Planowanie podróży

Jak dojechać z Florencja do Piza: pociągiem, autobusem, samochodem

Florencja i Piza znajdują się zaledwie 69 km od siebie, dlatego będąc we Florencji przez kilka dni, nie będzie trudno wydostać się ze stolicy Toskanii na jeden dzień, aby zobaczyć Krzywą Wieżę w Pizie i inne słynne zabytki miasta na własne oczy. Ponadto na szczególną uwagę zasługuje droga z Florencji do Pizy - wiejskie krajobrazy Toskanii są nie mniej znane niż miasta tego regionu.

Aby ułatwić nawigację, Blogoitaliano zebrał szczegółowe informacje na temat łatwego dojazdu z Florencji do Pizy i powrotu. Główne opcje to tylko 3: pociąg, autobus i samochód.

Z Florencji do Pizy pociągiem

Dla niezależnego podróżnika podróżującego po Włoszech „na własną rękę” trudno jest znaleźć wygodniejszy i wygodniejszy sposób dojazdu z Florencji do Pizy niż pociąg.

Pociągi regionalne do Pizy odjeżdżają z głównego dworca kolejowego Santa Maria Novella we Florencji kilka razy na godzinę. W tym samym czasie ruch pociągów rozpoczyna się o 04:30 rano i kończy o 00:40. 1 godzina w drodze - a już jesteś na starym dworcu kolejowym Pisa Pisa Centrale.

Pociągi do Pizy odjeżdżają z głównego dworca kolejowego we Florencji

Koszt takiej podróży to tylko 8,40 euro za osobę w jedną stronę. Jest to stała cena, nie zmienia się w zależności od tego, czy kupisz bilet z wyprzedzeniem i czy zamówisz go przez Internet.

Możesz kupić bilety w kasie lub na maszynie na stacji lub otrzymać je z wyprzedzeniem - online. Aby kupić bilety, wymagana jest karta kredytowa, a sam dokument podróży dociera na adres e-mail podany w zamówieniu natychmiast po dokonaniu płatności. Pozostaje tylko wydrukować i zabrać ze sobą na stację.

Ważne! Uwaga: bilety na pociągi regionalne bez wskazania godziny odjazdu pociągu i miejsca w samochodzie zakupionym na stacji muszą być kompost przy wyjściu na platformę.

Kompostownik biletów kolejowych

Wielu podróżnych jest tym zdezorientowanych, a nieskomplikowany bilet może skutkować karą pieniężną.

Jeśli chodzi o bilety online, większość z nich jest opatrzona znakiem „wstępnie zatwierdzony”, wskazującym klasę samochodu (1. lub 2.) i godzinę wyjazdu.

Takie bilety nie muszą być kompostowane, jednak dla bezpieczeństwa, wysyłając pociąg, możesz umieścić na bilecie godzinę i datę wyjazdu zwykłym piórem. Ponadto zawsze możesz wyjaśnić potrzebę kompostowania biletu w serwisie informacyjnym na dworcu we Włoszech.

Z Florencji do Pizy autobusem

Trasa Florencja-Piza obsługiwana jest przez kilka przewoźników: Flixbus, Baltour i Marozzi VT.

Najwygodniejszy dla podróżujących Flixbus: usługa ta jest nie tylko często bardziej opłacalna, ale pozwala również z wyprzedzeniem zaplanować podróż, wybrać odpowiedni lot i kupić bilet przez Internet.

Flixbus oferuje przede wszystkim loty poranne (około 9-10 rano), loty wieczorne są dostępne w piątki i weekendy (rozkład może się zmieniać w czasie i zależy od sezonu).

Bilety Flixbus można kupić z wyprzedzeniem - online

Loty są głównie bezpośrednie, po drodze spędzisz około półtorej godziny. Autobusy odjeżdżają z Piazzale Montelungo we Florencji i jadą do Pietrasantina w Pizie.

Cena biletu waha się od 8 do 12 euro, ale są promocje, w których można „złapać” bilet za 5 euro.

Na tej stronie możesz sprawdzić aktualny rozkład trasy i kupić bilety online.

Z Florencji do Pizy samochodem

Odległość drogowa z Florencji do Pizy jest nieco większa niż bezpośrednio - 87 km. Jeśli poruszasz się bez postojów i opóźnień, droga zajmie trochę ponad godzinę.

Należy jednak natychmiast ostrzec, że po prostu nie można przejechać obok malowniczych krajobrazów regionu Toskanii i nie otulić się jedną z lokalnych wiosek - okolica jest taka piękna.

Między miastami leży autostrada SGC Firenze-Piza-Livorno, a także A11 / E76 - w drugim przypadku niektóre odcinki trasy zostaną opłacone.

Jeśli dotarłeś do Florencji bez wynajętego samochodu i tylko tutaj pomyślałeś o tej możliwości, lepiej jest odebrać samochód za pośrednictwem specjalistycznej usługi online w celu porównania cen wynajmu samochodu.

System monitoruje warunki największych dystrybutorów w regionie i pozwala znaleźć najlepszą ofertę za pomocą kilku kliknięć.

Po odebraniu samochodu, którego warunki Ci odpowiadają, lepiej nie opóźniać rezerwacji. Zapotrzebowanie na samochody w regionie jest wysokie przez cały rok, a nawet po kilku godzinach opcja, którą lubisz, może nie istnieć.

Porównaj ceny samochodów w Toskanii na tej stronie.

Przydatne materiały o Florencji i Pizie

  • Co można zobaczyć we Florencji we własnym zakresie w ciągu 1 dnia
  • 5 najpopularniejszych wycieczek we Florencji
  • 5 najlepszych hoteli we Florencji, w których mówią po rosyjsku
  • Plac Cudów lub miejsce, w którym znajduje się Krzywa Wieża w Pizie

Zdjęcia: blogoitaliano.com.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej