest znacznie szybciej niż w Fiumicino. Zwykle musisz czekać nie więcej niż 10 minut. Po otrzymaniu bagażu ruszamy do wyjścia i decydujemy, jak dostać się do Rzymu.

Autobusem

Najtańszym sposobem dotarcia do Rzymu jest autobus. Opuszczając strefę odbioru bagażu, natychmiast zakopiesz cię w kasie Terravision. Bilet na dworzec główny Termini (Roma Termini) kosztuje 5 euro, jeśli kupisz online. Autobus kursuje non-stop i odjeżdża co 30 minut. Całkowity czas na zakup biletu i podróż na stację wynosi około 90 minut.
Zdjęcia kas poniżej 2016 roku, tam cena wynosi 1 euro mniej:

  • Oficjalna strona Terravision: www.terravision.eu

Jeśli skręcisz w lewo, zwróć uwagę na publiczny transport kasowy.

Wieczorem oczywiście są zamknięte, ale w ciągu dnia istnieje szansa, aby zaoszczędzić jeszcze więcej i dostać się do Rzymu za jedyne 5,90 euro.

Oficjalna strona internetowa: www.romeairportbus.com

Parking autobusowy znajduje się po lewej stronie parkingu.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się przy wyjściu z lotniska po prawej stronie. Oficjalna opłata za przejazd taksówką z Ciampino do stacji Tiburtina wynosi 35 euro, do strefy ściany Aurelian - 30 euro, ale w praktyce ceny takie działają w połowie przypadków. Zwykle płacisz dodatkowo za noc, za nadbagaż i inne niespodzianki.

Znajomość języka włoskiego i wstępna dyskusja kosztów z taksówkarzem mogą uchronić Cię przed nieprzyjemnymi chwilami.

  • Zalecamy przeczytanie: Taxi w Rzymie - jak nie dać się zwieść?

Prywatny przelew

Zaletą wcześniej zamówionego transferu jest stała cena, komfort i czas podróży. Zgadzam się, wygodnie jest wyjść z hotelu i być na lotnisku za 30-40 minut. Ta usługa jest szczególnie przydatna w przypadku wcześniejszych odlotów lub późnych przyjazdów, gdy podróż środkami transportu publicznego nie jest bardzo dogodna. Osobiście wolę korzystać z usług najbardziej niezawodnego włoskiego na świecie i przyjaciela naszej witryny Sergio.

  • Zalecamy zamawianie transferów z lotnisk w Rzymie i wycieczki do punktów sprzedaży na ru.rome4.us

Prawdziwy przykład: Lecę na Sycylię o 8:10, muszę być na lotnisku o 7 rano Zamiast wyczarować transport publiczny i wstać o 4:00, rezerwuję transfer z Sergio o 6:20, budzę się za pół godziny, spokojnie biorę prysznic i jem śniadanie. Tak, oczywiście, absurdalnie jest dać 45 euro za transfer do Rzymu, kiedy oboje kupiliśmy bilet do Trapani za tę samą kwotę, ale 2 godziny snu i spokoju dla mnie osobiście są tego warte. Podobnie, przybywając z Trapani do Ciampino o 21:10, cieszę się, że mogę być w domu o 22:00 i nie bliżej północy.

Oficjalna strona lotniska Ciampino: www.adr.it/ciampino

Linie lotnicze

Ryairair

Ryanair lata z Rzymu do prawie wszystkich dużych miast Włoch i Europy.

Możesz dodać do ceny biletu opłatę za wybór miejsca w wysokości 5-10 euro i koszt dużego bagażu od 16,50 do 27, 50 euro, ale odlecieć, na przykład, na Sycylię za zadeklarowane 10,99 - 19,79 euro z dużym bagażem podręcznym o wymiarach 40x55x25 cm i mała torebka, jak widać na poniższym zdjęciu, jest całkiem realna.

Oficjalna strona Ryanair: www.ryanair.com

Wizzair

Do tej pory Wizzair ma tylko 6 lotów do Ciampino. Moim zdaniem najistotniejsze są z Katowic, Bukaresztu i Kiszyniowa.

Oficjalna strona Wizzair w języku rosyjskim: wizzair.com/en-US/

Tablica wyników online

Korzystając z internetowej tablicy wyników, możesz śledzić aktualny harmonogram przylotów i odlotów z lotniska Ciampino:

Obejrzyj wideo: Jak najtaniej do Rzymu samolotem, do Włoch, Watykanu tanie zwiedzanie? (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień
Lombardia

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień

Mantova to centralne miasto prowincji o tej samej nazwie w regionie Lombardia, położone nad rzeką Mincio. Miasto przyciąga podróżników jako miejsce narodzin wielkiego starożytnego poety Wergiliusza (Publius Vergilius Maro), a także miasto, w którym artysta Rubens (Pieter Paul Rubens) rozpoczął swoją podróż do świetności na dworze rodziny Gonzaga.
Czytaj Więcej
Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech
Lombardia

Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech

Madesimo (Madesimo) - włoski ośrodek narciarski w Lombardii na granicy ze Szwajcarią ma najlepszy stosunek ceny do jakości usług, zaspokoi najróżniejsze potrzeby narciarzy i snowboardzistów. Znana rezydentka Madesimo - co to jest? Prestiżowy kurort czy górska wioska? Zaginęła w rozległym regionie alpejskim Valtellina (Valtellina) - jednym z pięciu obszarów narciarskich we Włoszech.
Czytaj Więcej
Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como
Lombardia

Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como

W prowincji Como, nad jeziorem o tej samej nazwie, znajduje się światowa stolica ozdób choinkowych - miasto Bellagio. Tutaj powstają najpiękniejsze bombki choinkowe na świecie; można je kupić przez cały rok. Kiedy katolickie Święta Bożego Narodzenia zaczynają się we Włoszech (24-25 grudnia), dom po domu, rodzina po rodzinie, wszyscy zaczynają dekorować własne drzewa noworoczne, symbol tego magicznego święta.
Czytaj Więcej