Regiony Włoch

Wycieczki z Florencji w 1 dzień: TOP 5 najpopularniejszych

Specjalnie dla Ciebie Blogoitaliano studiował najciekawsze trasy i wycieczki z Florencji na 1 dzień i wybrał 5 najbardziej popularnych z nich. Uwaga! trochę przedstawionych wycieczek jest w języku angielskim. Zawsze możesz też zwrócić się do Natalii, naszego znanego przewodnika po Florencji, i opracować z nią własny program w najciekawszych miejscach w Toskanii.

Wycieczka z Florencji do Pizy i Lukki
Dwa najbardziej znane średniowieczne miasta Toskanii w ciągu 1 dnia. Pierwsza to Piza słynna z krzywej wieży i katedry, druga to Lucca, znana jako miasto setek wież, katedr i murów obronnych.
Dowiedz się więcej
1-dniowa wycieczka do Pizy, San Gimignano i Sieny
Kolejny kalejdoskop niezapomnianych średniowiecznych miast w ramach tej wycieczki zostanie „rozcieńczony” przez zapoznanie się z gastronomicznymi przysmakami Toskanii.
Dowiedz się więcej

Z Florencji do Cinque Terre
Jednodniowa wycieczka do Cinque Terre pozwoli Ci w pełni cieszyć się tradycyjną włoską architekturą i niesamowitymi krajobrazami wybrzeża Liguryjskiego zarówno z lądu, jak i z morza.
Dowiedz się więcej

Do doliny Chianti za kierownicą FIAT 500
Oferujemy wycieczkę z Florencji do doliny Chianti. Będziesz miał okazję nie tylko podziwiać szmaragdowe krajobrazy winnic doliny z tradycyjną degustacją, ale także prowadzić zabytkowy włoski samochód FIAT 500.
Dowiedz się więcej


Trasa degustacyjna Toskania Chianti
Toskania to miejsce narodzin słynnych na całym świecie czerwonych win. W ramach wycieczki w ciągu 1 dnia odwiedzisz małe kolorowe miasteczka i winiarnie Toskanii, poznasz sekrety produkcji tradycyjnych włoskich win, a także będziesz w stanie w pełni docenić ich wyśmienity smak i aromat.
Dowiedz się więcej

Piza i Lukka: jednodniowa wycieczka autobusowa z Florencji

Czas trwania: 11 godzin. Język: rosyjski, angielski

W ramach jednodniowej wycieczki autobusem możesz odwiedzić dwa piękne średniowieczne miasta Toskanii - Pizę i Lukkę.

Plac Cudów z Krzywą Wieżą i katedrą to najbardziej rozpoznawalny obiekt w Pizie

Pierwszy przystanek na Piazza Miracles w Pizie, słynnej na całym świecie krzywej wieży. Oprócz wieży zobaczysz stary monumentalny cmentarz Camposante, przeznaczony do pochówku wybitnych ludzi ze średniowiecza, katedrę Duomo di Santa Maria Assunta i inne znane atrakcje miasta.

Po niespiesznym spacerze planowany jest postój w sklepie z winami, gdzie można skosztować i kupić wykwintne toskańskie wina.

Wieża Guinigi w Lukce

Drugim przystankiem na trasie jest miasto setek wież, katedr i murów obronnych - Lucca. Tutaj, na ulicach i placach, zamarła romantyczna era średniowiecza - era rycerzy i pięknych pań, wspaniałe święta i walka o władzę.

W Lukce można zobaczyć katedrę św. Marcina, zbudowaną w VI wieku, Plac Amfiteatru, który był używany do walk gladiatorów, oraz słynną Wieżę Guinigi, na szczycie której rosną stuletnie dęby.

Wycieczka do Lucca i Pizy z Florencji odbywa się w środy, piątki i niedziele. Możesz dowiedzieć się o jego koszcie i innych szczegółach organizacyjnych, a także zarezerwować miejsce dla dat zainteresowania tutaj.

Ważne! Ta trasa jest prowadzona w grupie w języku angielskim, ale Natalia, nasza przewodnik po Florencji, ma podobną indywidualną trasę w języku rosyjskim. Możesz przeczytać więcej o wycieczkach Natalii w tym artykule. Zawsze możesz też napisać do niej swoje pytania i życzenia dotyczące wycieczek na e-mail chronione pocztą e-mail


Wycieczka z Florencji: Piza, San Gimignano i Siena w 1 dzień

Czas trwania: cały dzień. Język: angielski

W ramach tej wycieczki w ciągu 1 dnia możesz odwiedzić 3 słynne miasta Toskanii - Pizę, Sienę i San Gimignano.

Podróż rozpoczyna się od Piazza dei Miracoli w Pizie, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć Katedrę w Pizie i słynną Krzywą Wieżę zbudowaną w XII-XIV wieku przez Bonnano Pisano. Zaplanowano tu również przerwę na lunch, w której turyści mogą skosztować tradycyjnej kuchni toskańskiej.

Średniowieczne miasto San Gimignano

Drugie miasto, które można zobaczyć w ramach jednodniowej wycieczki autobusem z Florencji, San Gimignano - znane ze średniowiecznych wież. Wciąż zachowują historię bogactwa i dobrobytu kupców, którzy niegdyś zamieszkiwali miasto.

W ramach wycieczki z Florencji odwiedzisz katedrę w Sienie

Ostatni przystanek planowany jest w Sienie - ojczyźnie włoskiego gotyku. Nie ma nowoczesnych budynków. Miasto dosłownie zamarzło w przeszłości, zachowując piękno i urok ostrych iglic szybujących w niebo. W ramach wycieczki poznasz historię Sieny, a także poznasz jej główne atrakcje: Piazza del Campo i Katedra w Sienie.

Wycieczka z Florencji do Pizy, San Gimignano i Sieny organizowana jest w każdy dzień tygodnia od kwietnia do października. Tutaj możesz znaleźć koszt i zarezerwować miejsca na wymagane terminy.

Sprawdź rozkład i dostępność biletów ›››Z Florencji do Cinque Terre

Czas trwania: 12 godzin. Język: angielski

Park Narodowy Cinque Terre, który proponuje się odwiedzić podczas wycieczki z Florencji, jest prawdopodobnie jednym z najbardziej niezwykłych miejsc światowego dziedzictwa UNESCO we Włoszech. 5 malowniczych miasteczek, dogodnie usytuowanych nad skalistym wybrzeżem Morza Liguryjskiego, zapewni niezapomniane wrażenia wszystkim miłośnikom niesamowitych krajobrazów.

W ramach wycieczki z Florencji do Cinque Terre możesz odwiedzić wszystkie pięć miast od Manaroli do Riomaggiore, wybrać się na malownicze ścieżki wzdłuż wybrzeża, podziwiać piękno samych wiosek i gajów cytrynowych z lądu i morza, a także skosztować tradycyjnej kuchni liguryjskiej.

Całodniowa wycieczka autobusowa do Cinque Terre z Florencji odbywa się w każdy dzień tygodnia. Potrzebne daty można znaleźć tutaj.


Prowadzenie FIAT 500 w dolinie Chianti

Czas trwania: od 3 godzin. Język: rosyjski

Niezwykła wycieczka z Florencji na malownicze wzgórza w dolinie Chianti, która słynie ze szmaragdowych winnic. Podczas wycieczki nie tylko będziesz cieszyć się oszałamiającą scenerią i robić spektakularne zdjęcia, będziesz miał okazję jeździć na zabytkowym włoskim samochodzie FIAT 500.

Niezwykła wycieczka z Florencji samochodem FIAT 500

Oprócz niezapomnianej podróży turyści będą mieli okazję odwiedzić tradycyjną włoską winiarnię i skosztować słynnych toskańskich win z tradycyjnymi potrawami.

Dolina Chianti słynie z winnic

Możesz zapisać się na wycieczkę każdego dnia, poznać szczegóły i umówić się na udział pod tym linkiem.


Trasa degustacyjna Toskania Chianti

Czas trwania: 4,5 godziny. Język: rosyjski

Ta trasa przyniesie wiele wrażeń zarówno koneserom niesamowitych krajobrazów i architektury starożytnych miast, jak i koneserom wyśmienitych win. W ciągu pół dnia możesz odwiedzić miasta San Jiminiano i Certaldo Alto, a także odwiedzić rodzinną winnicę, w której poznasz tajniki robienia słynnego toskańskiego wina i, oczywiście, skosztujesz kilku odmian słynnego napoju.

Krajobrazy Doliny Val d'Orcia

Oprócz wina proponuje się skosztowanie wykwintnych toskańskich przysmaków w ramach wycieczki, a najbardziej ciekawi podróżnicy będą mogli zejść z przewodnikiem po piwnicach winnych starożytnej arystokratycznej rodziny Guichchirdini-Strozzi.

Brunello di Montalcino - najsłynniejsze wino Toskanii

Ta wycieczka z Florencji odbywa się każdego dnia po wcześniejszym uzgodnieniu. Poznaj szczegóły organizacyjne i zarezerwuj swój udział tutaj.

Inne ciekawe artykuły

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej