Jak się tam dostać

Jak dostać się do Rzymu z lotniska Fiumicino

Dzisiaj dowiemy się, jak dostać się z lotniska Fiumicino do Rzymu pociągiem, mercedesem, autobusem, taksówką i wynajętym samochodem. W każdym razie wcześniej czy później znajdziesz się w Terminalu 3, ponieważ to w nim jest wyświetlany bagaż. Stąd rozpoczniemy naszą przygodę.

Pociągiem za 8-14 euro za osobę

 • Dla tych, którzy nie lubią autobusów. Całkowity czas dojazdu do hotelu to 1-2 godziny.

Dojazd do Rzymu, ale nie do centrum, pociągiem jest bardzo prosty, wystarczy kierować się znakami (pociąg na żółtym tle z napisem „Pociąg”) i nie improwizować. Twoim pierwszym zadaniem jest znalezienie stacji kolejowej na lotnisku. Aby to zrobić, wystarczy od czasu do czasu podnieść głowę i nigdzie się nie odwracać. Aby ułatwić nawigację po przyjeździe, przygotowałem następujące instrukcje dotyczące zdjęć.

Pomyślnie czekałeś na bagaż i opuściłeś halę przylotów.Natychmiast zobaczysz tłum powitania. I garstka modnych i niezbyt Włochów w kurtkach, nawet w sierpniu +35 z szyldami.

Są to wszystkie indywidualne przelewy. Możesz wcześniej zamówić to samo od znajomego naszego redakcji Sergio i usunąć problem z dostarczeniem Cię do hotelu lub skręć w prawo i jedź 100 metrów za znakami na pociąg. Wkrótce po lewej stronie zobaczysz schody ruchome, kasę biletową i automaty biletowe. Często jest kolej, radzę nie marnować czasu. Kupimy bilet później.

Radośnie podążamy za systemem schodów ruchomych przez około 5 minut, nie skręcając nigdzie. Prawidłowy kierunek jest stale powielany na znakach. Zgubienie się jest bardzo trudne.


Po 5-10 minutach spokojnego spaceru jesteś na stacji. Nie ma również nic skomplikowanego - sam musisz kupić bilet w kasie lub w automacie.


Jeśli pójdziesz na dworzec Termini, kupisz bilet na pociąg Leonardo Express za 14 euro, a jeśli na stacji Trastevere, Ostiense (linia metra B), Tuscolana (linia metra A), Tiburtina (linia metra A), a następnie weź bilet na pociąg regionalny (Treno Regionale) za 8 euro. Lub po prostu przy kasie powiedz, na której stacji się znajdujesz.

 • Przydatny artykuł: Metro Rome - instrukcje użytkowania

Uwaga: pociąg ekspresowy Leonardo zawsze odjeżdża z drugiej ścieżki (na środku), bądź ostrożny! Idzie non-stop do samego Termini. Pewnego razu mój przyjaciel Władimir, którego czekałem na Trastevere, usiadł w roztargnieniu. W rezultacie spotkaliśmy się 2 godziny później niż planowaliśmy + musiał jechać taksówką, ponieważ po raz pierwszy nawigacja w Rzymie była raczej trudna.


Radzę mieć przy sobie kartę kredytową i gotówkę, ponieważ kasa może nie działać, szczególnie wieczorem, a maszyna nie przyjmuje gotówki, a zatem również nie działa.

Przyzwyczaj się do faktu, że w kraju, w którym głównym hasłem jest „Więcej bezczynności i komunikacja”, wszystko, co trzeba sprawdzać, sprawdzać dwukrotnie i grać bezpiecznie, powinno być nawykiem. Na wszelki wypadek, przed lądowaniem, spójrz na nową tablicę wyników.


Z biletu można skorzystać w ciągu 1 dnia następnego dnia. Przed wyjazdem należy go skompostować. Jeśli kompostownik nagle nie działa, co się dzieje, to napisz pióro i datę i spokojnie wsiądź do pociągu.

Z zewnątrz wygląda jak pociąg regionalny.

     

I tak w środku

  
Pozostaje sprawdzić rozkład jazdy i poczekać na pociąg. Czasem się spóźniają.

Uwaga: ostatni pociąg Leonardo i pociąg regionalny odjeżdżają z lotniska około 23.20 - rozkład się zmienia, wystarczy sprawdzić godzinę w dniu przyjazdu na Trenitalia.com

Jak widać, wszystko nie jest takie przerażające. Witamy we Włoszech!

Na Mercedesie za 50 euro dla 1-4 osób

 • Dla tych, którzy cenią sobie wygodę, czas i nerwy. Droga do hotelu zajmuje 25-30 minut.

7 lat temu los przywiózł mnie do Sergio, a problem transferu w Rzymie został rozwiązany na zawsze. Przez lata Yana i ja korzystaliśmy z jego usług około 50 razy, a on nigdy się nie spóźniał, nie zawiódł ani nie oszukał. Dla Włochów jest bardzo niezawodny. Dlatego szczerze polecam wszystkim znajomym i czytelnikom naszej witryny za darmo. Gdyby wszyscy Włosi byli jak Sergio, Włochy byłyby najbogatszym narodem. Może gdzieś na północy kraju jest takich ludzi, ale na południu jest tylko kilka takich osób. I podziwiam go!

Możesz zarezerwować transfer samodzielnie bez pośredników i prowizji na rosyjskiej stronie Sergio ru.rome4.us. Za stałą kwotę 50 euro zostaniesz powitany na lotnisku i zawieziony do hotelu z wiatrem. Brak dopłat i niespodzianek, jak w przypadku taksówkarzy, które są czytane poniżej.

 • Wskazówka: Jeśli masz dużą firmę, do 8 osób lub dużo bagażu, Sergio zorganizuje dla ciebie niezawodny transfer minibusem za 70 euro.Maksymalna pojemność bagażnika Mercedesa klasy E: 2 duże walizki o wadze 20 kg + 2 małe walizki o wymiarach 25 x 40 x 55 cm. Przewóz walizek w kabinie jest niedozwolony.

Autobusem za 6 euro za osobę

 • Dla tych, którzy mają ograniczony budżet i dużo czasu. Droga do hotelu zajmie 1,5-2 godziny.

Przyznaję, że nigdy nie podróżowałem autobusem z lotniska, ale od znajomych wiem, że jest to tanie i łatwe, ale nie zawsze szybkie. Ja sam nie lubię autobusów z powodu mojego rozwoju.

Przewoźnik autobusowy TerraVision oferuje transfer z lotniska na dworzec Termini za jedyne 5,80 € w jedną stronę. Autobusy odjeżdżają co 30 minut. Czas podróży wynosi około 60 minut, w zależności od natężenia ruchu. Więc jeśli nie spieszysz się i masz ograniczony budżet, autobus jest Twoją opcją. A ze stacji Termini wskocz do metra lub autobusu i idź do hotelu.

 • Rozkład jazdy autobusów
 • Oficjalna strona Terravision www.terravision.eu

Bilety Radzę kupować bilety z wyprzedzeniem przez Internet (tak taniej). Jeśli Twój lot jest opóźniony, bez problemu wsiądziesz do następnego autobusu. Połóż kontrolę paszportową i odbiór bagażu przez około 50-75 minut. Na przykład, przyjeżdżasz o 12:00, a następnie wsiadasz do autobusu o 13:30. Wszystkie autobusy znajdują się po prawej stronie w stosunku do wyjścia z strefy przylotów w Terminalu 3.

Livehack: jeśli od razu kupisz bilet w obie strony, możesz dużo zaoszczędzić. Pociąg powrotny z Termini do Fiumicino kosztuje tylko 3,20 euro.

Uwaga: ostatni autobus odjeżdża z Fiumicino o 23:00. Pamiętaj o tym jeśli przyjazd po godzinie 22:00, opcja podróży autobusem nie jest dla Ciebie odpowiednia - nie masz czasu odebrać bagażu, kupić biletu lub nie będzie już miejsca w autobusie. Zaplanuj inne sposoby.

Taksówką za 48-70 euro

 • Dla tych, którzy się o nic nie martwią, nawet tych wskazówek nie można przeczytać.

Istnieją legendy o chaosie rzymskich taksówkarzy kilka lat temu. Teraz, za każdą podróż z Fiumicino na terytorium Rzymu w murze Aureliana, zgodnie z prawem, należy poprosić o zapłacenie stałej ceny w 48 euro, jeśli spełniasz kilka warunków. A teraz kilka żetonów taksówkarzy:

Czy wiesz, gdzie zaczyna się i kończy mur Aureliana? Wikipedia mówi nam, że jest to prawie całe centrum miasta, ale skąd wiesz na pewno, jeśli po raz pierwszy w Rzymie. Na przykład Piazza Navona, Watykan i Trastevere są formalnie poza murami.

Wewnątrz każdej taksówki możesz znajdź stawki w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim, które mówią, że:

 • Pierwsza walizka jest bezpłatna, a kolejna jest większa niż 35x25x50 cm, + 1 euro
 • Podróż z Fiumicino do stacji Tiburtina kosztuje 55 euro, do Ostiense - 45 euro, do portu Civitavecchia - 120 euro, na lotnisko Ciampino - 50 euro.
 • Żadna taksówka w Rzymie nie może przekroczyć 70 euro. Pamiętaj o tym!

Jeśli masz pewność, że masz rację, zadzwoń na policję, nawet jeśli się mylisz, nikt cię nie ukara, a taksówkarze najprawdopodobniej przestraszą się i będą z tobą negocjować.

Moje doświadczenie: Z około 50 razy, kiedy korzystałem z taksówki w Rzymie, w około połowie przypadków poczułem problem. Na przykład pewnego dnia pojechałem do domu z tego samego miejsca za 13 euro, a następnego za 21 euro. Kiedyś taksówkarz naliczył nam 90 euro za Castel Romano zamiast wcześniej uzgodnionych 60. W rezultacie prawie wdali się w bójkę i targowali się o 70 euro. Nawiasem mówiąc, pojechaliśmy tam tylko za 45. To moje osobiste doświadczenie, może być dla ciebie mniej negatywne. W każdym razie, teraz na wycieczki na lotnisko zawsze dzwonię do Sergio, o którym pisałem powyżej.

Przeczytaj artykuł: Cała prawda o taksówkach w Rzymie

W wynajętym samochodzie

Dla kogo: dla niezależnych podróżników, którzy chcą odwiedzić inne miasta.

Jeżdżenie samochodem po Rzymie nie jest racjonalne i jest mało prawdopodobne, aby ci się udało, ponieważ wjazd do historycznego centrum jest dozwolony tylko specjalnymi przepustkami. Ale nikt nie przeszkadza ci wybrać hotel na granicy zabytkowego centrum i zaparkować tam samochód. A po dniu lub dwóch wybierz się na niezależną wycieczkę do Włoch.
W rzeczywistości wynajem samochodu we Włoszech jest bardzo prosty. Można to zrobić bezpośrednio na lotnisku. Jeśli wcześniej zarezerwowałeś samochód, przetworzenie wszystkich dokumentów i zdobycie samochodu zajmie Ci około 30 minut - XXI wiek jest wciąż na podwórku, przyjaciele, jest to bardzo wygodne. Za jedyne 35-50 euro dziennie możesz korzystać z własnego samochodu i swobodnie się poruszać.

Korzystając z usługi porównywania cen za wynajem samochodów we Włoszech auto.italy4.me, możesz znaleźć najbardziej opłacalną opcję pod względem stosunku ceny do jakości.

 • Radzimy przeczytać: jak uniknąć grzywien w Rzymie

Oto przykład kilku opcji wynajmu samochodu na 5 dni, jeśli weźmiesz go i zwrócisz bezpośrednio do terminalu lotniska, co, jeśli się zgodzisz, jest wygodne:
Volkswagen Golf za 161 euro / 5 dni to tylko 32 euro / dzień.

Piękno Alfa Romeo Giulietta za 190 euro / 5 dni to już 38 euro / dzień

Lub SUV Nissan Qashqai za szalone 259 euro / 5 dni - to prawie 52 euro / dzieńo czym warto pomyśleć. O tak, jest też specjalna oferta - „Wynajem obejmuje darmowy wynajem GPS”. Więc może ... Mam nadzieję, że rozumiesz, że żartuję. 52 euro to po prostu śmieszne, nie wiem, jak się opłacają, ale naprawdę są takie oferty.

A jeśli jesteś dużą firmą do 9 osób, weź wynająć minibus za 90 euro dziennie i podróżuj z przyjaciółmi.

Mam nadzieję, drodzy czytelnicy, że temat „Jak dostać się z lotniska Fiumicino do Rzymu” został w pełni ujawniony. Zobacz także szczegółowe instrukcje dotarcia do Watykanu.

Również przy pomocy TEJ INSTRUKCJI możesz uzyskać własną trasę do dowolnego interesującego miejsca w Rzymie.

Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania w komentarzach do artykułu.

Obejrzyj wideo: Lądowanie na lotnisku Fiumicino w Rzymie (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej