Jak się tam dostać

Jak dostać się z lotniska w Pizie do centrum miasta

Międzynarodowe lotnisko w Pizie (Aeroporto Internazionale di Pisa) nosi imię włoskiego naukowca Galileo Galilei i znajduje się zaledwie 5 km od centrum miasta. Możesz się tam dostać pociągiem lub taksówką.

Dziś Pisa Victory i S7 Airlines obsługują bezpośrednie loty na lotnisko w Pizie z Moskwy - ceny biletów są znacznie niższe niż, na przykład, do Rzymu, dlatego warto rozważyć opcję przyjazdu do tego miasta. Z Pizy można łatwo dostać się do Rzymu (patrz instrukcje), a także do Florencji, Sieny, Arezzo i La Spezii. W artykule szczegółowo rozważymy wszystkie opcje.

Istnieją specjalne pociągi do centrum Pizy z lotniska, ale można również wziąć taksówkę, która natychmiast zabierze Cię do hotelu.

Pociągiem

Podróż tylko 6 minut pociągiem z lotniska do głównego dworca kolejowego w Pizie (Pisa Centrale) spodoba się szczególnie dzieciom, ponieważ w nowoczesnych promach nie ma kierowców. Pociągi są w pełni zrobotyzowane, a duże panoramiczne okna kursują co 15 minut od 4:30 do 01:30.

Bilet w jedną stronę kosztuje tylko 2,7 euro i jest kupowany w kiosku bezpośrednio na lotnisku lub w specjalnej maszynie obok perona.

  • Pełny harmonogram można pobrać z linku w formacie PDF - jest to najtańszy i najłatwiejszy sposób na dotarcie do centrum miasta.

Taksówką

Koszt przejazdu taksówką z lotniska w Pizie jest stały, ale zależy od miejsca docelowego. Stazione di Pisa Centrale kosztuje 9 euro, a Piazza del Duomo kosztuje 12 euro.

Warto wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty w weekendy - plus 2,60 euro za każdą sztukę bagażu 0,65 euro.

Samotnie samochodem

Na lotnisku możesz odebrać wcześniej wynajęty samochód i wybrać się w podróż przez małe, wspaniałe miasta Włoch. Na przykład samochód klasy Volkswagen Polo kosztuje 10 euro tylko za 10 dni - jest znacznie bardziej opłacalny, szybszy i ciekawszy niż podróż środkami transportu publicznego między małymi miastami.

Radzę wybrać dostawców z oceną 8 lub wyższą. Znajdź wskazówki dotyczące wynajmu samochodu we Włoszech na auto.italy4.me

Do Florencji

Z lotniska w Pizie do Florencji (Firenze) można dojechać autobusem bezpośrednim za 14 euro, taksówkami za 160 euro lub pociągiem za 11,30 euro z przesiadką na Pisa Centrale. Czas podróży wynosi około półtorej godziny - patrz szczegółowe instrukcje.

W Livorno

Będziesz także musiał dotrzeć do portu w Livorno, gdzie odpływają statki wycieczkowe, z transferami pociągiem i autobusem. Z Pizy do dworca centralnego Livorno Centrale kilka razy na godzinę pociągi regionalne jeżdżą do Trenitalii.

Cena biletu to tylko 2,60 euro, czas podróży to 15 minut. Możesz dostać się ze stacji do portu autobusami miejskimi czerwonej linii LAM ROSSA lub niebieskiej linii LAM BLU.

Bardziej wygodnym sposobem jest zarezerwowanie transferu z wyprzedzeniem. Koszt taksówki dla 2-4 osób wyniesie 86 euro, zostaniesz dostarczony bezpośrednio do portu na statek wycieczkowy.

  • Przyda ci się: jak dojechać z Livorno do Florencja

Do Sieny

Dostać się do Sieny z lotniska w Piziemoże być przez Florencję pociągiem i autobusem. Czas podróży wyniesie około 3 godzin. Zobacz szczegółowe instrukcje.

W Arezzo

Do Arezzo można dostać się z Pizy tylko z przesiadką we Florencji. Bilety na pociągi regionalne kosztują 14,60 euro. Leż na drodze przez około 3 godziny.

Do La Spezii

Do dworca centralnego La Spezia (La Spezia Centrale) prowadzą pociągi regionalne i szybkie. Bilety kosztują od 7,80 do 9,90 euro, czas podróży od 48 minut do godziny.

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Dzięki za opinie i aktywność w komentarzach chętnie odpowiem na pytania dotyczące planowania wakacji.

Tablica wyników online

Korzystając z internetowej tablicy wyników, możesz śledzić aktualny harmonogram przylotów i odlotów.

  • Oficjalna strona lotniska: www.pisa-airport.com
  • Tablica wyników online: odlot i przylot

Obejrzyj wideo: OKbus - łatwy dojazd do Warszawy i na lotnisko (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej