Społeczeństwo

Włoski styl jazdy przeraża Europejczyków

Włoscy kierowcy są uważani za najbardziej niebezpiecznych w Europie. Do takiego wniosku doszli naukowcy, którzy niedawno przeprowadzili ankietę na turystycznym portalu internetowym Zoover i opublikowali go we francuskim magazynie Auto Plus. Badanie zostało przedstawione w formie kwestionariusza, w którym poproszono mieszkańców Europy o wybór kraju charakteryzującego się najsilniejszymi kierowcami.

Około 30 tysięcy osób wzięło udział w badaniach społecznych, z których wiele nie pochlebiało umiejętnościom motoryzacyjnym Włochów. 23,7% respondentów oceniło je jako najgorsze czynniki napędowe w Europiedrugie miejsce honoru poszedł do Greków (15,6 procent) i wygrał brąz bieguny (14 procent). Dziesięciu najbardziej niebezpiecznych i lekkomyślnych właścicieli praw to także Niemcy (7,9 procent), Francuzi (7,7 procent), Holendrzy (5,6 procent) i Hiszpanie (5 procent). Nie zaniedbano nominacji „Najdokładniejsze i najbardziej niezawodne sterowniki”.

Finowie okazali się najbardziej szanowani w tej kategorii: tylko 1,5% uznało swój sposób obracania kierownicy za niedopuszczalny.

Warto zauważyć, że kolejna niedawna ankieta na temat Włochów i samochodów wykazała, że ​​4 na 10 mieszkańców słonecznego kraju spędzaj co najmniej godzinę dziennie na prowadzeniu pojazduWiększość z nich to młodzież. Ponad 40 procent respondentów stwierdziło, że spędza co najmniej godzinę dziennie w samochodzie, 34 procent przyznało, że prowadzi pojazdy 1-2 godziny dziennie, 6 procent - do czterech godzin i 1 procent (średnio są to młodzi ludzie z 18 do 24 lat) i prawie żyją za „kierownicą”.

Tylko 55 procent młodych Włochów ma do dyspozycji własny samochód.

Badanie ujawniło również powody, dla których włoscy mieszkańcy zasiadają za kierownicą: 47 procent respondentów stwierdziło, że używa tego pojazdu do pracy, a 43 procent woli podróżować po mieście w weekendy w celach osobistych. Kobiety zwykle siedzą na siedzeniu kierowcy, aby wykonywać zadania służbowe (67 procent) lub podróżować na krótkie odległości (30 procent).

Warto zauważyć, że poważny kryzys gospodarczy znacznie osłabił dobrobyt mieszkańców słonecznych Włoch.

Coraz więcej miłośników prędkości i pięknych samochodów wolę korzystać z rowerów. Świadczą o tym dane dotyczące sprzedaży dla tego rodzaju ruchu. Tak więc w 2012 roku Włosi kupili o 200 tysięcy więcej rowerów niż w poprzednim, a wśród szczęśliwych właścicieli żelaznych „koni” byli nie tylko biedni i ekonomiczni studenci, ale także biznesmeni, a nawet politycy. Co więcej, wielu z nich nawet próbowało sprzedawać swoje samochody sportowe i kupować skromniejsze modele.

Jeśli wcześniej we Włoszech nie było tak dużej liczby samochodów sportowych, jak w Moskwie, teraz stały się jeszcze mniejsze.

Znani światowi producenci luksusowych samochodów, tacy jak Ferrari i Maserati, z przykrością informują, że Włosi nie przychodzą tak często do swoich salonów, ale wolą jeździć na rowerach, które są nie tylko darmowe, ale także dobre dla zdrowia.

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej