Niemcy

Szkice niemieckie. Część II (historia Aleksieja)

Na północny zachód od miast Kreuztal i Siegen, w sąsiednim obszarze o nazwie Sauerland, znajduje się jedna z naturalnych pereł tych miejsc - jezioro Bigesee.

Szkice niemieckie

Szkice niemieckie. Część I.

Szkice niemieckie

Część II Jezioro Biggesee i jego okolice

Na północny zachód od miast Kreuztal i Siegen (mówiłem o nich w pierwszej części raportu), w sąsiednim obszarze o nazwie Sauerland znajduje się jedna z naturalnych pereł tych miejsc - jezioro Bigesee.

W gruncie rzeczy Bigeseee, moim zdaniem, jest bardziej zbiornikiem niż jeziorem, ponieważ znajduje się w kilku zaporowych zaporach z bardzo długą doliną międzyśrodkową, rozciągającą się z północy na południe. Brzegi Bigesee są ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko dla miejscowej ludności. Latem przybywa tu wielu turystów z sąsiedniej Holandii.

Na południowym krańcu jeziora znajduje się miasto Olpe. Na jego obrzeżach, tuż nad brzegiem jeziora, zbudowano rekreacyjny aquakompleks, w którym na wczasowiczów czeka wiele różnych basenów i saun. Dla miłośników wrażeń jest zjeżdżalnia wodna („czarna fajka”).

Jezioro Bigesee w pobliżu Olpe

W pobliżu aquakompleksu znajduje się pole do minigolfa.

Pole do minigolfa w pobliżu jeziora Bigesee

i coś w rodzaju małego parku.

Bigesee Lake Park

Pewnego dnia, przybywszy do Olpe i ciesząc się w pełni rozkoszami relaksu w aquakompleksie, wybraliśmy się z całą firmą na spacer wzdłuż brzegów Bigesee.
Na południowym krańcu jezioro nie robi imponującej szerokości i zasięgu.

Południowy kraniec jeziora Bigesee

Tutaj, obok aquakompleksu, na jeziorze żyje całe stado kaczek i dwa łabędzie. Widząc ludzi zbliżających się do brzegu, cała pierzasta społeczność rusza w nadziei poczęstunku.

Karmienie kaczek na jeziorze Bigesee

Z reguły ptaki nie są rozczarowane.

Karmienie łabędzi na jeziorze Bigese

Łabędzie wyglądają szczególnie dobrze karmione. Ich wygląd przypomina nam sceny ze starych opowieści filmowych, w których takie łabędzie, umiejętnie przygotowane przez nadwornych szefów kuchni, były podawane, jakby żywe, w dużych potrawach na królewski stół. Prawdopodobnie łabędzie w czasach starożytnych w przyrodzie znaleziono w ilości nieporównywalnej z obecną. Na szczęście w naszych czasach te prawdziwie królewskie ptaki są ozdobą natury, a nie stołami bankietowymi.

Szlaki turystyczne biegną wzdłuż brzegu jeziora i na zboczach otaczających gór. Urlopowicze mogą nie tylko tutaj chodzić, ale także uprawiać sport na symulatorach zainstalowanych w oddzielnych miejscach.

Symulator sportowy

Symulator sportowy

Dla spacerujących z psami wzdłuż ścieżek spacerowych znajdują się pudełka z higienicznymi torbami dla zwierząt.

Nie zaśmiecaj natury!

Widzieliśmy coś takiego w Czechach. Ale tam oglądaliśmy go w centrum stolicy - Pradze - przed wejściem do każdego placu miejskiego lub parku. I tutaj rozciąga się na wieś. Z goryczą trzeba zdawać sobie sprawę, że nasz rosyjski poziom codziennej kultury wciąż jest bardzo daleki od europejskiego.

Powtarzając kształt doliny, którą wypełnia jezioro, brzegi Bigesee zbiegają się, a następnie rozchodzą. W kilku najwęższych miejscach jezioro jest otoczone przez tamy, które dzielą je na osobne zbiorniki.

Tama na jeziorze Bigesee

W niektórych miejscach mosty rzucano od wybrzeża do wybrzeża.

Tama i most nad jeziorem Bigesee

W niektórych miejscach jezioro rozprzestrzenia się dość szeroko.

Jezioro Bigesee. Sauerland. Nadrenia Północna-Westfalia

W najszerszym miejscu jeziora latem na dwóch statkach wycieczkowych jeżdżą turyści.
Tu i tam widać ładne domy.

Dom nad brzegiem jeziora Bigesee

i malownicze wioski.

Wioska nad brzegiem jeziora Bigesee

Istnieją również kempingi z hotelami, parkingami i całą niezbędną infrastrukturą turystyczną.

Pewnego dnia, wolna od długich podróży, żeńska połowa naszej firmy entuzjastycznie oddawała się zakupom w Siegen, a Erich i ja wybraliśmy się na zwiedzanie innych atrakcji położonych w pobliżu Bigesee.

Attendorn znajduje się w pobliżu północnego krańca jeziora. Słynie z tego, że na obrzeżach znajduje się jedna z największych i najczęściej odwiedzanych jaskiń stalaktytowych w Niemczech Atta. W pobliżu miasta na wysokiej górze stoi średniowieczny zamek Schnellenberg.

Zaraz zrobię rezerwację - wszystkie zdjęcia jaskini i zamku zostały zrobione przeze mnie z Internetu. Faktem jest, że podczas tej podróży zapomniałem zabrać ze sobą aparatu. Nawiasem mówiąc, fotografowanie w jaskini jest zabronione.

Jaskinia stalaktytowa Atta została odkryta stosunkowo niedawno - w 1907 roku. Całkowita długość jego ruchów wynosi 6670 metrów, ale tylko 800 metrów jest dostępnych do wglądu. Przez cały rok w jaskini utrzymywana jest stała temperatura - 9 stopni powyżej zera. Poniższe zdjęcie pokazuje mały wodospad przy wejściu do jaskini.

Wodospad w pobliżu jaskini Atta

Wejście do jaskini jest dozwolone tylko w towarzystwie przewodnika. Wycieczki odbywają się w miarę tworzenia grup. Ich czas rozpoczęcia jest dowolny. Pomimo faktu, że dzień był dniem tygodnia i było niewielu gości, nasza grupa utworzyła się dość szybko i weszliśmy do trzewi góry.

Jaskinia sopleńca Atta

Jaskinia sopleńca Atta

Jaskinia sopleńca Atta

Jaskinia sopleńca Atta

Wrażenia z wizyty są najbardziej pozytywne. Oprócz radości z inspekcji jaskini, życzliwość przewodnika była bardzo wzruszona. Zauważywszy, że w niektórych przypadkach Erich krótko tonem tłumaczy mi pewne frazy, pyta skąd pochodzę. Następnie, pod koniec trasy, kiedy odwiedzający podziękowali mu i pożegnali, osobiście pożegnał się z mną po rosyjsku. Jak mówi przysłowie, drobiazg, ale miło.

W hali, w której sprzedają bilety wstępu do jaskini, można kupić różne pamiątki - fragmenty kryształów, pocztówki, magnesy itp. Sprzedawany jest tam lokalnie produkowany ser, który dojrzewa do momentu przygotowania w jednym z pomieszczeń jaskini. Kupiłem jeden kawałek do testowania. Ser jest smaczny, ale ... Ci, którzy chcą go kupić, powinni pamiętać, że ser z Jaskini Atta ma bardzo silny i bardzo specyficzny zapach. Jest to wykrywane tylko przez otwarcie opakowania próżniowego, w którym się znajduje. Dlatego tym, którzy nie znoszą zapachów nieodłącznych od naszych rosyjskich serów, nie zaleca się kupowania tego sera. Przywieźliśmy go do domu, do Rosji i bezpiecznie zjadłem. Ponieważ jest naprawdę bardzo świeży i bardzo smaczny.

Po zbadaniu jaskini Erich zawiózł mnie do innego interesującego miejsca. Niedaleko Attendorn stoi wysoka, całkowicie zalesiona góra, na której stoi majestatyczny średniowieczny zamek Schnellenberg.

Zamek Schnellenberg

Zamek Schnellenberg

Zamek Schnellenberg

Zewnętrznie zamek ten nie zmienił się od połowy XVI wieku, kiedy został ostatnio odnowiony. Ale wewnątrz ... W środku jest teraz elegancki 4 * hotel z 42 pokojami z barem, restauracją i centrum odnowy biologicznej. Na terenie byłej stajni zamiast koni są teraz „stalowe konie” gości hotelowych.

Zamek Schnellenberg

Zamek Schnellenberg

Zamek Schnellenberg

Bardzo malowniczy zamek pośród malowniczej okolicy. Na zewnątrz zamku znajduje się kaskada kilku małych stawów, w których żyją różne ptactwo wodne.

Zamek Schnellenberg

Zamek Schnellenberg

Zamek Schnellenberg

W całej swojej historii zamek należał do różnych właścicieli, a hrabiowie von Berg wznieśli go w pierwszej połowie XII wieku. Ta feudalna rodzina była jedną z najszlachetniejszych i najsilniejszych w Westfalii. To hrabia Adolf von Berg w bitwie pod Vorringen w 1288 r. Dowodził piechotą chłopską i milicją mieszczańską w Kolonii, która odwróciła losy bitwy na korzyść koalicji przeciwnej arcybiskupowi Kolonii. Wśród wielu konsekwencji tej dość dobrze znanej bitwy w niemieckiej historii był fakt, że Kolonia uzyskała niezależność od swojego arcybiskupa (Kolonia de facto stała się wolnym miastem cesarskim) i uzyskała prawa miasta do nieznanej wcześniej osady Düsseldorf. Ale to, jak mówią, aria jest już z zupełnie innej opery.

To kończy historię o okolicy jeziora Bigesee. Ale nie zamykam tematu niemieckiego buszu. W następnej części raportu opowiem o wizycie w małym i bardzo przytulnym uzdrowisku Bad Berleburg.

Szkice niemieckie. Część III
Szkice niemieckie. Część IV
Szkice niemieckie. Część v
Szkice niemieckie. Część VI
Szkice niemieckie. Część VII
Szkice niemieckie. Część VIII
Szkice niemieckie. Część IX
Szkice niemieckie. Część x

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Lew Trocki. Tajemnica Światowej rewolucji 2007 (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej