Jak się tam dostać

Jak dostać się do portu Civitavecchia

Port Civitavecchia (Civitavecchia) znajduje się około 100 kilometrów od Rzymu, do którego zawijają większość liniowców wykonujących rejsy we Włoszech.

Dojazd do Civitavecchia jest stosunkowo prosty, ale przy planowaniu należy wziąć pod uwagę cechy włoskiego transportu. Spóźnienie się na twój statek jest bardzo rozczarowujące. Dziś nauczymy się, jak samodzielnie dostać się do portu z Rzymu. Rozważ wszystkie odpowiednie metody:

Z Rzymu

Z Rzymu do Civitavecchia można dojechać autobusem, pociągiem regionalnym lub taksówką. Radzę autobusowi lub transferowi, a pociąg należy uznać za ostatni.

Autobusem za 10 euro

Istnieją bezpośrednie autobusy z portu do dworca Termini (Termini) za 10 euro. Liczba miejsc jest ograniczona, bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem w kasach internetowych na stronie tiquets.com. - zajmie dosłownie minutę.

Trasa i harmonogram są następujące:

  1. Civitavecchia (odjazd o 09:00 i 09:30) - Watykan (przylot o 10:00 i 10:30) - stacja Termini (przyjazd o 10:15 i 10:45);
  2. Stacja Termini (odjazd o 15:30 i 16:00) - Watykan (15:45 i 16:15) - Civitevecchia - (przyjazd o 16:45 i 17:15).

Autobus ma bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i dociera bezpośrednio do terminalu statków wycieczkowych. Aby wsiąść do autobusu, wystarczy pokazać kierowcy kod rezerwacji z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, nie trzeba drukować biletu, XXI wiek.

Pociągiem za 5 euro

  • Czas podróży: od 2 godzin do 4 godzin (w zależności od miejsca startu)

Podróż do Civitavecchia pociągiem regionalnym z Rzymu jest najbardziej ekonomicznym sposobem, bilet kosztuje 5 euro, ale należy wziąć pod uwagę możliwe niespodzianki włoskich kolei. Strajki transportowe odbywają się około trzy razy w miesiącu, nie powinieneś się ich bać, ale też nie powinieneś o nich zapominać.

Aby rozpocząć pracę na stronie www.trenitalia.com, musisz sprawdzić rozkład jazdy i sprawdzić, czy opcja pociągu jest dla Ciebie odpowiednia.

Pociągi odjeżdżają ze stacji Termini (Roma Termini), co oznacza, że ​​jeśli nie mieszkasz w pobliskim hotelu, musisz udać się na stację metrem lub autobusem. Pamiętaj również, że od stacji kolejowej w Civitavecchia do portu będziesz musiał przejść około 700 metrów (10 minut) pieszo - z walizkami nie zawsze jest to wygodne. Nie trzeba wcześniej kupować biletu na pociąg regionalny, ponieważ w większości przypadków są one nie na miejscu. Jeśli twój statek, na przykład, odpływa o 17:00, musisz opuścić Rzym co najmniej o 13 po południu. Wyjechałbym w ogóle o godzinie 12.

  • Oficjalna strona portu: www.civitavecchiaport.org - tutaj sprawdzamy harmonogram rejsów i wypłynięcia statków.

Taksówką za 120 euro

  • Czas podróży: 1 godzina 15 minut.

Najdroższy, ale szybki sposób. Warto rozważyć, czy nie wybierasz się w rejs sam. Taksówką ze strefy murów Aurelian do portu Civitavecchia, jeśli siedzisz na oficjalnym parkingu, powinna obowiązywać stała stawka 120 euro. W praktyce dzieje się to na różne sposoby - taksówkarze mogą wymagać dodatkowej opłaty za bagaż, za 4. pasażera, za telefon do hotelu.

O cechach rzymskich taksówkarzy pisałem tutaj.

Przelew za 115 euro

Czas podróży: 1 godzina 15 minut.

Doskonałą alternatywą dla taksówkarzy jest wcześniejsze zamówienie transferu. Zostaniesz odebrany bezpośrednio z hotelu, w wygodnym Mercedesie klasy E zostaną one szybko dostarczone do portu - jest to wygodne, niezawodne, a nawet 5 euro tańsze. Plus, na pewno, żadnych niespodzianek i dopłat, ale musisz zaplanować podróż w co najmniej 24 godziny.

Zalecamy zamówienie niezawodnego transferu do portu Civitavecchia na stronie ru.Rome4.us od Sergio, najbardziej niezawodnego włoskiego na świecie.

Z lotniska Fiumicino

W pociągach od 11 do 33,5 euro

Czas podróży: 2,5-3 godziny

Nie ma bezpośredniego pociągu z lotniska Fiumicino do Civitavecchia, trzeba jechać pociągiem Leonardo Express do Termini pociągiem za 14 euro, a następnie zmienić pociągi. Drugą opcją jest pociąg regionalny do stacji Trastevere za 8 euro i transfer tam. Oto szczegółowa instrukcja dojazdu z Fiumicino do Rzymu.

Taki sposób dotarcia do portu należy wziąć pod uwagę tylko wtedy, gdy masz rezerwę czasu, budżet jest ograniczony i istnieje już doświadczenie w podróżowaniu pociągiem.

Taksówką za 120 euro

Czas podróży: około godziny.

Z taksówkarzami z Fiumicino ta sama historia - cena powinna wynosić 120 euro. Lepiej zapytać z wyprzedzeniem przed wejściem na pokład samochodu, zalecam 2-3 razy, czy ustalona cena będzie dokładna. W takim przypadku radzimy po prostu zarezerwować transfer z wyprzedzeniem, z Sergio na Mercedesie za 115 euro, a na lotnisku zostaniesz powitany znakiem i dostarczony bez niespodzianek na czas do portu.

  • Radzę przeczytać: o taksówkarzach w Rzymie

Wycieczki jednodniowe

Jeśli popłyniesz do portu Civitavecchia na jeden dzień, rozsądnie jest połączyć transfer w obie strony z indywidualną WYCIECZKĄ WSZYSTKĄ RZYM w 3 GODZINY. Spotkamy się w porcie, zabranym do Rzymu, gdzie za 3 godziny rosyjskojęzyczny przewodnik opowie i pokaże główne atrakcje, doradzi restauracji na pyszny obiad i zabierze Cię z powrotem do wyjścia z liniowca. Koszt takiego programu dla 1-4 osób wyniesie 450 euro.

Jestem pewien, że te wskazówki były dla Ciebie przydatne. Z przyjemnością odpowiemy na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Pierwsze kilka dni w Rzymie (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej