Restauracje w Rzymie

Przegląd restauracji La Botticella w Rzymie - włoska rodzina

W zaułkach mojej ukochanej rzymskiej dzielnicy Trastevere zaginęła mała rodzinna restauracja La Botticella, którą znalazłem za radą przyjaciela i wielkiego znawcy kuchni włoskiej i Trastevere Asi Katashinsky'ego, dosłownie cytuję:

„Ta restauracja jest prowadzona przez miłą włoską rodzinę. Jest droższy niż przeciętny. Bardzo smaczne steki, ravioli z grzybami i wszystkim. Jeśli coś pozostaje na talerzu, nie rozumie! ”

Zalecane:

  • Nurkowanie wycieczkowe na Trastevere
  • Gdzie zjeść smaczne i tanie w Rzymie

Tego rodzaju starszą Włoszkę trudno już znaleźć na ulicach Rzymu, ale na wąskich uliczkach Trastevere wiele osób suszy ubrania do dziś.

  • Oficjalna strona: www.ristorantelabotticella.com
  • Adres: Vicolo del Leopardo, 39a, Trastevere
  • Czas pracy: od około 19:00 codziennie
  • Numer telefonu: +39 065814738, wymagana jest rezerwacja

Menu

Restauracja specjalizuje się w kuchni rzymskiej. Pierwsze dania mieszczą się w przedziale 10-12 euro za makaron, potrawy mięsne do 20 euro, co jest całkiem do przyjęcia dla stolicy.

Wiele osób pyta - gdzie dobrze gotują ryby w Rzymie? Rzeczywiście nie mamy wielu dobrych restauracji rybnych, ale tutaj, na przykład, mamy okonia morskiego z grilla. Ważnym odkryciem jest dla mnie przytulanie, o którym poniżej.

Dania

Zaczęliśmy oczywiście od przystawek: sera, krojonego mięsa, odrobiny oliwek i marynowanych pomidorów.

Wszyscy wiedzą, że sałatka Caprese to w rzeczywistości pomidory i mozzarella. Tutaj w Botticella rozumieją przepis dosłownie - pokrój pomidory na pół, włóż 2 kulki mozzarelli i sałatka jest gotowa. Uwielbiam to podejście - mniej perwersji z boiskiem i tak naturalnie, jak to możliwe.

Mięso jagnięce jest bardzo delikatne, polecam.

Ogromna porcja ravioli, ledwo zjedzona.

I wreszcie, moje ulubione małże są przytulne. Właśnie straciłem nadzieję na znalezienie miejsca w Rzymie. Nawet pogodziłam się z pomysłem, że za pełną porcję małży w odpowiedniej cenie (jestem zadowolony z nawet 15 euro za miskę) musisz polecieć na Sycylię w La Piazzetta lub pójść do restauracji Osteria Santo Spirito na jeden dzień we Florencji. Ale tutaj dostajesz całą ogromną porcję w samym sercu Rzymu za jedyne 13 euro - spełnienie marzeń!

Wreszcie, premia za kieliszek limoncello to tradycja. Nie mieliśmy dość siły, aby spróbować więcej potraw, ponieważ tego samego dnia, około 4 godzin przed posiłkiem, zjedliśmy obiad (przejedzony) w najlepszej restauracji Tivoli. Na pewno wrócę tu więcej niż raz.

Konto

Rachunek za obiad dla 4 osób wyniósł 139 euro (w tym 2 butelki wina), co według rzymskich standardów jest nieco wyższe niż przeciętnie, ale całkiem do przyjęcia - w więcej patosu i mniej smacznych miejscach dasz znacznie więcej. Polecam odwiedzić.

Popularne Wiadomości

Kategoria Restauracje w Rzymie, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej