Planowanie podróży

Internet mobilny podczas roamingu za granicą: którą kartę SIM do podróżowania we Włoszech lepiej wybrać?

Jak wybrać najlepszego operatora zapewniającego mobilny Internet w roamingu we Włoszech (i ogólnie w podróży), aby zawsze pozostawać w kontakcie, korzystać z maksymalnych możliwości mediów społecznościowych i jednocześnie nie „wchodzić w pieniądze”. BlogoItaliano postanowił szczegółowo zapoznać się z aktualnymi ofertami, abyś mógł wybrać najlepszą kartę SIM do swoich podróży.

W naszym przeglądzie kierowaliśmy się propozycjami rosyjskich, europejskich i oryginalnych włoskich operatorów. Ale nawet jeśli nie podróżujesz do Włoch, ale do innego kraju, dołożyliśmy wszelkich starań, aby ten przegląd był nadal odpowiedni i pomógł łatwo znaleźć najkorzystniejsze warunki. Należy pamiętać, że artykuł został napisany w ostatnich dniach lutego 2017 r., Dlatego taryfy mogą się zmieniać z czasem.

Roaming za granicą. Wielka Trójka

Najpierw zobaczmy, co nasi operatorzy krajowi mogą zaoferować w zakresie mobilnego Internetu w roamingu. Rzeczywiście, dla niektórych może okazać się dość duży i niedrogi, a szukanie i kupowanie specjalnej karty SIM jest zbyt leniwe.

Oferty rosyjskich operatorów w Internecie w roamingu

MTS

Dla abonentów, którzy potrzebują Internetu podczas roamingu podczas podróży zagranicznych, MTS ma specjalną opcję wtyczki - „Bit za granicą”. Ona z kolei ma instrumenty pochodne - „Super BIT za granicą” i „Maxi BIT za granicą”. Wszystkie różnią się wieloma czynnikami i warunkami. Wyróżniamy główne - cenę, ruch, prędkość.

 • „BIT za granicą” - 450 rubli dziennie, ruch nie jest ograniczony, po przekroczeniu progu 100 megabajtów prędkość spada do 128 kb / s i „zatrzymuje się” do nowego dnia.
 • „Maxi BIT za granicą” - 700 rubli dziennie, ruch nie jest ograniczony, próg ruchu wynosi 200 megabajtów, po czym prędkość spada do 128 kb / s.
 • „Super BIT za granicą” - 1600 rubli dziennie, nie ma ograniczeń prędkości i ruchu.

We wszystkich trzech opcjach opłaty za roaming internetowy są obciążane każdego nowego dnia. „Walka” z ograniczeniami prędkości z powodu przekroczenia limitu dwóch pierwszych opcji jest możliwa przy pomocy dodatkowych usług, takich jak „przycisk Turbo”.

Podane ceny dotyczą wyłącznie korzystania z mobilnego Internetu podczas roamingu z MTS we Włoszech i wielu innych krajach. Istnieją grupy krajów, w których warunki będą zupełnie inne. Możesz przeczytać więcej o taryfach i warunkach opcji na oficjalnej stronie MTS

MegaFon

MegaFon ma specjalne stawki za korzystanie z mobilnego Internetu w roamingu, ale Włochy na tej liście są przydzielone w zupełnie osobnym planie - „Unlimited Italy”. Dlaczego taka uwaga skierowana na Włochy jest niezrozumiała, ale miła.

W ramach tej taryfy Internet kosztuje 500 rubli dziennie. Nie ma ograniczeń dotyczących ruchu i prędkości. Jedyną rzeczą jest to, że nie można rozpowszechniać Internetu przez Wi-Fi, używając urządzenia mobilnego jako punktu dostępu.

Działa we Włoszech, Watykanie i San Marino. Opłata jest odpisywana automatycznie raz dziennie. Jeśli chcesz wyłączyć usługę, musisz to zrobić ręcznie. Możesz podłączyć taryfę i znaleźć dodatkowe warunki tutaj

Beeline

Wreszcie pasiasty rosyjski operator komórkowy. Beeline tutaj, jak zawsze, jest zwięzłe. We Włoszech Internet w roamingu kosztuje 5 rubli za każdy megabajt. Minimalny płatny wolumen wynosi 40 MB dziennie. Wykonuje się jednorazową opłatę w wysokości 200 rubli, a po zużyciu 40 MB wolumenu dołączonego ruch jest uważany za megabajt do końca dnia. Brakuje klasy Unlimited.

Dogodnie usługa nie wymaga nawet połączenia. Jest połączony automatycznie po przekroczeniu granicy dla wszystkich subskrybentów z systemem płatności przedpłaconych. Aby uzyskać szczegółowe informacje, najlepiej zajrzeć na oficjalną stronę Beeline.

Roaming mobilny w Internecie od operatorów europejskich

Rozważmy teraz uniwersalne opcje oferowane przez europejskich operatorów, w tym tak zwane „wirtualne” podróżne karty SIM.

Pomarańczowy mundo

Hiszpański operator Orange oferuje specjalną ofertę mobilnego Internetu dla podróżnych w całej Europie - „Mundo”.

Za 7 euro zapewniony jest 1 GB ruchu mobilnego, który można wydać w ciągu miesiąca. Jeśli to ci nie wystarczy, za 10 euro możesz kupić 2 GB, a za 15 - 3 GB.

Karta i taryfa obowiązują prawie w całej Europie, z wyjątkiem Monako, Szwajcarii, Norwegii i Islandii. Pełną listę krajów można obejrzeć pod linkiem, który podamy poniżej.

Orange ma jedne z najlepszych taryf w Europie

Minimalne jednorazowe uzupełnienie salda wynosi 5 euro. Ważność karty SIM do podróży od momentu ostatniego doładowania wynosi 11 miesięcy. Doładowania możesz dokonać za pomocą plastikowej karty bankowej z obsługą 3D-Secure na stronie internetowej Orange.

Jak widać, wszystko jest dość proste, wygodne i przejrzyste, a co najważniejsze - całkiem opłacalne. Możesz zapoznać się z taryfami i zamówić kartę SIM do podróży Orange tutaj.

Ważna aktualizacja 10.28.2017 Przedstawiciele Orange w Rosji znaleźli ten artykuł na BlogoItaliano i zaoferowali coś osobistego zniżka dla naszych czytelników. Na stronie zamówienia karty SIM pod powyższym linkiem wystarczy wprowadzić kod promocyjny secretitalya otrzymasz 10% zniżki na zakup. Nawiasem mówiąc, na stronie internetowej euroroaming.ru możesz uzyskać zniżkę na karty innych operatorów internetowych za granicą za pomocą tego samego kodu promocyjnego, ale wielkość rabatu dla innych kart może być mniejsza.

MTX Connect

Kolejne nowe, bardzo oryginalne iw dużej mierze progresywne rozwiązanie zostało zaproponowane przez MTX Connect. Jest to karta SIM do podróżowania wyłącznie w mobilnym Internecie. Komunikacja głosowa na karcie SIM nie jest zapewniona.

Interesuje nas tylko nieograniczony Internet, ponieważ ceny taryf megabajtowych nie są interesujące dla nikogo.

Podróżna karta SIM MTX Connect sprawdziła się.

Tak więc MTX Connect oferuje:

 • 3,49 euro dziennie za 150 MB. Po osiągnięciu limitu prędkość połączenia spada do 64 kbit / s. Kto już nie wie lub nie pamięta - jest to takie powolne, na poziomie pierwszego Internetu za pomocą dialera telefonicznego, jak miało to miejsce w latach 90. ubiegłego wieku. Jeśli więc potrzebujesz czegoś więcej niż kilka razy sprawdzania poczty, lepiej od razu spojrzeć na pełną nieograniczoną liczbę.
 • 9,99 Euro / dzień pełna nieograniczona bez ograniczeń. Tutaj, podobnie jak Orange, dzień liczony jest od momentu wejścia. Szybkość naprawdę nie „zmniejsza się”, bez względu na liczbę pobieranych megabajtów lub gigabajtów dziennie.

Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących dystrybucji przez Wi-Fi. Jedyną rzeczą jest to, że torrenty są zablokowane.

Podróżną kartę SIM można łatwo zamówić i otrzymać zwykłą pocztą. Karta SIM dociera do Rosji i innych krajów WNP pocztą bez żadnych problemów i za darmo. Po otrzymaniu musisz go aktywować za pośrednictwem strony MTX Connect.

DreamSim

Bardzo młode, ale ciekawe i obiecujące „biuro”, które już od pierwszych dni swojego istnienia pozycjonowało się na oficjalnej stronie internetowej retoryką jedynie jako „stylowe, modne, młodzieżowe”. Informacje w sieci na ten temat są najbardziej kompletnym minimum, ale nie ma też ostrych recenzji ujawniających negatywne opinie.

SimCard DreamSim stworzony przez podróżników dla podróżników

Podróżna karta SIM od DreamSim jest uniwersalna i łączy się z dowolnym operatorem we Włoszech lub innym kraju z długiej listy, po czym można korzystać z mobilnego Internetu w cenie 0,01 euro za 1 MB.

Pieniądze są pobierane przez bajty KILBY. Oznacza to, że jeśli pobrałeś pocztę do 50 KB, zapłacisz za dokładnie tyle, a nie więcej. Minimalne uzupełnienie salda wynosi 10 euro.

Z dobrego i wygodnego - dostępność specjalnej aplikacji mobilnej, za pomocą której możesz „tu i teraz” dowiedzieć się, ile kosztuje mobilny Internet podczas roamingu w miejscu, w którym się znajdujesz, a także korzystać z wielu innych funkcji.

Numer telefonu w Wielkiej Brytanii. Również niezły plus.

Dowiedz się szczegółów i zamów kartę na oficjalnej stronie internetowej

Roaming internetowy od włoskich operatorów

I wreszcie zobaczmy, co oferują lokalni operatorzy komórkowi we Włoszech. Co dziwne, nic niezwykłego, na co warto cierpliwie czekać przyjazdem do kraju, aby kupić lokalną kartę SIM.

Wiatr

Włoski włoski operator telefonii wiatrowej oferuje kilka pakietów przedpłaconego i umownego Internetu mobilnego. Jesteśmy zainteresowani, oczywiście, z góry. Miesięcznie oferowane są następujące opcje:

 • 3 GB za 3 euro;
 • 5 GB za 9 euro;
 • 12 GB za 19 euro;
 • 20 GB za 16,95 euro;

Jeśli skończy Ci się limit czasu, możesz użyć specjalnego żądania SMS „kontynuuj bankiet” na następujących warunkach:

 • 1 GB za 3 euro;
 • 3 GB za 6 euro;
 • 5 GB za 9 euro.

Chcesz więcej szczegółów, sprawdź oficjalną stronę internetową. Szkoda, że ​​wersja strony jest tylko w języku włoskim

Vodafone

Niedawno w ubiegłym roku Vodafone we Włoszech oferował całkiem wygodne taryfy na mobilny Internet. Ostatnio sytuacja nie zmieniła się na lepsze, a Vodafone stracił wszystkie korzyści. Niemniej jednak jest to stary i bardzo duży dostawca, więc wielu z nich będzie miało sens, aby korzystać z jego usług.

Vodafone - jeden z największych włoskich dostawców

W ramach oferty Vodafone 19 mobilny Internet we Włoszech będzie kosztował 6 euro dziennie z limitem 1 GB. Po przekroczeniu limitu każde kolejne 100 MB będzie rozpatrywane w cenie 2 euro.

Fakturowanie odbywa się za każde 100 kB.

Przeczytaj więcej tutaj

TIM

Kolejny „rodzimy” włoski operator komórkowy. To prawie najstarszy dostawca we Włoszech z dużą bazą klientów i zasięgiem. Jego minusem z punktu widzenia turysty jest zapierająca dech w piersiach, nierealna, szalona, ​​nieprzyzwoita ogromna ilość wszelkiego rodzaju ofert, taryf, promocji, pakietów, z których każda jest również owinięta grubą warstwą warunków, ograniczeń, korzyści, usług dodatkowych.

Ułatwimy twoje zadanie, ustawiając cię co najmniej w kolejności liczbowej. Na przykład w najbliższym zrozumieniu prostego planu taryfowego kredytu hipotecznego TIM SPECIAL START Internet mobilny będzie kosztował 20 euro miesięcznie za 4 GB.

W przypadku innych taryf przeczytaj na oficjalnej włoskiej stronie internetowej

Jaki jest wynik

Zasadniczo każdy podróżny może wyraźnie wskazać swoje potrzeby mobilnego Internetu w roamingu. Pasują do czterech kategorii warunkowych: „kilka dni to za mało”, „kilka dni to dużo”, „przez długi czas to za mało”, „przez dużo czasu”. Z opcji opisanych powyżej możesz łatwo wybrać najlepszy dla siebie.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny, koniecznie dodaj go do zakładek i udostępnij znajomym w sieciach społecznościowych. Z pewnością będą chcieli także zaoszczędzić na podróżach. Akt :)

Inne ciekawe artykuły:

 • Jak kupić najtańszy bilet lotniczy
 • Jak uzyskać bezpłatny bilet lotniczy: Przewodnik turystyczny
 • 5 stałych aplikacji podróżniczych w moim smartfonie
 • 6 Przydatne zasoby internetowe do planowania podróży w dowolnym miejscu

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej