Taormina

Jak dostać się do Taorminy

Samolotem

Najbliższe lotnisko znajduje się 70 km od Taorminy w Katanii. Nie ma bezpośrednich lotów z Rosji, ale zawsze możesz znaleźć ciekawą opcję ze zmianą lub połączyć drogę do Taorminy z ciekawą podróżą.

Oficjalna strona lotniska w Katanii: www.aeroporto.catania.it

Najszybszym sposobem na dotarcie do Katanii z jedną zmianą w Rzymie jest Alitalia. Czas podróży: 6 godzin 30 minut, cena biletu 300 euro w jedną stronę.

Lista hostów lotniczych, którzy lecą na lotnisko w Katanii z Europy:

  • www.ryanair.com: z Bolonii, Rzymu, Turynu, Wenecji, Pizy, Mediolanu (Włochy), a także z Eindhoven (Holandia), Madrytu (Hiszpania), Marsylii (Francja);
  • www.easyjet.com: z Mediolanu, Neapolu (Włochy), a także z Bazylei i Genewy (Szwajcaria), Hamburga (Niemcy), Paryża (Francja), Londynu i Manchesteru (Wielka Brytania);
  • wizzair.com: z Warszawy (Polska), Budapesztu (Węgry), Bukaresztu (Rumunia).
    Wskazówka: Wizzair leci z Moskwy do Budapesztu za 30-70 euro w jedną stronę. Ponieważ Węgry i Włochy znajdują się w strefie Schengen, możesz zaplanować podróż do Europy i dużo zaoszczędzić.
  • www.germanwings.com: praktycznie z większości krajów europejskich, a także z pierwszym przeszczepem z Moskwy.

Na lotnisku Catania Fontanarossa można wypożyczyć samochód i dojechać do Taorminy w 40–60 minut. Możesz znaleźć najbardziej opłacalną opcję wynajmu samochodu we Włoszech, korzystając z usługi auto.italy4.me

Pociągiem

Z dowolnego miasta we Włoszech. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy boją się latać. Jest na przykład bezpośredni pociąg nocny z Rzymu - czas podróży wynosi około 10 godzin. Sprawdź nasze samoobsługowe bilety kolejowe do Włoch. Z Katanii (stacja Catania Centrale) do Taorminy (stacja Taormina-Giardini) można dojechać pociągiem regionalnym w 40 minut i 3,95 euro.

Autobusem

Nie jest to najwygodniejsza opcja, szczególnie w lecie, ale wciąż najtańsza. Transport autobusowy na Sycylii realizuje firma www.interbus.it. Z Katanii do Taorminy bilet kosztuje 5,10 euro, podróż w obie strony 8,5 euro. Czas podróży to 1 godzina 17 minut.

Obejrzyj wideo: Sycylia, Taormina i na sycylijskie wulkany. Podróże Pawła Krzyka. Film HD z podróży. (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Taormina, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej