Sławni Włosi i Włosi

Gina Lollobrigida - najpiękniejsza kobieta na świecie

Gina Lollobrigida (Gina Lollobrigida) - włoska aktorka, rzeźbiarz, fotograf i dziennikarz.

Wymienione talenty nie są jej jedyną zaletą; Gina (Luigiana) ma piękny, silny głos śpiewaczki operowej. Jest odpowiedzialna za ponad sto prac filmowych, doświadczenie działań dziennikarskich. Najpiękniejsza kobieta na świecie, Gina Lollobrigida, była także scenarzystką i reżyserką.

W latach 50. XX wiek słynny włoski stał się jedną ze znanych europejskich gwiazd. Niepowtarzalne piękno przyniosło jej chwałę symbolu seksu, a jej dobre serce pokazało bogaty, wieloaspektowy świat wewnętrzny.

W 2013 roku Luigiana sprzedała na aukcji swoją cenną biżuterię i przekazała około 5 milionów dolarów na badania nad samoodnawialnymi metodami leczenia komórkami macierzystymi.

Biografia

Biografia Giny Lollobrigida rozpoczęła się w mieście Subiaco (Subiaco), położonym w odległości 70 km od stolicy Włoch. Urodziła się 4 lipca 1927 r. I dorastała w dużej rodzinie stolarza i gospodyni domowej. Ojciec robił meble, a matka je sprzedawała i opiekowała się córkami: Giną, Julianą, Marią i Fernandą.

Dzieciństwo

Lollo zawsze była pięknym dzieckiem, w wieku 3 lat wygrała konkurs piękności, który odbył się wśród włoskich dzieci. Od 13 roku życia dziewczyna zaczęła uczyć się podstaw sztuki scenicznej na Akademii Rzymskiej. Ale wojna, bieda i dewastacja zmusiły rodzinę do przeprowadzki do małej wioski w górach. Fabryka, miejsce pracy ojca dużej rodziny, została pokonana. Z domu też nic nie zostało. Reżim Mussoliniego został zapamiętany przez przyszłą gwiazdę jako straszne ubóstwo i bezrobocie.

Po zawarciu pokoju w 1945 r. Rodzina Gina zamieszkała na przedmieściach Rzymu, gdzie mój ojciec dostał pracę, a Luigiana zarabiała pieniądze jako uliczny artysta kreskówek i karykatur.

Podczas gdy siostry przyszłej celebryty brały udział w filmie, uczestnicząc w kręceniu statystów, Gina marzyła o śpiewaniu w operze, czasami postrzegała siebie jako niedoścignioną rzeźbiarską. Pracując na ulicach Rzymu, dziewczyna jednocześnie studiowała umiejętności wokalne.

Jasna brunetka była często zapraszana do kręcenia filmów, ale nie przedstawiała się jako aktorka i tylko dzięki przekonaniom matki wyraziła zgodę. Lekcje rzymskiej szkoły teatralnej, w której Lollobrigida studiowała po wojnie, pomogły jej w całej karierze aktorskiej.

Dobry początek

Filmografia Gina Lollobrigida zaczyna się od „Czarnego orła” w '46, kontynuował epizodyczne role w „Love Drink” („46) i„ Crazy about Opera ”(„ 49). Reżyserem obrazów był Mario Costa. Film „Pagliacci” ('48) tego samego reżysera rozwiązał wszystkie trudności finansowe Giny, udało jej się podpisać kosztowną umowę.

Uznając własne piękno i jego wpływ na męskich przedstawicieli, w 1947 roku Lollo stała się uczestnikiem konkursu piękności Miss Italy, gdzie otrzymała trzecią nagrodę. Producenci włoskiego kina natychmiast zauważyli tego finalistę, a Horvard Hughes (jeden z amerykańskich miliarderów) zaprosił dziewczynę do Hollywood, której odmówiła. Matka nauczyła Ginę, że musisz poślubić lekarza lub prawnika, aby w domu nie brakowało pieniędzy. A posłuszna córka nie odważyła się przeciwstawić woli matki.

W lutym 1949 r. 17 lutego jugosłowiański psychiatra z Karyntii Milko Skofich ożenił się Gina Lollobrigida przez wielką i jasną miłość. W 1957 roku para urodziła się chłopcem, którego postanowili nazwać na cześć swojego ojca - Milko. Aktorka i lekarz są razem od 20 lat, następnie małżeństwo się rozpadło. Więcej diwa telewizyjna nie wyszła za mąż.

Jakiś czas po zarejestrowaniu związku odchodzi z gabinetu lekarskiego i zostaje kierownikiem swojej żony. Aktorka otrzymała swoją pierwszą główną rolę w filmie „Alina” w latach 50. Liczne oferty głównych ról i ciągłej pracy zostały wprowadzone do lekcji tła z wokalu i malarstwa.

W 1951 roku francuski reżyser Christian Jacques rozpoczął pracę nad filmem „Fanfan Tulip” Gina Lollobrigida w roli Adeline. Jej partnerem na stronie był znany aktor Frenchman - Gerard Philippe. Film odniósł bezprecedensowy sukces w ojczyźnie aktorki i poza granicami kraju. Film został nagrodzony dwoma festiwalami filmowymi (w Cannes i Berlinie).

Zdjęcia Lollobrigida zaczęła pojawiać się we wszystkich magazynach o modzie, aktorka wyrosła na gwiazdę w skali globalnej.

Światowa sława

Po wydaniu „Fanfan Tulip” aktorka była poszukiwana w kręgach hollywoodzkich reżyserów. Amerykańscy producenci przytłoczyli ją różnorodnymi planami, ale Gina nie chciała być reklamą. Potrzebowała poważnych ról aktorskich.

Pierwszą rolą Lollobrigidy w filmie z Hollywood była rola w filmie „Diabeł diabeł” w 1953 roku. Partnerami filmu są Daforest Bogart i Jennifer Jones. W '56 filmowanie w Trapeze (współpraca z T. Curtisem i Stephenem Lancasterem). W 1959 roku w filmie „Salomon i królowa Saby” Gene'a Lollobrigidy odegrał ważną rolę, współpracując z Julius Briner. Duety gwiazd ze światowymi gwiazdami tylko zwiększyły popularność pięknego włoskiego.

Europa nadal kochała i czekała na Ginę, ciągle otrzymywała propozycje. W 1953 roku na ekranach pełnych romansu ukazała się komedia - „Chleb, miłość i fantazja” w reżyserii Luigiego Comenciniego. Film otrzymał wiele nagród od różnych stowarzyszeń, a Lollobrigida otrzymał Srebrną Wstążkę za niezrównaną grę aktorską.

Do połowy lat 60. Kariera włoskiej aktorki wciąż rosła. Następnie zaczęła odrzucać oferty, w których nie widziała nic nowego. Bojownicy i te same role nie interesowały Jin, chciała coraz mocniejszych obrazów i prawdziwych scenariuszy. W latach 70. kariera aktorki stopniowo zanikała, pozostawiając jasny ślad w historii światowego kina.

Najlepsze filmy

Gina Lollobrigida w młodości był sławny i do dziś pozostaje niezwykle sprawną fizycznie kobietą. W ciągu roku mogła mieć czas na pracę w kilku filmach.

Znaczący w jej dorobku był francuski dramat muzyczny „Night Beauties” ('52). To delikatny, naiwny film z nutą nut erotycznych - fantasy, nakręcony przez Rene Claire. Znowu w roli głównej Gerard Philippe. Film został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych.

Dramatyczny „Provincial” (1953) scenarzysty i twórcy Mario Soldati uzupełnia filmy z udziałem Giny Lollobrigitanominowany do nagród. Film został nagrodzony przez festiwal filmowy w Cannes i nagrodzony przez włoskich krytyków filmowych.

Komediowy film „Chleb, miłość i fantazja” Luigiego Comenciniego, w którym Gina grała Frisky, miał dwie kontynuacje. Pierwszy film został nagrodzony na festiwalu w Niemczech, był nominowany do Oscara i otrzymał nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA. Druga część historii „Chleb, miłość i zazdrość” była równie udana. W końcowej części „Chleb, miłość i ...” Lollobrigida nie chciał występować w roli głównej. Nie formalnie podała powód odmowy, a dziennikarze długo dyskutowali o tym w prasie.

W roku 56 aktorka na zaproszenie reżysera Jeana Delannoya odegrała główną rolę w filmie Notre Dame de Paris, opartym na powieści V. Hugo. Rola Esmeraldy, zdaniem krytyków filmowych, w tej adaptacji filmowej jest najlepszym stworzeniem obrazu filmowego. Za tę rolę francuski minister kultury przyznał Lollobrigitte Order Pięknej Literatury.

W '56 najlepsze filmy Giny Lollobrigida uzupełniono filmem „Najpiękniejsza kobieta na świecie”. W tym dziele aktorka w roli śpiewaczki operowej Liny bez śpiewaków śpiewała wokale, w tym arię Tosca. Za obraz Gina jako najlepsza aktorka otrzymała włoską nagrodę „David di Donatello”.

W latach 60. włoski reżyser Renato Castellani zaprosił J. Lollobrigitę i J. Paula Belmondo do głównych ról w filmie „The Stormy Sea”.

Imperial Venus ('63) przyniósł Lollobrigida jeszcze dwie nagrody jako aktorka. Obraz otrzymał srebrną wstążkę od włoskich krytyków.

Życie osobiste

Wyjątkowo piękny wyrazisty włoski zawsze otaczał uwagę wielu męskich fanów. Gina odwzajemniła niektóre z nich.

Gina od czasu do czasu pojawiała się w świeckiej kronice, przypisywano jej powieści: z aktorami Julius Briner, George Klaufman, z piosenkarzem Frankiem Sinatrą, biznesmenem Javierem Rygą a nawet z sowieckim kosmonautą Jurij Gagarin.

Po rozwodzie z mężem Gina już nie wyszła za mąż. Jej były mąż zmarł w wypadku samochodowym 7 lat po zerwaniu z żoną. Gina często składano oferty, ale wszystkim wnioskodawcom odmawiano.

Najgłośniejszy skandal wyszedł na gwiazdę z hiszpańskim architektem Javierem Rygą. Zostali oni przedstawieni sobie w Monako i pomimo różnicy lat ponad 30 lat (Ryga była młodsza), ich związek trwał dwie dekady. Obraz został powołany pod koniec stycznia 2007 roku, Gina w tym czasie miała 79 lat. Ale na krótko przed planowanym wydarzeniem Lollobrigida zerwał stosunki.

Po 6 latach Ryga została oskarżona o byłego kochanka oszustwa z dokumentami małżeńskimi. Pozwała go, ponieważ mężczyzna zarejestrował małżeństwo fałszywych papierów z fałszywą narzeczoną. Lollobrigida twierdzi, że Javier zamierzał odziedziczyć swoją własność, której wartość wynosi ponad 35 milionów dolarów. Hiszpan wyjaśnił, że dawna pasja osobiście udzieliła mu podpisanego pełnomocnictwa do zawarcia małżeństwa, aby nie hałasować w prasie wokół jego nazwiska.

Badanie sądowe potwierdziło, że podpis Giny Lollobrigida w sprawie pełnomocnictwa jest autentyczny. Aktorka powiedziała, że ​​często podpisywała pełnomocnictwo do Rygi w języku hiszpańskim, który jest dla niej językiem obcym.

W Hiszpanii po badaniu sprawa została zamknięta; we Włoszech proces trwa.

Jedyny syn aktorki - Andrea Milko Skofich - odnoszący sukcesy ekonomista, żonaty z dziennikarzem, para wychowująca syna Dmitrija. W 2014 r. Syn pozwał matkę z żądaniem uznania jej niekompetentnej i wyznaczenia opiekuna. Wyjaśnia to tym, że matka stale spotyka się z młodymi kochankami, którzy starają się zdobyć pieniądze gwiazdy. Sąd przyjął pozew, ale uznał Ginę za całkowicie zdrową psychicznie.

Zajęcia poza kinem

Od końca lat 60. Gina Lollobrigida sama wybrała filmy, prawie przestając pracować w filmach. Zajmowała się fotoreportażem, reżyserią i rzeźbieniem rzeźb. Klienci słynnego fotografa: F. Castro i S. Dali. Fidel Castro udzielił Lollobrigida wyjątkowego wywiadu, który zamieściła w swoim dokumencie o Republice Kuby.

Rzeźbiarskie dzieła Giny z brązu i marmuru były wielokrotnie wystawiane w muzeach światowych. W '03 wystawa odbyła się w Moskwie. Praca wielokrotnie zdobywała nagrody w różnych konkursach.

W '73 wydała album ze zdjęciami „My Italy”.

W 99 roku Lollobrigida była członkiem partii lewicowych centrystów i przeszła od niej do parlamentu, ale nie uzyskała wystarczającej liczby głosów.

W 73 roku zasiadała w jury festiwalu w Moskwie. W 1986 roku Lollobrigida przewodniczył jury podczas berlińskiego festiwalu filmowego.

Co się teraz robi?

Pozostając standardem kobiecego piękna, nawet w starszym wieku (parametry ciała: wysokość - 165 cm, waga 50 kg, klatka piersiowa - 90 cm, talia - 53 cm, biodra - 90 cm)Nie męczy się pracującymi i zaskakującymi fanami. Aktorka mieszka w swojej eleganckiej rzymskiej willi. Ma duży ogród, w którym żyje około 600 gatunków różnych ptaków. Aktorka jest zaangażowana w działalność charytatywną i współpracuje z UNESCO, uwielbia podróżować po świecie.

Do tej pory utalentowana aktorka zajmuje się rzeźbieniem rzeźb, fotografowaniem i odtwarzaniem muzyki, uwielbia spędzać czas z wnukiem. Lollobrigida często pojawia się na imprezach towarzyskich. Uważa, że ​​ten czas się nie zestarzał i będzie żył do 113 lat jako długowiecznych na Sardynii.

Ciekawe fakty

  1. W 1981 roku aktorka ubezpieczyła swoje popiersie na 1 milion dolarów. Umowa przewiduje, że co roku będzie mierzyła centymetry od pępka do gruczołów mlecznych. Gdy odległość przekroczy określoną linię, otrzyma pieniądze. W wieku 70 lat Gina otrzymała pełne ubezpieczenie.
  2. Ciocia sławna umiera w wieku 113 lat, aktorka uważa, że ​​dopiero zaczyna żyć i planuje żyć nie mniej.
  3. W 1983 r. Minister Obrony Syrii Mustafa Tuls, zanim wylądowały siły międzynarodowe, ze względu na Ginę Lollobrigida nakazał swoim podwładnym, by nie zabijali włoskich żołnierzy.
  4. Gina świadczyła usługi doradcze firmie kosmetycznej.
  5. Kuzyn aktorki Guido Lollobrigida (Guido Lollobrigida) był także aktorem i kierowcą wyścigowym.

Obejrzyj wideo: Gina Lollobrigida in "Beautiful But Dangerous" (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Sławni Włosi i Włosi, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej