Palermo

Palermo w maju - porady na wakacje

Palermo w maju jest pełne słońca, samochodów i miłośników morza: przez dwa tygodnie na plaży Mondello organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Plaży, aw mieście rajd Targa Florio. Przyjemną rozrywkę można uzupełnić spacerami po ogrodzie botanicznym, zakupami oraz zwiedzaniem Palermo.

Pogoda

Najlepszą porą na poznanie historycznego bogactwa Palermo jest wiosna: alejki są zakopane w rozkwicie, wypełniając miasto magicznymi aromatami. W maju temperatura powietrza wynosi 20-22 ° C, pogoda jest w większości słoneczna. U wybrzeży Palermo powietrze nieco się rozgrzewa, wody Morza Tyrreńskiego są wygodne do pływania.

Międzynarodowy Festiwal Plażowy (World Festival on the Beach)

Od kilku lat Międzynarodowy Festiwal Plaży jest wpisany do oficjalnego rejestru głównych wydarzeń Sycylii. Odbywa się na plaży Mondello w drugiej połowie maja. Tysiące fanów sportów wodnych przyjeżdżają do Palermo, aby zobaczyć zawody i posłuchać muzyki na żywo.

W dniach festiwalu na plaży odbywają się turnieje siatkówki, windsurfingu i żeglarstwa.

Dla sportowców i zwykłych obywateli organizowane są duże targi artykułów sportowych, które można natychmiast przetestować po zakupie.

Plaża Mondello -jedna z najlepszych plaż w stolicy Sycyliigdzie większość mieszkańców i odwiedzających miasto spędza czas. W przeszłości niewielka wioska przekształciła się w pełnoprawny kurort po zauważeniu jej przez lokalnych asów finansowych. Ma wszystko - szeroką i czystą plażę, restauracje, kawiarnie i bary, sprzęt do wynajęcia, a nawet kino na świeżym powietrzu.

  • Strona internetowa: www.albaria.org

Rajd Targa Florio

Targa Florio to jeden z najstarszych i najbardziej znanych wyścigów samochodowych we Włoszech. Występująca w 1906 r. Tradycja wyścigów samochodowych trwała do 1977 r. Od 1972 r. W Targa Florio pojawiła się nowa dyscyplina wyścigowa, która do dziś zachwyca publiczność. Prawdziwych pionierów sportów motorowych można uznać za uczestników Tour of Sicily w latach 1912–58, którzy 72-kilometrowa jazda ulicami Palermo i górskimi drogami.

Bardzo spektakularny i nieprzewidywalny, co roku przyciąga tysiące turystów. Rajd trwa od trzech do czterech dni. Oprócz kategorii standardowej w ramach Targa Florio odbywają się zawody wśród samochodów historycznych.

  • Oficjalna strona: www.targapedia.com

Rynki

Palermo ma kilka rynków na wolnym powietrzu, ale najlepsze i najbardziej znanym wśród turystów jest Vukkiria (Mercato della Vucciria). O 4 rano rybacy przynoszą połów, a o 5 rano sprzedawcy sprzedają warzywa i owoce, a o szóstej jest już wielu kupujących. Vukkiriya i jego tradycje istnieją od co najmniej 700 lat. Musisz tu przyjechać wcześnie, ponieważ sprzedawcy pracują tylko do lunchu.

Borgo Vecchio, w przeciwieństwie do Vukkiriya, pozostaje otwarty do późnych godzin nocnych. Miejsce to jest popularne wśród młodych mieszkańców Palermo - przyjeżdżają, aby jeść, rozmawiać i robić zakupy. Borgo Vechchio jest otwarty w niedzielę rano - w przeciwieństwie do Vukkiriya.

Co zobaczyć - gdzie iść

Spacer wzdłuż Via Vittorio Emanuele, jednej z dwóch głównych ulic miasta, jest dobrym sposobem na poznanie historii i przeszłości miasta. Kościoły i domy wzdłuż niego zostały zbudowane podczas panowania arabskiego, normańskiego i bizantyjskiego. Najbardziej znaną i najpiękniejszą częścią Palazzo Normanni (Palazzo dei Normanni), położoną na początku Via Vittorio Emanuele, jest Kaplica Palatynów (Cappella Palatina).

Ciekawe i imponujące miejsca:

  • Katakumby Kapucynów (Catacombe dei Cappuccini), największe na świecie muzeum mumii;
  • Pretoria Square (Piazza Pretoria);
  • ogromna opera Massimo (Teatro Massimo) wyróżnia się doskonałą akustyką, utalentowanymi artystami i pięknym wnętrzem;
  • Ogród Botaniczny (L'Orto Botanico di Palermo);
  • jeden z najstarszych zamków we Włoszech - Dziza (La Zisa).

Oficjalna strona miasta Palermo: www.comune.palermo.it

Obejrzyj wideo: Sycylia 2013 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Palermo, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej