Wenecja

Dzielnica Mestre w Wenecji - główne atrakcje

Mestre (ital. Mestre) to urocza niewielka część Wenecji, która jest połączona z miastem wodą z dużym mostem kolejowym, znanym jako „Most Wolności” (Ponte della Liberta). Centralna część autonomicznego regionu, niegdyś uważanego za miasto, jest zamknięta dla transportu, więc goście Mestre mogą spokojnie i bez przeszkód odkrywać główne atrakcje tego miejsca, a także wypić filiżankę kawy na tarasie jednej z cukierni, których jest tak wiele wokół. Być może możemy powiedzieć, że Mestre ma swój własny, specyficzny zapach - aromat świeżych wypieków i kawy, który można wdychać niemal wszędzie.

Zabytki

Wieża Torre del Oroolgio

Doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Mestre jest centralny plac Piazza Ferretto, skąd zaczyna się większość tras turystycznych. Znajduje się tu także wysoka wieża Torre del Orologio, z niesamowitym widokiem na miasto i miejsce, gdzie każdy może się udać. Schodząc z wieży strażniczej zobaczysz, że cały Piazza Ferretto jest dosłownie usiany wieloma przytulnymi kawiarniami i restauracjami serwującymi doskonałe dania kuchni włoskiej, a także butiki z modą i sklepy z pamiątkami.

San Giuliano Park

Niedaleko Piazza Ferretto znajduje się Park San Giulliano, który jest ulubionym miejscem dla rowerzystów i miłośników, aby utrzymać formę przez bieganie, a także utalentowanych muzyków i ich wielbicieli. Bardzo często odbywają się tutaj koncerty, które niezmiennie gromadzą imponującą liczbę odwiedzających, którzy przyjeżdżają tutaj, aby posłuchać lokalnych i zagranicznych wykonawców, podziwiając wspaniały widok na lagunę wenecką i Most Wolności ukrywający Wenecję.

Bissoul Park

Oprócz parku San Giuliano w Mestre istnieje jeszcze jedna „zielona strefa” - Park Bissoula (Parco Bissoula), który jest bardzo popularny wśród miejscowej ludności ze względu na różnorodność atrakcji i atrakcji. Oprócz miejsc rozrywki w parku znajdują się również tereny sportowe: boisko do koszykówki, ścieżki do joggingu, a nawet małe stoki dla narciarzy. W ciepłym sezonie dzieci i dorośli mogą zanurzyć się w położonych tu basenach.

Kościół św. Lorenza

Oprócz urokliwych parków, turystów przyciąga historyczne centrum tego regionu, które wciąż jest ozdobione zabytkami architektury, które przetrwały ponad sto lat. Warto więc zauważyć kościół św. Lorenza (Duomo di San Lorenzo), zbudowany w XVII wieku, ale doskonale zachowany dzięki staraniom okolicznych mieszkańców. W budynku tego budynku można zobaczyć wiele artefaktów ze świata religijnego, w tym ikony i inne relikwie, których wiek już dawno przekroczył granicę „100 lat”.

Pałace

Nie bądź zbyt leniwy, aby odwiedzić wspaniały pałac Palazzo da Re (Palazzo da Re), uderzający w wyobraźnię różnorodnością stylów architektonicznych odzwierciedlonych w nim, a także Palazzo Podestarile - pałac administracji.

Teatr Toniolo

Miłośnicy sztuki teatralnej zainteresują się teatrem Toniolo, który znajduje się w pobliżu centralnego placu Mestre. Regularnie odbywają się tu premiery spektakli, a sam budynek uważany jest za architektoniczny symbol okolicy.

Nawiasem mówiąc, oprócz miłości do teatru mieszkańcy Mestre, podobnie jak Wenecjanie, nie mogą być obojętni na środki transportu drogą wodną. I tutaj znajdziesz eleganckie „czarne łabędzie” pod kontrolą gondolierów, którzy dość często organizują małe zawody i regaty.

Zakupy

Mestre to dobre miejsce na zakupy: w tym obszarze można znaleźć wiele nowoczesnych butików z ubraniami wiodących projektantów, a także ogromną liczbę sklepów z antykami, w których z łatwością można znaleźć ciekawą rzecz, której trudno byłoby spotkać w ojczyźnie, lub kilka pamiątek dla krewnych i bliskich. Na przykład w centrach handlowych Donatello i Le Barche znajdziesz przyzwoity wybór odzieży znanych marek, podczas gdy wysoko wyspecjalizowane sklepy są rozrzucone po całym placu.

Życie nocne

Mestre nie można nazwać miejscem, w którym nacisk kładziony jest na aktywną noc, ale wciąż jest tu kilka klubów. Najgłośniejsze dyskoteki odbywają się w klubie Area City, który znajduje się w pobliżu centralnego placu, klub nocny Galliano zaskakuje gości imprezami tematycznymi, a klub Teranga często zamienia się w miejsce koncertów.

Restauracje

Jeśli szalony rytm życia nie jest twój, lub jeśli po długim dniu lubisz odpoczywać w ciszy przy lampce wina, na pewno musisz osiąść w jednej z restauracji. Da Tura Hotel Stazione zaprasza gości w okolicy Mestre do skosztowania przysmaków lokalnej kuchni, a także potraw wyjątkowych nawet w Wenecji. Oprócz doskonałego jedzenia, goście z pewnością zauważą wysoką jakość usług: kelnerzy są zawsze gotowi doradzić klientom o tym lub innym wariancie dania. W Trattoria La Bissa panuje przyjazna atmosfera, w której menu obejmuje dania kuchni włoskiej w klasycznym stylu. Będziesz mile zaskoczony lokalną listą win.

Jeśli podróżujesz z rodziną, wybierz się na lunch do Birreria Stinger, która oferuje odwiedzającym szeroki wybór pizzy, makaronów i owoców morza. Fani japońskiej kuchni powinni odwiedzić restaurację Naru, jakość jedzenia i poziom cen, w którym są przyjemnie zaskakujące.

Hotele - gdzie się zatrzymać?

Jeśli chodzi o miejsce pobytu w Mestre, warto zauważyć, że zachowana jest równowaga „cena-jakość” przy wyborze hotelu w tej okolicy, bez względu na to, do której części się wybierasz. Najlepsze recenzje otrzymały trzygwiazdkowe hotele Ariston (Via Bergamo, 12), Villa Costanza (Via Monte Nero, 25) i Al Vivit (Piazza Ferretto, 73). Za jedną noc w pokoju dwuosobowym będziesz musiał zapłacić nie więcej niż 75 euro, a na pewno docenisz doskonałą obsługę. Możesz spędzić noc w hostelach klasy ekonomicznej (około 30 euro).

Jak się tam dostać

Możesz dotrzeć do tego cudownego autonomicznego regionu Wenecji szybko i łatwo: tylko 20 minut od Mestre jest lotnisko Marco Polo w Wenecji, skąd autobusy nr 5 i autobusy ATVO kursują w te okolice w 10-minutowych odstępach. Opłata będzie kosztować 3-5 euro. Możesz także dostać się do Mestre z lotniska Treviso, podróż zajmie około godziny. Jeśli podróżujesz samochodem, postępuj zgodnie z autostradą A4 łączącą Triest i Turyn. Pociągiem do Mestre można przyjechać z Padwy (Padwa) (5-15 euro, 30-40 minut po drodze), Mediolanu (15-40 euro, 2,5 - 3,5 godziny po drodze), Florencji (20-60 euro , 2,5 - 3,5 godziny po drodze) i innych miastach.

Popularne Wiadomości

Kategoria Wenecja, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej