Planowanie podróży

Trenitalia - koleje włoskie i funkcje biletów online

Gdzie lepiej szukać biletów kolejowych we Włoszech i jak kupować bilety na trenitalia.com, aby nie zepsuć własnych wakacji i podróży. Dzisiaj BlogoItaliano opowie o mało znanych momentach głównego dworca kolejowego we Włoszech, niuansach, z którymi często spotykają się początkujący, oraz o tym, jak je ominąć, aby podróż przebiegała tak wygodnie i bezpiecznie, jak to możliwe. Mimo to pociągi były i pozostają najpopularniejszym sposobem podróżowania po całym kraju.

Funkcje zakupu biletów na stronie Trenitalia

Zanim przejdziemy bezpośrednio do procesu zakupu biletów online, ważne jest, aby pamiętać o następujących kwestiach: bilety na pociągi we Włoszech można kupić na samej stacji. Można to zrobić zarówno w kasie, jak i na maszynie. Tutaj jest jednak kilka „Ale”:

  • Im bliżej daty wyjazdu, tym droższy bilet zwykle kosztuje. Bezpośrednio przed wysłaniem pociągu dokument podróży jest najdroższy. Dlatego im wcześniej go kupisz, tym więcej zaoszczędzisz.
  • W wielu popularnych destynacjach może wystąpić sytuacja z brakiem biletów przed wylotem. Mimo to Włochy są popularnym krajem, a pojemność pociągów jest ograniczona.

Bilety można kupić z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej pociągu Trenitalia.com, gdzie głównie kupują miejscowi, lub na portalu portalu Omio, z którego najczęściej korzystają rosyjskojęzyczni podróżnicy. Powody, dla których turyści często wolą Omio od oficjalnej strony internetowej kolei, są związane z ich niechęcią do ryzykowania wakacji, a także chęcią zaoszczędzenia pieniędzy.

Ani jednego treningu

Z tych, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z włoskich kolei, niewiele osób o tym wie. Ale Trenitalia nie jest jedynym operatorem kolejowym w kraju. Oprócz tego szybkie i wygodne pociągi Italotreno kursują na wielu popularnych trasach.

Ponieważ są to 2 zupełnie różne firmy, ich rozkłady, sprzedaż biletów i różne promocje dla pasażerów są również różne. Planując podróż, warto przynajmniej zbadać obu operatorów.

Bilet ... nie przyszedł

Tak, to może być całkiem. Wybraliście wycieczkę, zapłacili, a bilet elektroniczny nie przyszedł. Rozmowa z pomocą techniczną Trenitalii może zająć tygodnie, a nie tygodnie, biorąc pod uwagę bariery językowe i tak dalej. Dlatego pomimo faktu, że można kupić bilety bez rejestracji, zalecamy zarejestrowanie się. Następnie, nawet jeśli bilety nie dotrą na twoją pocztę, możesz po prostu pobrać je na swoje osobiste konto. Ale rejestracja również nie jest łatwa.

„Problemy” z rejestracją

Rejestracja w witrynie Trenitalia w celu uzyskania wszystkich korzyści jest dość prosta, ale niezupełnie. Pierwszą rzeczą, na którą „potykają się” nasi rodacy musisz podać adres zamieszkania ... we Włoszech. Jest to konieczne tylko, aby karta zbiorcza CartaFRECCIA została wysłana pocztą.

Ale nie potrzebujesz go, ponieważ tylko mieszkańcy Włoch mogą z niego korzystać. Rozwiązaniem może być podanie dowolnego adresu lub adresu hotelu, w którym mieszkasz lub zamierzasz mieszkać, aby Twoja karta nie dotarła do żadnego Signor Francesco w sycylijskiej wiosce.

Drugim „nieporozumieniem” są dane paszportowe. W tym miejscu należy podać, oprócz numeru i daty wydania, organ, który wydał dokument. A także włoski. Można uzyskać rzeczywistą liczbę paszportu, datę wydania i datę ważności, a resztę można wybrać dowolnie.

Wreszcie najbardziej „pyszny” - „Codice Fiscale” - twój NIP we Włoszech. Tak, to we Włoszech. Można go uzyskać oficjalnie w konsulacie włoskim. Gotowy, aby spróbować? Jeśli nie, to wtedy w Omio możesz obejść się bez tych wszystkich trudności i dodatkowe dokumenty, ale więcej na ten temat poniżej.

Tymczasem dla tych, którzy zdecydowali się na bałagan z adresem hotelu i włoskim NIP, zrozumiemy proces zakupu na oficjalnej stronie Trenitalii.

Kupowanie biletów na stronie internetowej Trenitalia

Aby kupić bilet na pociąg we Włoszech, odwiedzamy oficjalną międzynarodową stronę przewoźnika państwowego - www.trenitalia.com.

Strona główna Trenitalia.com w języku włoskim

Ilustrujemy wyszukiwanie i zakup biletów online na stronie internetowej Trenitalia na przykładzie warunkowej podróży z Rzymu do Mediolanu. Pierwszą rzeczą, którą widzimy na stronie, która się otwiera, jest formularz zapytania o wyszukiwanie biletów. Przejrzyjmy szczegółowo wszystkie pola formularza:

TUTTI I TRENI - wszystkie pociągi;

FRECCE - pociągi dużych prędkości („strzały”);

REGIONALI - pociągi regionalne („pociągi”).

SOLO ANDATA - w jedną stronę;

ANDATA E RITORNO - „tam i z powrotem”;

Da - skąd;

A - gdzie.

W polach wyjazdu i przyjazdu wpisujemy pierwsze litery interesujących nas miejsc, a następnie możemy wybrać określone miejsce z wyświetlonej listy. Należy pamiętać, że nazwy włoskich dworców kolejowych na stronie są w języku włoskim, niezależnie od wyboru języka strony (w momencie pisania tekstu ważne są wersje włoska, angielska, francuska, niemiecka i chińska). Ponadto w wielu miastach jest daleko od jednej stacji, co również należy wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży.

Następnie wybieramy datę wyjazdu i godzinę, od której wyszukiwanie zostanie przeprowadzone w określonym terminie.

W polach „Adulti” i „Ragazzi” odnotowujemy odpowiednio liczbę dorosłych pasażerów i dzieci. Dzieci poniżej 4 lat podróżują bezpłatnie, od 4 do 12 lat - z 50% zniżką.

Naciśnij przycisk „CERCA” (wyszukiwanie), który przeniesie nas na stronę z wynikami wyszukiwania. Zostanie przeprowadzone przekierowanie na stronę lefrecce.it - ​​niech ci to nie przeszkadza, nie ma tutaj „substytucji”, właśnie przeszedłeś z międzynarodowej strony włoskich kolei na lokalną.

Wyniki wyszukiwania są przedstawione w formie tabelarycznej.

Otrzymaliśmy listę możliwych opcji podróży, których potrzebujemy, ze wskazaniem kluczowych parametrów. Domyślnie wyświetlanych jest 10 ofert na stronę, a jeśli jest ich w sumie więcej, możesz przełączać się między stronami za pomocą strzałek u dołu tabeli lub kliknąć przycisk „Altre solucioni”, aby wyświetlić wszystkie oferty w określonym dniu.

Kolumna „Partenza” wskazuje czas odlotu i miejsce, w kolumnie „Arrivo” - czas i miejsce przyjazdu, „Durata” - czas podróży; „Treno” to rodzaj pociągu (tutaj pociągi regionalne i szybkie mogą jeździć w losowej kolejności), „Offerta” jest rodzajem biletu, a „Prezzo” to cena.

Każda kolumna w tabeli jest zwinięta. Po rozwinięciu odpowiedniej kolumny zobaczymy szereg dodatkowych opcji w ramach jednej określonej trasy.

Wybierz typ biletu i klasę samochodu

Tutaj możemy zmienić rodzaj biletu i klasę samochodu. Głównymi rodzajami biletów oferowanych przez koleje włoskie są baza, ekonomia i super ekonomia. Ostatni rodzaj to najtańsze bilety. Są kupowane najszybciej. Nieco droższe - ekonomiczne i jeszcze droższe - podstawa. Różnica w cenie powstaje na podstawie warunków zwrotu lub wymiany. Na przykład biletu takiego jak Super Economy nie można ani zwrócić, ani zmienić, co czyni go tak tanio, jak to możliwe.

Opcje wyboru klasy samochodu zależą od rodzaju pociągu. Na przykład we Frecciargento i EuroCity istnieją dwie klasy - pierwsza i druga. Zasadniczo niewiele się różnią, ale różnica w cenie może być znacząca.

W pociągach FRECCIAROSSA (czerwona strzałka) jest więcej klas - Standard, Premium, Business Salottino, Business Area Silenzio, Business, Executive. Szczegółowe objaśnienia dotyczące zalet konkretnej klasy wagonów w pociągach Trenitalia można uzyskać po najechaniu kursorem myszy na ikonę „i” w kolumnie zainteresowania.

Po ostatecznym wyborze rodzaju biletu i klasy samochodu, zaznacz pole wyboru w odpowiednim miejscu do wyboru i kliknij „CERCA”.

Otwiera się strona, na której musimy podać dane osobowe pasażerów i wybrać metodę płatności.

Wprowadź dane osobowe pasażerów. Nie zapomnij śledzić licznika czasu

Wybierz dogodną metodę płatności

Od momentu przejścia do strony potwierdzenia rezerwacji czas przeznaczony na tę procedurę zaczyna „klikać”. Potwierdź zakup i dokonaj płatności musi być za 10 minut. Widżet w prawej górnej części ekranu będzie nam o tym stale przypominał.

Powód tego ograniczenia jest oczywisty - na czas potwierdzania rezerwacji wybrana oferta jest „zamrożona” i nikt nie może jej kupić przed tobą. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku pociągów i wagonów z możliwością wyboru określonych lokalizacji.

Nawiasem mówiąc, wybór lokalizacji jest dość prosty z dostępną wizualizacją samochodu i układem siedzeń. Wolne miejsca są zaznaczone na zielono, możesz je wybrać jednym kliknięciem.

Wybór miejsca w samochodzie nie jest trudny: wystarczy kliknąć dowolne wolne miejsce oznaczone na zielono

Przypominamy, że w opcji budżetowej - w regionalnych pociągach kolei włoskich nie ma możliwości wyboru miejsca, a jeśli wsiądziesz do samochodu i nie znajdziesz pustego miejsca, nie oznacza to, że sprzedano Ci bilet przekraczający „normę”, tym samym naruszając twoje prawa. Musisz tylko jechać stojąc, to normalne.

Powrót do potwierdzenia rezerwacji. Jeśli nie jesteś zarejestrowany na stronie Trenitalia, wybierz pole „Proseguo senza fare il login”. Otworzy się formularz, w którym będziesz musiał podać swoje dane - imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy z kodem kraju, ale bez „plus” na początku.

Uwaga - jest to formularz do wypełnienia danych jako kupujący bilet. Formularz danych pasażera znajduje się bezpośrednio pod nim. Jeśli jesteś jednym z pasażerów, nie musisz uzupełniać swoich danych po raz drugi - po prostu zaznacz pole „Sono anche un passeggero del viaggio” (jestem również pasażerem), a Twoje dane zostaną skopiowane w poniższym formularzu.

Następnie wprowadź dane wszystkich pasażerów - imię / nazwisko, datę urodzenia, e-mail, telefon. Nie zwracamy uwagi na pola „Codice Azienda” i „CartaFRECCIA” - dotyczy to obywateli Włoch.

Teraz schodzimy poniżej, gdzie znajduje się lista metod płatności. Wybierz odpowiedni i kliknij „Continua”.

Na tym etapie wypełnij dane płatności i dokonaj płatności.

W bilecie elektronicznym najważniejszy kod PNR

Po udanej płatności bilety powinny faktycznie dotrzeć do skrzynki odbiorczej. Będą w formacie pdf. Ten plik pdf będzie musiał zostać wydrukowany i zabrany ze sobą w podróż. Najcenniejszą rzeczą w takim bilecie elektronicznym jest kod PNR. W rzeczywistości jest to jedyna rzecz, która zainteresuje kontrolera.

W nagłych przypadkach możesz nie mieć nawet wydrukowanego pliku, ale po prostu pokazać kontroler biletów na ekranie smartfona. Poprosi o bilet za pomocą kodu PNR w bazie danych, a to będzie koniec kontroli. Proces ten zajmuje kilka sekund. Oczywiście nie trzeba się gdzieś rejestrować, a zwłaszcza kompostować biletu elektronicznego.

Jak łatwiej kupować bilety: alternatywny sposób

Jeśli wszystko opisane powyżej wydaje Ci się zbyt skomplikowane lub nie jesteś jeszcze gotowy do komunikacji ze wsparciem Trenitalia w języku włoskim, możesz skorzystać z usługi Omio. Tutaj możesz sprawdzić aktualny rozkład jazdy i zarezerwować bilety na pociągi Trenitalia bez włoskiego adresu, TIN, paszportu itp. powikłania

Ponadto Omio śledzi harmonogram nie tylko pociągów Trenitalia, ale także Italotreno i innych firm. A ponieważ korzystają z tych samych stacji, ale każda z nich ma własne ceny, promocje i „bułeczki” dla klientów, będziesz miał znacznie większą szansę na zakup biletu po okazyjnej cenie.

Wreszcie, jeśli wcześniej nie korzystałeś z Omio, możesz otrzymać zniżkę w wysokości 10 euro przy pierwszym zakupie. Aby otrzymać kupon, musisz zarejestrować się w systemie za pomocą specjalnego linku do zaproszenia. Zniżka staje się dostępna natychmiast po rejestracji. Jedynym warunkiem jest to, że kwota zakupu musi być większa niż 40 euro.

Więcej szczegółów na temat tego mało znanego hakera do życia BlogoItaliano napisał w osobnym artykule Jak uzyskać zniżkę 10 euro na pociągi we Włoszech w 5 minut.

Ceny są podobne do kas biletowych na dworcu. W RuNet Omio stworzył chyba najwygodniejsze takie rozwiązanie. Wcześniej, aby sprawdzić ceny wszystkich operatorów jednocześnie, musiałem używać podobnych zasobów w języku angielskim. Jednocześnie często mieli takie prowizje, że wszelka wygoda doszła do skutku.

Interfejs systemu jest intuicyjny i nie ma ograniczeń co do liczby zakupionych biletów. Wystarczy wprowadzić niezbędne dane, zapłacić za zakup i otrzymać cenny dokument podróży e-mailem. Pozostaje tylko wydrukować i zabrać ze sobą na stację.

Jeśli uznasz ten artykuł za przydatny, udostępnij go znajomym w sieciach społecznościowych. Miłej podróży.

Sprawdź rozkład i dostępność biletów ›››

Inne przydatne artykuły:

  • Włoskie koleje: rzeczy, które musisz wiedzieć, kiedy wybierasz się w podróż
  • Koleje Włoskie: rozkłady jazdy pociągów i zakup biletów
  • Jak dostać się z Mediolanu do Wenecji i / lub z Wenecji do Mediolanu
  • Jak dojechać z Mediolanu do Florencji i z Florencji do Mediolanu
  • Jak dostać się z Rzymu do Neapolu i z Neapolu do Rzymu

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej