Społeczeństwo

4000 imigrantów uratowanych we Włoszech w ciągu 48 godzin

Włochy zwracają się do UE o pomoc w walce z imigracją. Minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano jest przekonany, że Europa nie może przymknąć oka na wyraźnie kryzysową sytuację

W ciągu ostatnich 48 godzin włoskie służby uratowały 4000 imigrantów próbujących dotrzeć do Europy na łodziach. Zostało to ogłoszone w środę przez włoskiego ministra spraw wewnętrznych i zwróciło się do UE o pomoc „już widocznie uderzające” kryzys Według włoskiego radia Angelino Alfano powiedział: „Sytuacja się pogarsza i nie są to ostatnie łodzie, które przybywają tutaj. Problem jest bardzo poważny, a Europa powinna natychmiast podjąć działania, ponieważ nie chodzi tylko o granicę śródziemnomorską, ale o granicy europejskiej ”.

Według senatora Alfano dwa statki handlowe uratowały dwie łodzie z 300 i 361 pasażerami na pokładzie. „A na tych łodziach była przynajmniej jedna martwa osoba” - dodał minister. Co więcej, inna grupa 1049 migrantów (w tym 91 kobiet i troje dzieci) została zauważona przez helikopter marynarki wojennej, którego pilot zauważył, że łódź płynęła jakoś zbyt mocno. W rezultacie wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani statkiem i dostarczeni do portu Sycylii.

W rzeczywistości Włochy są główną bramą do Europy dla migrantów przekraczających Morze Śródziemne: zwykle na zatłoczonych i kruchych statkach. Poprawa sytuacji na morzu i trwające niepokoje w Libii doprowadziły do ​​wzrostu liczby śmiałków wyruszających w zagrażającą życiu podróż w celu ucieczki przed kontrolą bojowników, ustanowioną trzy lata po obaleniu Muammara Kaddafiego.

Starszy Alfano powiedział również, że w ciągu ostatniego roku Włochy uratowały około 15 000 imigrantów. Według różnych szacunków od 300 000 do 600 000 osób w Libii jest gotowych wejść na pokład przemytników.

Co więcej, wiele z tych osób przybyło do Libii z innych krajów Afryki lub Bliskiego Wschodu, takich jak Syria. Ponadto, zdaniem ministra, „są to najbardziej skromne oceny potwierdzone przez komisarz UE do spraw wewnętrznych Cecilię Malmstroem”.

„Przemytnicy, handlarze śmierci, zarabiają na ludzkim smutku, na śmierci. A nawet nasze regularne akcje ratunkowe działają na ich korzyść, skracając ścieżkę, czyniąc ją bardziej opłacalną i mniej ryzykowną”, powiedział Angelino Alfano.

Po tym, jak w październiku 2013 r. Ponad 400 imigrantów z Erytrei i Syrii zmarło u wybrzeży Włoch, nie osiągając celu, włoskie władze rozpoczęły operację morską „Mare Nostrum” („Nasze morze”) łacińską nazwę Morza Śródziemnego. Teraz wody między Sycylią a Afryką Północną są stale patrolowane przez statki włoskiej marynarki wojennej.

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej