Jak się tam dostać

Jak dostać się do portu Civitavecchia

Port Civitavecchia (Civitavecchia) znajduje się około 100 kilometrów od Rzymu, do którego zawijają większość liniowców wykonujących rejsy we Włoszech.

Dojazd do Civitavecchia jest stosunkowo prosty, ale przy planowaniu należy wziąć pod uwagę cechy włoskiego transportu. Spóźnienie się na twój statek jest bardzo rozczarowujące. Dziś nauczymy się, jak samodzielnie dostać się do portu z Rzymu. Rozważ wszystkie odpowiednie metody:

Z Rzymu

Z Rzymu do Civitavecchia można dojechać autobusem, pociągiem regionalnym lub taksówką. Radzę autobusowi lub transferowi, a pociąg należy uznać za ostatni.

Autobusem za 10 euro

Istnieją bezpośrednie autobusy z portu do dworca Termini (Termini) za 10 euro. Liczba miejsc jest ograniczona, bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem w kasach internetowych na stronie tiquets.com. - zajmie dosłownie minutę.

Trasa i harmonogram są następujące:

  1. Civitavecchia (odjazd o 09:00 i 09:30) - Watykan (przylot o 10:00 i 10:30) - stacja Termini (przyjazd o 10:15 i 10:45);
  2. Stacja Termini (odjazd o 15:30 i 16:00) - Watykan (15:45 i 16:15) - Civitevecchia - (przyjazd o 16:45 i 17:15).

Autobus ma bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i dociera bezpośrednio do terminalu statków wycieczkowych. Aby wsiąść do autobusu, wystarczy pokazać kierowcy kod rezerwacji z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, nie trzeba drukować biletu, XXI wiek.

Pociągiem za 5 euro

  • Czas podróży: od 2 godzin do 4 godzin (w zależności od miejsca startu)

Podróż do Civitavecchia pociągiem regionalnym z Rzymu jest najbardziej ekonomicznym sposobem, bilet kosztuje 5 euro, ale należy wziąć pod uwagę możliwe niespodzianki włoskich kolei. Strajki transportowe odbywają się około trzy razy w miesiącu, nie powinieneś się ich bać, ale też nie powinieneś o nich zapominać.

Aby rozpocząć pracę na stronie www.trenitalia.com, musisz sprawdzić rozkład jazdy i sprawdzić, czy opcja pociągu jest dla Ciebie odpowiednia.

Pociągi odjeżdżają ze stacji Termini (Roma Termini), co oznacza, że ​​jeśli nie mieszkasz w pobliskim hotelu, musisz udać się na stację metrem lub autobusem. Pamiętaj również, że od stacji kolejowej w Civitavecchia do portu będziesz musiał przejść około 700 metrów (10 minut) pieszo - z walizkami nie zawsze jest to wygodne. Nie trzeba wcześniej kupować biletu na pociąg regionalny, ponieważ w większości przypadków są one nie na miejscu. Jeśli twój statek, na przykład, odpływa o 17:00, musisz opuścić Rzym co najmniej o 13 po południu. Wyjechałbym w ogóle o godzinie 12.

  • Oficjalna strona portu: www.civitavecchiaport.org - tutaj sprawdzamy harmonogram rejsów i wypłynięcia statków.

Taksówką za 120 euro

  • Czas podróży: 1 godzina 15 minut.

Najdroższy, ale szybki sposób. Warto rozważyć, czy nie wybierasz się w rejs sam. Taksówką ze strefy murów Aurelian do portu Civitavecchia, jeśli siedzisz na oficjalnym parkingu, powinna obowiązywać stała stawka 120 euro. W praktyce dzieje się to na różne sposoby - taksówkarze mogą wymagać dodatkowej opłaty za bagaż, za 4. pasażera, za telefon do hotelu.

O cechach rzymskich taksówkarzy pisałem tutaj.

Przelew za 115 euro

Czas podróży: 1 godzina 15 minut.

Doskonałą alternatywą dla taksówkarzy jest wcześniejsze zamówienie transferu. Zostaniesz odebrany bezpośrednio z hotelu, w wygodnym Mercedesie klasy E zostaną one szybko dostarczone do portu - jest to wygodne, niezawodne, a nawet 5 euro tańsze. Plus, na pewno, żadnych niespodzianek i dopłat, ale musisz zaplanować podróż w co najmniej 24 godziny.

Zalecamy zamówienie niezawodnego transferu do portu Civitavecchia na stronie ru.Rome4.us od Sergio, najbardziej niezawodnego włoskiego na świecie.

Z lotniska Fiumicino

W pociągach od 11 do 33,5 euro

Czas podróży: 2,5-3 godziny

Nie ma bezpośredniego pociągu z lotniska Fiumicino do Civitavecchia, trzeba jechać pociągiem Leonardo Express do Termini pociągiem za 14 euro, a następnie zmienić pociągi. Drugą opcją jest pociąg regionalny do stacji Trastevere za 8 euro i transfer tam. Oto szczegółowa instrukcja dojazdu z Fiumicino do Rzymu.

Taki sposób dotarcia do portu należy wziąć pod uwagę tylko wtedy, gdy masz rezerwę czasu, budżet jest ograniczony i istnieje już doświadczenie w podróżowaniu pociągiem.

Taksówką za 120 euro

Czas podróży: około godziny.

Z taksówkarzami z Fiumicino ta sama historia - cena powinna wynosić 120 euro. Lepiej zapytać z wyprzedzeniem przed wejściem na pokład samochodu, zalecam 2-3 razy, czy ustalona cena będzie dokładna. W takim przypadku radzimy po prostu zarezerwować transfer z wyprzedzeniem, z Sergio na Mercedesie za 115 euro, a na lotnisku zostaniesz powitany znakiem i dostarczony bez niespodzianek na czas do portu.

  • Radzę przeczytać: o taksówkarzach w Rzymie

Wycieczki jednodniowe

Jeśli popłyniesz do portu Civitavecchia na jeden dzień, rozsądnie jest połączyć transfer w obie strony z indywidualną WYCIECZKĄ WSZYSTKĄ RZYM w 3 GODZINY. Spotkamy się w porcie, zabranym do Rzymu, gdzie za 3 godziny rosyjskojęzyczny przewodnik opowie i pokaże główne atrakcje, doradzi restauracji na pyszny obiad i zabierze Cię z powrotem do wyjścia z liniowca. Koszt takiego programu dla 1-4 osób wyniesie 450 euro.

Jestem pewien, że te wskazówki były dla Ciebie przydatne. Z przyjemnością odpowiemy na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Pierwsze kilka dni w Rzymie (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Katedra św. Jana Chrzciciela w Turynie
Turyn

Katedra św. Jana Chrzciciela w Turynie

Katedra św. Jana Chrzciciela (Katedra San Giovanni Battista, Duomo di Torino) znajduje się w centrum Turynu, w pobliżu innych słynnych atrakcji - Muzeum Egipskiego, Palazzo Madama i Pałacu Królewskiego. Jest to główny budynek sakralny w Turynie i jedyny zachowany w mieście przykład architektury renesansowej.
Czytaj Więcej
Bazylika Superga w Turynie
Turyn

Bazylika Superga w Turynie

Dziesięć kilometrów od miasta Turyn, na samym szczycie wzgórza Superga (Il Colle di Superga), od którego pochodzi jego nazwa, znajduje się Bazylika Superga (La Basilica di Superga) - miejsce, w którym zbiega się historia i legenda. Jest to bazylika wzniesiona z powodu przysięgi, jest to kościół, w którym chowano przedstawicieli dynastii Sabaudzkiej, to miejsce, w którym przed dziesięcioleciami wydarzyła się straszna tragedia i jest to widok, do którego nieustannie przyjeżdżają turyści z całego świata.
Czytaj Więcej
Atrakcje w Turynie
Turyn

Atrakcje w Turynie

Turyn to miasto, w którym królowie urodzili się, żyli i umarli. Dlatego wśród atrakcji znajduje się wiele rezydencji królewskich, wspaniałych zamków, muzeów, galerii sztuki. Tutaj można zobaczyć broń królów Sabaudzkich, kościół w formie starożytnego rzymskiego panteonu, budynek podobny do synagogi, przedstawiony na monecie w dwóch centach euro.
Czytaj Więcej
Całun Turyński
Turyn

Całun Turyński

Jedną z bezcennych relikwii w chrześcijaństwie jest słusznie Całun Turyński (po włosku: Sindone di Torino). Dla wielu milionów ludzi jest to prawdziwe płótno na pochówek Jezusa Chrystusa, na którym tajemniczo odciskano twarz ciała Jezusa ze śladami krwi. Zgodnie z przekonaniem wierzących chrześcijan, lniany całun z Turynu jest świadkiem cierpienia Jezusa Chrystusa i wywołuje podziw przed całunem.
Czytaj Więcej